Azerbajdžán: Vína položená hned vedle kolébky?

Kdy a kde vlastně poprvé vzniklo víno, se úplně jistě neví, ovšem nejvíce se v této souvislosti hovoří o dochovaných důkazech z Arménie a Gruzie. S oběma těmito státy sousedí Azerbajdžán, což mě, jako člověka vínu oddanému, přimělo z nedávné návštěvy pár kousků přivézt. Úplně naslepo to nebylo, takže to alespoň minimální nějakou hodnotu mít může.

V posledních třech letech jsem měl párkrát možnost vína z Gruzie i Arménie pít. Ta gruzínská byla v kvalitě hodně rozházená. Od kousků až „vlezle“ komerčních, přes pokusy se spoustou vad až po vína, která mě opravdu bavila pít. Z těch arménských jsem před časem narazil na veletrhu Vinitaly na vinařství Zorah (majitel je Armén žijící v Itálii), které mi svou kvalitou i příběhem vyrazilo dech (více v samostatném článku). A teď je tu Azerbajdžán, který exoticky a možná i trochu nebezpečně zní už při vyslovení.

Tak horké to ale určitě není a lidi tam jsou velmi milí, vstřícní a ochotní kdykoli pomoci. Hlavní město, Baku, je nádherně vkusnou směsicí moderny a historie, a pohled na moře i večerní procházky po boullevards mají zvláštní kouzlo.

Ale zpět k vínu. Ochutnal jsem tu naslepo pár vzorků, která bych hodnotil jako průměrná, slušně udělaná, pitelná a srovnaná, ale zároveň nedávajíc nic navíc, o čem by bylo třeba psát. A tak jsem ocenil, když mi jeden místní manažer a milovník vína doporučil a sehnal vína, která dnes představím.

Od posledního vinařství, Savalan, jsem na místě ochutnal i další modely. A musím říct, že v dané cenové kategorii rozhodně ostudu nedělají. Vinařství Yarimada na mě ale udělalo mnohem větší dojem.

Yarimada, Saperavi, 2012 (foto 1)
Vůně je hodně aromatická, výrazná, plná, spojitá a vyvážená, primárně ovocná (černý rybíz s trochou ostružin, citrusová linka), s citelnými tóny jogurtu, vanilky, koření a ušlechtilého dřeva. Chuť navazuje, přidávají se borůvky a dřevo je výraznější. Víno je velmi dobře postavené, úžasně šťavnaté a vyvážené, totálně čisté a působí mnohem mlaději, než napovídá ročník na etiketě. V těle je plnější až plné, s vyššími vyzrálými ovocnými taniny a delší perzistencí.

Výborné víno s pro našince docela nezvyklým aromatickým projevem, postupně se usazuje a působí komplexněji. Potenciál vidím na 20 až 30 let, zajímalo by mě ho znovu ochutnat tak za 10 let. Objevné.

Yarimada, Shiraz, 2012 (foto 2)
Vůně je plná, elegantní, mladá, intenzívní a vyvážená, primárně ovocná (ostružiny, citrusová linka), s citelným kořením, vanilkou a výborně dávkovaným sudem. Chuť dokonale navazuje, jen působí maličko nazráleji, než napovídá vůně. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je příkladně šťavnaté a až na vyšší alkohol harmonické, v projevu moderní a chuťově bohaté, v těle plnější, s vyššími až vysokými vyzrálými ovocnými taniny a dlouhou perzistencí.

Seriózní Syrah, který ještě potřebuje zrát. Baví mě moc už teď.

Savalan, Cabernet Sauvignon Ripassato Reserve, 2014 (foto 3)
Vůně je elegantní a lehce nazrálá, plná, vyvážená a poměrně intenzívní, minerálně-ovocná (ostružiny, černý rybíz), s tóny bylin, koření, rozinek a dubovým podtextem. V chuti vše navazuje, plus takový zvláštní vjem masti, který se někdy objevuje u Brunello. Víno je velmi dobře postavené, hodně šťavnaté a až na lehce vyšší alkohol harmonické, působí trochu tvrději (jako hodně suché Amarone), má plné tělo, vyšší vyzrálé taniny a delší až dlouhou perzistenci.

Pět let zrání mu ve vývoji rozhodně pomůže a jsem si jist, že bude ještě zábavnější. Tak třeba dostanu šanci ho ještě někdy ochutnat.

Závěr

Vina z vinařství Yarimada rozhodně doporučuji ochutnat. Jsou čistá, odrůdově typická a hodně zábavná. Na jednu stranu to může být proto, že už jsou pár let na lahvi, vrchol jejich potenciálu ale pořád visí o dost výš. Parádní aromatické Saperavi dá (s rukama v kapsách) 20 let, Shiraz mi přišel ve vývoji trochu rychlejší, 12 až 15 let dá ale určitě taky. A Cabernet Ripassato (místní verze Amarone) bude zcela jistě bavit ty, kteří jej uložili do sklepa, dalších 5 až 10 let. I kvalita korků tomu odpovídá (foto 4).

Neumím z těch pár vzorků objektivně posoudit, kde se v kvalitativním žebříčku azerbajdžánských vín nacházejí právě tato, ale i kdyby to byl absolutní vrchol, je rozhodně dobré o nich vědět. Protože vinaři, kteří je mají na svědomí, o víně něco vědí.

Autor článku: PLI