14. září 2021

Úžasná bílá Jihozápadní Francie (1/2): Jurançon Sec

Těch u nás „málo známých“ regionů Francie, o kterých by bylo záhodno vědět, je určitě více, ale dnes mám na mysli vína z regionů známějších spíše víny sladkými, a to Jurançon a Pacherenc du Vic-Bilh v Jižní Francii. Dnes se tu totiž dělají taky špičková suchá vína (označená Sec), která mají až 20letý archivační potenciál a vyrůstají z nich krásky, které chcete poznat.

Moc rád poznávám nové věci osobně. Jen tak si na ně totiž můžu udělat vlastní názor. A vy se pak se mnou můžete (aspoň virtuálně) podívat (třeba) do Jihozápadní Francie. Původně jsem chtěl obě oblasti vecpat do jednoho článku, ale ten natolik narostl, že jsem se ho rozhodl rozdělit. Takže dnes to bude Jurançonu a příště o Pacherenc du Vic-Bilh.

Jurançon

Jurançon je poměrně malý region (cca 820 ha) v Jihozápadní Francii (foto 1) známý převážně sladkými a také suchými bílými víny. Jsou tu i nějaké modré odrůdy, ale ta jsou na okraji zájmu. Aby to ale nevypadalo, jako že píšu o nějaké „pustině“... Region Jurançon byl historicky pro svá vína oslavován a byl i jedním z prvních, kde byl představen koncept Cru poloh, identifikující specifické vinice. V roce 1936 byl mezi prvními ve Francii zařazen ke kontrolovanému označení původu (AOC). Dnes je vyhledáván hlavně sommeliéry a místní vína najdete v nejlepších restauracích ve Francii.

Místní bílé odrůdy

Odrůdy, které se v Jurançonu pěstují, mohou znít našinci exoticky: Petit Manseng (díky malým bobulím se silnou slupkou ideální na dlouhověká sladká vína, dává vínům plnost), Gros Manseng (základ pro suchá vína, chuťově výrazné, přidává jemnost a ovocnost) a dále lokální Petit Courbu (ovocnost), Camaralet a Lauzet (starodávné odrůdy, vysázené už jen velmi poskrovnu; jejich obliba ale roste ruku v ruce s oblíbeností suchých vín). Vinice jsou pěstovány v nadmořské výšce okolo 300 metrů a podloží tvoří směs vápence, písku, hlíny a kamení.

Domaine Cauhapé

Vinařství bylo založeno v roce 1980, obhospodařuje 47 ha vinic a jeho majitelem i enologem v jedné osobě je Henri Ramonteau. Hrozny pěstuje na mírných, jižně až jihovýchodně orientovaných svazích s převážně hlinitou půdou s obsahem vápence a pískovcovými pásy. Hrozny sbírá ručně, suchá vína nechá chvíli na slupkách, kvašení probíhá v nerezu nebo starých sudech. Vína nechává delší dobu na kvasinkách pro větší komplexnost (podle vína 5 až 24 měsíců).

Domaine Cauhapé, Jurançon Sec „Chant des Vignes”, AOC, 2016 (foto 2a)
Vůně je plná, středně intenzívní a srovnaná, se zvláštním voskovým nádechem, jinak minerálně-ovocná (bílé tropické plody, meruňky, mandle) s tóny bylin a slaměnek. Chuť navazuje, přidává se kořenitost a minerální slanost (až kamenitá). Víno je velmi dobře postavené, úžasně šťavnaté, až na lehce vyšší alkohol vyvážené a má delší až dlouhou perzistenci s hořčinkově-citrusovým závěrem. Moc hezké vyvážené víno, geniální svou přirozeností a univerzálním použitím v gastronomii (od ryb, přes sýry, saláty, bílá masa až po steak).

Domaine Cauhapé, Jurançon Sec „Geyser”, AOC, 2016 (foto 2b)
Projev vína je podobný jako u předešlého, je však doprovázen elegancí a jistou podmanivostí, které vaše rozhodování o možné koupi snadno překlopí na svou stranu. Profilově více do bílého melounu a bílých broskví, s podtextem bílých květů ve vůni. Chuť dokonale navazuje, všechny složky jsou v harmonii, má plnější až plné tělo a hlavně dlouhou perzistenci. Dokáže zabavit po celý večer, na skleničku v restauraci je to „real peach“.

Domaine Cauhapé ,Jurançon Sec „Quest”, AOC, 2015 (foto 3a)
Vůně je lehce nazrálá, plnější, intenzívnější, „teplejší“ než předešlá, srovnaná a zvláštně jemná, minerálně-ovocná (bílé a žluté tropické plody, meruňky) s náznakem medu, sušenými bylinkami a minerální slaností. Chuť navazuje, přidává se (subjektivně) ne úplně příjemná hořčinka. Víno je velmi dobře postavené, celkem šťavnaté, až na vyšší alkohol srovnané, má plné tělo a dlouhou perzistenci s hořčinkovou dochutí. Zajímavé a hezky poskládané víno, šťavnaté i ovocné, ale ta hořčinka je příliš výrazná.

Domaine Cauhapé, Jurançon Sec „Noblesse”, AOC, 1998 (foto 3b)
Vůně je hodně nazrálá, elegantní, intenzívnější, mírně plnější a vyvážená směs minerální slanosti, čajů, jablečných křížal, citrusů, meruněk, bylinek a náznakem medu. Chuť navazuje, přidávají se bylinné extrakty. Víno je velmi dobře postavené, parádně šťavnaté, má vystupující alkohol, jinak srovnané, v těle plné, s dlouhou perzistencí s čajovým závěrem. V prvním kole velká zábava a přehlídka ne úplně typických tónů, postupně ale jeho síla uvadá. Víno za vrcholem.

Primo Palatum

Primo Palatum je projekt, za kterým stojí známý négociant Xavier Copel. Pracuje ve více regionech: Cahors, Madiran, Jurançon, Bordeaux a Languedoc /Roussillon. Nevlastní žádné vinice, terroirová vína dělá společně se špičkovými producenty z nakoupených hroznů nejvyšší kvality. Něco jako Tardieu Laurent. Jsem zvědavý...

Primo Palatum, Jurançon Sec „Mythologia”, AOC, 2000 (foto 4)
Vůně je neskutečně elegantní, lehce nazrálá, plnější a intenzívní, podmanivá a vyvážená, minerálně-ovocná (mandarinky, citrusy, tropické plody) s dotekem medu a bylin. Chuť dokonale navazuje, jde více do medu, a přesto je totálně suchá. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je ideálně šťavnaté, harmonické a chuťově dokonale vyvážené, má plnější až plné tělo a dlouhou perzistenci. Velké víno a velké překvapení. Geniální kousek v lahvové zralosti. Vyrobeno pouhých 1.200 lahví.

Závěr

Suchá vína z oblasti Jurançon jsou naprosto ideálním a tak trochu univerzálním průvodcem spousty jídel a já se vůbec nedivím, že špičkové francouzské restaurace loví právě tady. Ovocnost, plnější tělo a úžasná šťavnatá kyselinka v mladém stádiu a naopak bylinky a čajové tóny ve starších modelech přimějí jídla vedle nich vykvést. To vše za zajímavé ceny, které při dnešní oblibě vín z profláklejších regionů rozhodují čím dál více.

A pokud navíc máte to štěstí, že natrefíte na jednu z pouhých 1.200 lahví geniální Mythologiev ročníku 2000 od Primo Palatum, ujistíte se, že i v dnešní době jsou časoprostory, kde má život k ráji ještě pořád blízko.

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.