1. listopadu 2022

Listopadové tipy vineval: Pravý břeh Bordeaux

Listopadové tipy jsou výletem na pravý břeh Bordeaux. Navštívíme tři různé regiony (Fronsac, Lalande de Pomerol a St. Émilion) a ochutnáme tři odlišné styly vín postavených plně nebo většinově na odrůdě Merlot. Mám pro vás 100 % Merlot na nerezu a navíc bez přidané síry, jedno z mála biodynamických cuvée s trochou Cabernetů a Grand Cru z výjimečné polohy.

 

Château Castagnac, Raphaël „Sans Sulfites“, AOC, 2020

Fronsac, Bordeaux, Francie

Popis vína: Vůně je plnější, poměrně intenzívní, spojitá a srovnaná, minerálně-ovocná (švestky, třešně, peckovina). Chuť na vůni dokonale navazuje. Víno je velmi dobře postavené, úžasně šťavnaté, čisté, živé a syrově ovocné, při svém mládí až překvapivě vyvážené, v těle plnější, s citelnými vyzrálýmí vyššími ovocnými taniny a delší perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Château Castagnac, Raphaël 'Sans Sulfites', AOC, 2020
265 Kč   OBJEDNAT

 

Château Vieux-Riviére, AOC, 2019

Lalande se Pomerol, Bordeaux, Francie

Popis vína: Vůně je elegantní, poměrně plná a intenzívní, výrazná a vyvážená, minerálně-ovocná (ostružiny, moruše, černý rybíz, černý bez), s dotekem mléčného karamelu, bylinek a koření a podtextem dubového dřeva. Chuť na vůni navazuje, přidává se osvěžující citrusová linka. Víno je velmi dobře postavené, slinosbíhavě šťavnaté, srovnané a skvěle pitelné, v těle mírně plnější a přesto štíhlé, koncentrované, s pěknou texturou, vyššími hladkými vyzrálými ovocnými taniny a dlouhou perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Château Vieux-Riviére, AOC, 2019
555 Kč   OBJEDNAT

 

Château Cormeil-Figeac, Grand Cru, 2015

St. Émilion, Bordeaux, Franci

Popis vína: Vůně je elegantní a podmanivá, poměrně plná a intenzívní, vyvážená, minerálně-ovocná (třešně, višně, švestky), s dotekem koření, vanilky, mléčného karamelu a ušlechtilého dřeva na pozadí. Chuť na vůni dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je báječně šťavnaté, v průběhu elegantní, hladké a lehce nazrálé, v těle plnější, má hladké vyšší až vysoké vyzrálé ovocné taniny a dlouhou perzistenci.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Château Cormeil-Figeac, Grand Cru, 2015
849 Kč   OBJEDNAT

 

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.