5. ledna 2015

TOP 5 událostí vinevalu v roce 2014

„Staří lidé nešeptají, protože staří lidé neslyší. A tak mluvíme rok za rokem stále hlasitěji.“, zpívá se na venkovské svatbě v jednom filmu, který jsem nedávno shlédl. Moc se mi líbí ten nadhled nad věcmi, které můžeme jen přijmout, protože nemáme moc je ovlivnit. Jsou ale věci, které ovlivnit můžeme. Tady je pár událostí, které vinevalu v roce 2014 přinesly nejvíc radosti…

Nemám příliš v lásce velké bilancování. Možná je to pozůstatek mé IT minulosti. Čím dál víc mě zajímají pocity. Víc než neosobní čísla určující hranici úspěchu a neúspěchu, kterou (dost často) vytyčil někdo jiný. Jaká je vlastně definice našeho úspěchu…?

Z pohledu vinevalu mi nejvíce radosti udělaly tyto události:

Webové stránky vineval

Stránky dostaly podobu, která je smysluplná a přehledná, což ruku v ruce přitáhlo i zájem vás, čtenářů. Věřím, že vás mé články oslovují a přinášejí vám možná i trochu jiný pohled na věc. Anebo se shodujeme, což taky není špatné. :-)

Pokud jste zatím odpovědi na své otázky k vínu na stránkách vineval nenašli nebo byste chtěli, abych se některým tématům věnoval více, napište mi.

EBook Třináctá komnata vína

EBook, který na příkladech ze života ukazuje, jakým způsobem přistupovat k vínu, aby nám nabídlo to nejlepší, co v sobě aktuálně skrývá. Moc mě potěšil váš zájem. A věřím, že vám dal jeho obsah návod, jak si víno maximálně užít. Minimálně podle ohlasů to tak vypadá…

VIP členové

Děkuji za důvěru. Mám radost z toho, že víno přináší radost nejen lidem z Prahy, ale i z dalších končin naší nevelké země.

Máte-li dotazy k vínům, jejich přípravě, vinařstvím, vinařským oblastem nebo byste chtěli číst články na témata, která vám již delší čas vrtají hlavou, napište mi.

Cesty za vínem

V roce 2014 mě ze zahraničních výprav nejvíce dostala cesta do Alsaska, primárně na vinařství Marcel Deiss. Marie-Hélène Cristofaro, hlavní enoložka a druhá žena Jeana Michela Deisse, mě tři hodina vozila po vinicích, aby mi ukázala a vysvětlila vliv terroir (a primárně podloží) na finální projev jejich vín. Vysoká škola k nezaplacení a článek v procesu…

Rok splněných snů v podobě ochutnaných vín

Rok 2014 byl opravdu přelomový. Ochutnal jsem vína, která jsem měl na listu „wanted“, a ke kterým se člověk nedostane jen tak. Jako první se mi vybavují:

  1. Domaine de la Romanée Conti, Romanée Saint Vivant, 1976
  2. Château Cheval Blanc, 1er Grand Cru Classé A, 1982
  3. Krug, Champagne „Grande Cuvée“ Brut, NV
  4. Paul Jaboulet Aîné, Hermitage „La Chapelle“, 1999
  5. M. Chapoutier, Ermitage „L’Ermite“, 1997
  6. Georges Vernay, Condrieu „Coteau de Vernon“, 2001
  7. Domaine Trimbach, Riesling „Clos Ste. Hune“, 2001
  8. Neyret-Gachet, Chateau Grillet, 2004
  9. Château Tertre Rotebouef, Grand Cru, 1995
  10. J. J. Prüm, Riesling „Wehlener Sonnenuhr“, Goldkpasel, Auslese, 1993

Co si přát do roku 2015

Vlastně nemám od jisté doby rád ani velké plánování. Protože mi připomíná závazek k něčemu, co často nemůžu ovlivnit. A tak dělám to, co mi přijde správné, a nesnažím se manipulovat něčím, kam nedosáhnu.

V roce 2015 si přeju, abych dostatečně naslouchal sám sobě, abych překonal svou lenost, když mám něco udělat, abych přijímal vše, co přichází a bral to jako potřebné lekce. Pak vše, co přijde, bude buď úspěch, nebo zkušenost.

Totéž přeji i vám. A k tomu přátele, kteří vás budou brát takové, jací opravdu jste, a vína, která vás potěší.

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.