2. října 2023

Říjnové tipy vineval: Nazrálá Bordeaux

V návaznosti na velmi úspěšné loňské tipy na vína z levého břehu Bordeaux nabízím tentokrát pohled na nazrálá vína z pravého břehu, postavená spíše na Merlotu. Na příjemně nazrálých vínech srovnáme styly tří méně akcentovaných regionů: Puisseguin Saint Emilion (La Mauriane), Canon-Fronsac (Vrai Canon Bouché) a Castillon Côtes de Bordeaux (Clos Louie).

 

Na polohu apelací (zmíněných v titulku), z nichž pocházejí představovaná vína (foto 1), se můžete podívat na přiložené mapce (foto 2).

La Mauriane, AOC, 2006

Puisseguin Saint Emilion, Bordeaux, Francie

Popis vína: Vůně je lehce nazrálá, středně plná a poměrně intenzívní, komplexní a vyvážená, minerálně-ovocná (směs červených plodů, zpočátku jahody, později švestky), s tóny vanilky, koření, sušených bylin a sudu na pozadí. Chuť na vůni navazuje. Víno je velmi dobře strukturované, krásně šťavnaté a harmonické, v projevu přirozené a elegantní, spíše jemné, orámované citelnými vyzrálými taniny, má střední tělo a delší perzistenci.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
La Mauriane, AOC, 2006
880 Kč   OBJEDNAT

Château Vrai Canon Bouché, AOC, 2010

Canon-Fronsac, Bordeaux, Francie

Popis vína: Vůně je plná, intenzíví a vyhlazená, překvapivě nazrálá, vyvážená a spojitá, minerálně-ovocná (směs tmavých plodů), s trochou animálních tónů, kůží, lékořicí, kořením a sudem na pozadí. Chuť na vůni dokonale navazuje. Víno je velmi dobře strukturované, ideálně šťavnaté a harmonické, v těle střední až plnější, s vyššími vyzrálými ovocnými taniny a delší až dlouhou perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Château Vrai Canon Bouché, AOC, 2010
935 Kč   OBJEDNAT

 

Clos Louie, AOC, 2011

Castillon Côtes de Bordeaux, Bordeaux, Francie

Popis vína: Vůně je elegantní, plná, intenzívní a hladká, komplexní a vyvážená, minerálně-ovocná (tmavé plody, primárně ostružiny), s tóny tmavé čokolády, vanilky, dotekem mintu a dubovým sudem na pozadí. Chuť na vůni dokonale navazuje, k ovocnosti se přidává kořenitost pepře. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je úžasně šťavnaté, harmonické a komplexní, v projevu elegantní a vyhlazené, v těle plnější, s výraznými vyzrálými ovocnými taniny a dlouhou perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Clos Louie, AOC, 2011
1 040 Kč   OBJEDNAT

 

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.