1. září 2023

Zářijové tipy vineval: Velké bulharské překvapení

Prázdniny jsou minulostí, hurá do vzdělávání. Mám pro vás velké překvapení v podobě vín z Bulharska, na která jsem narazil na letošním Wine Prague. Rodinné vinařství Bratanov z Jižního Sakaru s enoložkou vystudovanou v Dijonu. Představím Chardonnay jako variaci na Burgundsko, 3Blend jako variaci na Bordeaux a Syrah jako variaci na Severní Rhonu.

 

Bratanov Winery, Chardonnay „Belloslava“ Private Reserve, 2020

Jižní Sakar, Bulharsko

Popis vína: Vůně je plnější až plná, intenzívní, spojitá a vyvážená, minerálně-ovocná (žluté plody, citrusy), s tóny máslového croissantu, ořechů, vanilky a sudu na pozadí. Chuť na vůni navazuje, přidává se lehká hořčinka. Víno je velmi dobře strukturované, krásně šťavnaté a vyvážené, v projevu zpočátku svalnaté, postupně jde spíš do elegance, má plnější tělo a delší až dlouhou perzistenci.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Bratanov Winery, Chardonnay 'Belloslava' Private Reserve, 2020
429 Kč   OBJEDNAT

 

Bratanov Winery, 3Blend, 2018

Jižní Sakar, Bulharsko

Popis vína: Vůně je plnější až plná, poměrně intenzíví, lehce nazrálá, elegantní, vyvážená a komplexní, minerálně-ovocná (tmavé plody, švestky), s trochou animálních tónů, kůže a sudem na pozadí. Chuť na vůni dokonale navazuje. Víno je velmi dobře postavené, příjemně šťavnaté a harmonické (a dá se pít hned), v průběhu elegantní, se středním až plnějším tělem, citelnými vyzrálými ovocnými taniny a delší perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Bratanov Winery, 3Blend, 2018
449 Kč   OBJEDNAT

 

Bratanov Winery, Syrah „Elitsa“ Private Reserve, 2016

Jižní Sakar, Bulharsko

Popis vína: Vůně je elegantní a zábavná, plná, intenzívní, komplexní a vyvážená, minerálně-ovocná (tmavé plody, ostružiny, višně), s tóny tmavé čokolády, kořenitostí pepře a dubovým sudem na pozadí. Chuť na vůni dokonale navazuje, k ovocnosti se přidává lehká zemitost, která vínu přidává další rozměr. Víno je velmi dobře strukturované, krásně šťavnaté, harmonické a komplexní, v projevu elegantní, v těle střední až plnější, má výrazné vyzrálé ovocné taniny taniny a dlouhou perzistenci.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Bratanov Winery, Syrah 'Elitsa' Private Reserve, 2016
579 Kč   OBJEDNAT

 

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.