21. září 2021

Úžasná bílá Jihozápadní Francie (2/2): Pacherenc du Vic-Bilh Sec

Těch u nás „málo známých“ regionů Francie, o kterých by bylo záhodno vědět, je určitě více, ale dnes mám na mysli vína z regionů známějších spíše víny sladkými, a to Jurançon a Pacherenc du Vic-Bilh v Jižní Francii. Dnes se tu totiž dělají taky špičková suchá vína (označená Sec), která mají až 20letý archivační potenciál a vyrůstají z nich krásky, které chcete poznat.

Článek je pokračováním první části Úžasná bílá Jihozápadní Francie: Jurançon (1/2). Takže hurá do Pacherenc du Vic-Bilh. Teda vlastně Madiranu. :-)

Pacherenc du Vic-Bilh

Pacherenc du Vic-Bilh leží v Jihozápadní Francii (foto 1) a je to gaskoňský termín pro bílá vína vyráběná v regionu Madiran, kde pokrývá cca 220 ha a jedná se o jednu z nejstarších apelací ve Francii. Vína jsou cuvée odrůd Petit Courbu a Petit Manseng (které musí tvořit minimálně 60 % cuvée), Arrufiac, Gros Manseng a Sauvignon (maximálně 10 %). Mohou být suchá nebo (častěji) sladká, což dost závisí na ročníku. Vína mají hlubší žlutou barvu a díky odrůdě Petit Courbu chutnají jako trošku plnější a alkoholičtější vína z Jurançonu.

Alain Brumont

Vynikající vinař Alain Brumont přišel s vlastním stylem vín a nevídaným způsobem zvýraznil na mapě světa apelace Madiran and Parenchec du Vic-Bilh. V roce 1980 opustil (kvůli nespokojenosti s faktem, že jeho otec neměl ambice na zvyšování kvality vín) svou rodinnou doménu Château Bouscassé (kterou později zdědil) a rozjel svou vlastní: Château Montus a později též Château Torus, na kterých dělá ikonická vína.

Dvacet let experimentoval se sudy, z čehož vznikl největší benefit jeho vín Pacherenc du Vic-Bilh Sec. Ta získávají zváštní charakter díky vinifikaci v 600litrových sudech (nazývaných demi-muids), které jsou vyrobeny ze speciálních čtyřcentimetrových prken. Vliv dřeva na víno je omezený, spíše dotvářející, a dává vyniknout ovocnosti vín s podmanivou vyvážeností.

Domaine Labranche Lafont, Pacherenc du Vic-Bilh Sec „Christine Dupuy”, AOC, 2019 (foto 2)
Vůně je zábavná, elegantní a vyvážená, plnější a poměrně intenzívní, minerálně-ovocná (žluté plody, tropické plody, citróny), zpočátku s dominujícími tóny vlašských ořechů a dotekem medu. Chuť dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je ideálně šťavnaté, mladičké a přesto harmonické (včetně perfektně integrovaných 14,5 % alc.), v těle plné (až hutné), s jemnou texturou a velmi dlouhou perzistencí. Krásné víno s parádním profilem a extrémně dlouhou perzistencí. S cenou kolem čtyř stovek za mě super kauf.

Chateau Buscassé, Pacherenc du Vic-Bilh Sec, AOC, 2006 (foto 3)
Vůně je nazrálá, noblesní, plnější a intenzívní, elegantní a vyvážená, minerálně-ovocná (tropické plody, ananas) s podtextem vanilky a sudu. Chuť dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je parádně šťavnaté, dokonale harmonické a v geniální kondici, má plnější tělo a velmi dlouhou perzistenci. Tohle víno mi doslova vyrazilo dech. Pil jsem jej několikrát v průběhu minulých sedmi let, ale takto úchvatné nikdy nebylo… Čas umí s víny čarovat.

Montus, Pacherenc du Vic-Bilh Sec, AOC, 1999 (foto 4)
Vůně je noblesní, nazrálá a pefektně vyvážená, plnější a poměrně intenzívní, minerálně-ovocná (kandovaná pomerančová kůra, tropické plody) s podtextem čajů, vanilky, medu a sudu. Chuť dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je krásně šťavnaté, nazrálé a harmonické, v průběhu elegantní, má střední až plnější tělo, jemnou texturu a velmi dlouhou perzistenci. I v tomto archívním kousku byl po pěti hodinách od otevření patrný vývoj ve skleničce a do plné krásy se otevřelo až ve druhém kole. Nádherný exemplář!

Závěr

Na nějaké velké závěry jsou tři vína dost málo :-), ale Pacherenc du Vic-Bilh Sec sleduji už dlouho a můžu směle říct, že ten primární styl se nemění, byť každý vinař samozřejmě dává vínu to své. Ta vína mě ohromně baví i jako mladší, ale skvěle nazrávají a rostou do nevídané komplexity. Jako mladá jsou v poměru k zábavě, kterou nabízejí, za velmi dobré ceny. Koupit je už nazrálá znamená mít krapet štěstí a sáhnout do kapsy o něco hlouběji. Což je ale v kontextu cen vín z Burgundska, Rhony či Bordeaux pořád hodně zajímavá varianta.

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.