2. června 2024

Červnové tipy vineval: Špičková Chablis

Červnové tipy věnuji Chablis a to ne jen tak ledajakému. Představím vína od vinařství, za kterým je hodně zajímavý příběh a která mě svou kvalitou extrémně zasáhla. Vlastně si myslím, že v nepříliš vzdálené budoucnosti mohou rozšířit tu nejužší špičku Chablis. Ochutnáme výjimečné village „Truffières“ a dvě úchvatná 1er Cru „Vaillons“ a „Montée de Tonnerre“.

 

Domaine Jean Collet & Fils, Chablis „Truffières“, AOC, 2022

Chablis, Francie

Popis vína: Vůně je jemná, přímá a zpočátku podmanivě syrová, středně plná, intenzívní a vyvážená, minerálně-ovocná (citrusy), s tóny bílých květů a akátového medu. Chuť na vůni dokonale navazuje, přidává se výrazná minerální slanost. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je úžasně šťavnaté, přímé a zábavné, přes mladost harmonické a doprovázené nádhernou elegancí v celém průběhu, má střední tělo a delší až dlouhou perzistenci.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Domaine Jean Collet & Fils, Chablis 'Truffières', AOC, 2022
749 Kč   OBJEDNAT

 

Domaine Jean Collet & Fils, Chablis 1er Cru „Vaillons“, 2022

Chablis, Francie

Popis vína: Vůně je elegantní, jemná, plnější a intenzívnější, podmanivá a vyvážená, výrazně minerálně-ovocná (bílé tropické plody, citrusy), s tóny vanilky, květů akátu a dotekem sudu na pozadí. Chuť na vůni dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu a jemnou texturu, je nádherně šťavnaté, v průběhu až žensky jemné a hladké, kompaktní, harmonické, v těle střední až mírně plnější, s velmi dlouhou perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Domaine Jean Collet & Fils, Chablis 1er Cru 'Vaillons', 2022
919 Kč   OBJEDNAT

 

Domaine Jean Collet & Fils, Chablis 1er Cru „Montée de Tonnerre“, 2022

Chablis, Francie

Popis vína: Vůně je výrazná, plná a koncentrovaná, intenzívní a vyvážená, minerálně-ovocná (maliny, třešně), s tóny vanilky, bílých květů a ušlechtilého dřeva na pozadí. Chuť na vůni dokonale navazuje, včetně všeprostupující minerální slanosti. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je ideálně šťavnaté, elegantní, harmonické a intenzívní v celém průběhu, má jemnou texturu, plnější tělo a velmi dlouhou perzistenci.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Domaine Jean Collet & Fils, Chablis 1er Cru 'Montée de Tonnerre', 2022
1 034 Kč   OBJEDNAT

 

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.