18. května 2021

Bílá Bordeaux ročníku 2007

Když se řekne Bordeaux, každý si asi vybaví spíše červené víno. Jenže i ta bílá dokážou nezřídka hodně pozitivně vyrazit dech. Pro mě osobně k těm nejlepším dlouhodobě patří Pape-Clément. Jenže pít samostatně jedno parádní víno člověku zas tolik neukáže a tak vznikla degustace několika vín v ročníku 2007. Ročníku hodně šťavnatém a zvoucím k vyzrávání.

Tato degustace plynule navazuje na tu z minulého týdne, která byla o suchých vínech z oblastí Sauternes a Barsac. A tak začnu vínem, o kterém jsem minule psal až na konci, G de Guiraud. Dalšími vína jsou skvosty apelace Pessac-Léognan, jediné oblasti v Bordeaux, kde smějí mít bílá vína statut Grand Cru Classé. Odrůdová skladba je podobná jako v Sauternes, ale v globálu se jedná o vína ještě vyšší kvality, pověsti a často i ceny.

Než se do toho pustím, napíšu ještě pár slov o ročníku 2007, který nevyniká nejlepší pověstí (Robert Parker 87 bodů). Hodnocení ale míří na červená vína, o bílých se nezmiňuje. Bílá na tom v tomto ročníku byla rozhodně lépe, hrozny jsou dozrálé a kyseliny je také dost. Někdo by možná mohl říct až příliš, ale povíme si za chvíli. A hlavně za pár let, až vína dorazí na svůj vrchol.

G de Guiraud, AOC, 2007 (foto 1)
Vůně je nazrálá, spojitá, vyvážená, aromatická, intenzívní a plnější, minerálně-ovocná (tropické plody, žluté plody, citrusy), s dotekem medu a pěkným sudem na pozadí. Chuť navazuje, jen jde více do citrusů. Víno je velmi dobře postavené, krásně šťavnaté a harmonické, v super kondici, s plnějším tělem a delší perzistencí. Za mě naprosto skvělé víno, které pravidelně nakupuji, spousta muziky za pár korun. A chci říct, že když se k němu člověk vrátí po ochutnání Grand Cru Classé, úbytek struktury je znát, ale pořád ho budete chtít s chutí pít. A to se počítá.

Château Latour-Matillac, GCC, 2007 (foto 2)
Vůně je elegantní, hutná a podmanivá, intenzívní, poměrně plná a vyvážená, minerálně-ovocná (mango, mandarinky, grepy, přezrálý žlutý angrešt), s tóny vanilky a podtextem sudu. Chuť dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je hodně šťavnaté i vyvážené, v rpůběhu přímější, má plnější tělo a dlouhou perzistenci. Ovocností v prvním kole doslova exploduje, ve druhém kole je umírněnější. Dvě polohy stejného vína. Někteří preferovali jednu, jiní druhou, třetím se líbil zajímavý vývoj. Tak to mám rád.

Château Malartic-Lagraviére, GCC, 2007 (foto 3)
Vůně je úžasně vyvážená a komplexní, elegantní, středně intenzívní a plnější, zvláštně jemná, minerálně-ovocná (tropické plody, bílé květy), s dotekem akátového medu, vanilky a delikátním sudem na pozadí. Chuť dokonale navazuje, přidávají se citrusy. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je úžasně šťavnaté, harmonické a báječně pitelné, postupně odkrývá chuťové vrstvy a komplexní. V těle je plnější a má velmi dlouhou perzistencí. Ochutnávání tohoto vína mi připomíná sledování rozkvétání růže v čase. Od prvních pomačkaných růdých lístků, přes poupě až skoro po květ. Proč skoro? Protože tohle víno si na svůj vrchol rozhodně ještě počká.

Château Pape Clément, GCC, 2007 (foto 4)
Vůně je noblesní, vyvážená, vrstevnatá, komplexní a nazrálá, intenzívní, plná, minerálně-ovocná (meruňky, mandarinky, tropické plody) s tóny medu, vanilky, oříšků a ušlechtilého dřeva. Chuť na vůni dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je krásně šťavnaté a až na mírně vyšší alkohol harmonické, s jemnou texturou, plným tělem a velmi dlouhou perzistencí. Mé oblíbené, které všechna předešlá strká do kapsy. Na druhou stranu to vzhledem k ceně asi není (pro většinu) víno pro každý večer. A ti, kteří pili bílý Haut-Brion, tvrdí, že je to další obrovský skok výše. No, neumím posoudit. Stejně bych si ho za ty peníze nikdy nekoupil. Ale třeba jednou dostanu šanci ochutnat...

Závěr

Nejsem neskonalým obdivovatelem bílých vín z Bordeaux a své favority mám jinde, ale když se ta vína povedou, jsou prostě skvělá. Šťavnatá, plná, elegantní, skvěle strukturovaná, dlouhá a s obrovským potenciálem zrání. Ve správném stádiu nabídnou spoustu zábavy. A po kterém sáhnout? Popravdě, těch stylů je opravdu hodně. A některé se dokonce v čase proměňují. S G de Guiraud určitě neuděláte chybu. V této cenové kategorii v podstatě nemá konkurenci. V dobrém ročníku vydrží aspoň 15 let a koupíte ho v En Primeur kolem tří set. A ta další dvě? V En Primeur do tísícovky podle ročníku, o trochu víc se dají občas koupit i nazrálá. A Pepe-Clément blanc? To chcete aspoň jednou v životě zažít tak patnáctileté. No matter what it takes...

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.