2. května 2022

Květnové tipy vineval: Parádní Rieslingy z Pfalzu

Začíná se oteplovat a tak je třeba se trochu osvěžit. Což znamená, že tipy na květen věnuji odrůdě Riesling. Rozhodně to ale nebude jen o osvěžení. Představím vám vinařství Lucashof z oblasti Pfalz, které mě svými víny uchvátilo na jedné přehlídce německých vín. Ochutnáme dva parádní Erste Lage Riesliny z bájného Forstu a jeden z top polohy v Deidesheimu.

 

Weingut Lucashof, Riesling „Forster Stift“ ErsteLage, 2020

Pfalz, Německo

Popis vína: Vůně je čistá, odrůdově typická, intenzívní, plnější a spojitá, přes mládí srovnaná, minerálně-ovocná (citrusy, žlutá jablka), s tóny květů a slaměnek. Chuť na vůni navazuje, jde více do citrusů a minerální slanosti. Víno je výborně strukturované, krásně šťavnaté a přes své mládí harmonické, v průběhu přímé a zvláštně podmanivé, skvěle pitelné, v těle střední až mírně plnější, s dlouhou perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Weingut Lucashof, Riesling 'Forster Stift' ErsteLage, 2020
272 Kč   OBJEDNAT

 

Lucashof, Riesling „Deidesheimer Herrgottsacker“ Erste Lage, 2020

Pfalz, Německo

Popis vína: Vůně je elegantní, poměrně plná a intenzívní, vrstvená a vyvážená, minerálně-ovocná (meruňky, broskve, citrusy), s tóny slaměnek. Chuť na vůni dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je úžasně šťavnaté, zábavné a harmonické, má plnější tělo a dlouhou perzistenci.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Weingut Lucashof, Riesling 'Deidesheimer Herrgottsacker' Erste Lage, 2020
305 Kč   OBJEDNAT

 

Weingut Lucashof, Riesling „Forster Ungeheuer“, 2020

Pfalz, Německo

Popis vína: Vůně je plná, elegantní, intenzívní a vyvážená, s částečně typickou a částečně zvláštně podmanivou aromatikou, minerálně-ovocná (meruňky, citrusy), s jemnou vanilkou a tóny bílých květů. Chuť na vůni dokonale navazuje, přidává se dotek dřeva. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je příjemně šťavnaté a harmonické, s jemnou texturou, plnějším až plným tělem, a dlouhou perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Weingut Lucashof, Riesling 'Forster Ungeheuer', 2020
418 Kč   OBJEDNAT

 

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.