Vinařství Zorah: Vinice starší než čas

Když jsem na letošním Vinitaly spatřil u prázdného stolku na notebooku zobrazenou fotografii vinice, nemohl jsem od ní odtrhnout oči. Po chvíli přišel majitel arménského vinařství Zorah Zorik Gharibian a začal povídat svůj příběh: „Ta vinice leží v horách 1600 metrů nad mořem. Víš, musím ty hrozny posbírat dřív, než sejdou medvědi z hor.“ A pak jsem ochutnal…

Pít víno z místa, kde podle historických pramenů vzniklo, má zvláštní kouzlo. Člověk je zvědavý a plný očekávání. Víc než šest tisíc let! Před tolika lety tu u biblické hory Ararat údajně vysadili první hrozny. A právě to bylo důvodem, proč Zorik Gharibian změnil svůj původní úmysl zakoupit vinařství v Toskánsku a přihlásil se ke svým kořenům v Arménii. S rozhodnutím zachovat maximum toho, co odráží místní tradici, charakter a autenticitu.

Vinice

Samotné vinice (foto 1) leží na dvou místech vinařského regionu Vayots Dzor. První je ve výšce 1600 metrů nad mořem, druhá ve 1400. Pracují tu se třemi původními odrůdami, vysázenými do kamenito-pískovcové půdy s vysokým obsahem vápence. Jedná se o původní modré hrozny Areni Noir a bilé Voskèak a Garandmak. Phylloxera sem nikdy nazavítala, takže stáří keřů určitě přesahuje stovku let (foto 2). Ani Zorikův děda si nepamatoval, že by někdo věděl o jejich vysázení.

Charakter vín hodně ovlivňuje místní výjimečné mikroklima s dlouhými suchými a slunečnými léty s vysokými teplotami v průběhu dne a naopak studenými nocemi. Rozdíl teplot bývá až 20 °C. Možná i proto vybavila příroda místní hrozny poměrně silnou slupkou, což je činí odolnými vůči případným chorobám.

Vinifikace

Kvašení probíhá v teplotně kontrolovaných betonových tancích pouze na přírodních kvasinkách z vinice. K následnému zrání využívají tradiční hliněné amfóry (foto 3) různých velikostí a také různě velké netoustované sudy. Říkají, že „Půda vytváří keře (vine), a hlína (amfora) víno (wine)“. Ke každému z vín přistupují odlišně.

Vína

Vinařství produkuje pouze tři vína: Yeraz, Karasì a Voskì…

Yeraz

Vlajkovou lodí vinařství je víno s názvem Yeraz, což v arménštině znamená „sen“. Je zosobněním oživení staré vinařské kultury, historických vinic i původní odrůdy Areni Noir, což trefně vystihuje slogan na etiketě: VINES OLDER THAN TIME. Přijde mi dokonalý.

Hrozny pocházejí z několika malých vinic ležících 1600 m n. m. v unikátních podmínkách. Zrají v lokálně vyrobených amfórách různých velikostí, z nichž jsou některé zavoskovány a zakopány hluboko pod zem, aby uchovaly maximum autentické odrůdové čistoty hroznů. Následně putují kvůli zjemnění taninů do netoustovaných sudů. Po velmi jemné filtraci zraje víno ještě rok na lahvi. Ročník 2012 je teprvé pátým vyrobeným, přesto již sklízí úspěchy na mezinárodní scéně.

Yeraz, 2012 (foto 4)
Vůně je noblesní, plná a velmi intenzívní, minerálně-ovocná (třešně, višně, maliny, s jemnou citrusovou linkou), lehkou kořenitostí, náznakem bylin a perfektně integrovanými tóny ušlechtilého dřeva. Chuť dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté a harmonické, v průběhu elegantní a podmanivé, má plnější až plné vypracované tělo a dlouhou perzistenci. Připomíná mi Brunello di Montalcino, ale s takovým feminnějším burgundským štychem. Velké víno s velkým potenciálem.

Karasì

Druhé víno nese název Karasì, což znamená „z amfóry“. Pochází z vinic 1400 m. n. m. a je rovněž z odrůdy Areni Noir. Kvasí ve velkých betonových tancích, následně zraje 12 měsíců částečně v amfórách různých velikostí a částečně v 31 hl netoustovaném sudu. Po jemné filtraci zůstává ještě půl roku na lahvi. Jedná se o první ročník.

Karasì, 2014 (foto 5)
Vůně je elegantní, plná a intenzívní, primárně ovocná (ostružiny, višně, moruše, s výraznou citrusovou linkou), s citelnou kořenitostí a jemnou mineralitou. Chuť na vůni dokonale navazuje. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a vyvážené, v průběhu rustikálnější, má plnější až plné tělo a delší až dlouhou perzistenci. Baví mě svou jedinečností a nespoutaností. Stylově jde tak trochu do André či Zweigeltu, ale z vápenatých půd, s výraznou kořenitostí. Divoké víno.

Voskì

Třetí víno je kupáží bílých odrůd Voskèak (v překladu „Zlaté sémě“) a Garandmak („Silný chvost“). Obě jsou pro Arménii typické a pocházejí ze starých keřů z vinic 1400 m. n. m. Kvasí a následně 11 měsíců zraje ve velkých betonových tancích, a poté ještě půl roku na lahvi. Jedná se o první ročník.

Voskì, 2014 (foto 6)
Vůně je elegantní, vyvážená a poměrně intenzívní, minerálně-ovocná (citrusy, s náznakem tropického ovoce), s tóny lučních květů a dotekem slaměnek. Chuť navazuje, přidává se výrazná minerální slanost a jemná citrusová hořčinka. Víno je velmi dobře strukturované a vrstvené, šťavnaté, vyvážené, v průběhu spíše přímé, v těle plnější a má dlouhou perzistenci. Stylově působí trochu jako kupáž odrůd Marsanne a Roussanne z chladnější oblasti (Chateau Grillet?), ale je výrazně slanější. Tohle chci…

Závěr

Mám rád vína se silnými příběhy, které jsou podpořeny výjimečnou kvalitou. Patří k nim nízká dostupnost a punc luxusu nevšedních zážitků. A tak pevně věřím, že s dalším ročníkem si budeme moci dopřát vína Zorah i v Česku…

Autor článku: PLI