1. prosince 2023

Tipy vineval na vína k vánoční tabuli a na Silvestra

Konec roku se blíží a s ním tradiční vinné tipy k pokrmům na vaši vánoční tabuli, silvestrovským oslavám nebo prostě jen na dobrou náladu při uklízení či jako relax po nákupním shonu. Těšit se můžete na parádní německý Erste Lage Riesling od Schäferů, úchvatný Morillon (Chardonnay) od Kathariny Tinnacher ze Štýrska a dechberoucí Sekt ze Sommerhausenu (Franken).

 

Joh. Bapt. Schäfer, Riesling „Burg Layer Schlossberg“ trocken, Erste Lage, 2021

Nahe, Německo

Popis vína: Vůně je jemná a vyvážená, iíntenzívnější a středně plná, mladistvá, minerálně-ovocná (citrusy, meruňky), s tóny bílých květů. Chuť na vůni navazuje, jde ještě více do citrusů a typické břidlicové minerální slanosti. Víno jmá pevnou a přesnou strukturu, je úžasně šťavnaté a přes své mládí harmonické, má jemnou texturu, střední až plnější tělo a dlouhou perzistenci.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Joh. Bapt. Schäfer, Riesling 'Burg Layer Schlossberg' trocken, Erste Lage, 2021
586 Kč   OBJEDNAT

 

Weingut Lackner Tinnacher, Morillon „Eckberg“, 2021

Štýrsko, Rakousko

Popis vína: Vůně je elegantní, spojitá a vyvážená, plnější a poměrně intenzívní, minerálně-ovocná (mix žlutých plodů, zralé hrušky „Williamsky“, citrusy), s nádechem vanilky a sudu na pozadí. Chuť na vůni dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je ideálně šťavnaté, harmonické a v průběhu konzistentní, má jemnou texturu, plnější tělo, a dlouhou perzistenci.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Weingut Lackner Tinnacher, Morillon 'Eckberg', 2021
564 Kč   OBJEDNAT

 

Weingut Schloss Sommerhausen, Riesling „Pur“ Sekt Brut, NV

Franken, Německo

Popis vína: Vůně je totálně podmanivá od prvního přivonění, je intenzívní, plnější a neskonale zábavná, minerálně-ovocná (žlutá jablka Golden Delicious, citrusy), s typickými tóny briošky a střelného prachu! Chuť na vůni dokonale navazuje ve všech niancích. Víno má skvělou strukturu, je slinosbíhavě šťavnaté, jemné, až překvapivě komplexní, extrémně zábavné a okamžitě skvěle pitelné, v těle plnější a má dlouhou perzistenci.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Weingut Schloss Sommerhausen, Riesling 'Pur' Sekt Brut, NV
590 Kč   OBJEDNAT

 

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.