1. ledna 2022

Lednové tipy vineval: Naturální vína

Je tu nový rok 2022 a já vám v něm do života přeji hlavně hodně zdraví, životní energie a neutuchající touhu poznávat. S tím posledním vás můžu trochu inspirovat, protože přináším tipy na naturální vína, která obzory rozhodně rozšiřují. Čekají vás nefiltrované Pecorino z Abruzza, štýrský Sauvignon blanc na malých sudech a Cabernet Franc od Christiana Tschidy.

 

Weingut Tauss, Sauvignon blanc „Opok“, 2019

Štýrsko, Rakousko

Popis vína: Vůně je plná a poměrně intenzívní, výrazná a vyvážená, s citelným vlivem ležení na kalech, přirozená, výrazně minerální a méně ovocná (meruňky, sušená citrusová kůra). Chuť na vůni navazuje, jde více do citrusů a minerální slanosti. Víno je velmi dobře postavené, krásně šťavnaté a přes současné mládí harmonické, je živé, hravé a zábavné, má jemnou texturu, plnější tělo a dlouhou perzistenci.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Weingut Tauss, Sauvignon blanc 'Opok', 2019
520 Kč   OBJEDNAT

 

Marina Palusci, „Plenus“ Pecorino, IGP, 2015

Abruzzo, Itálie

Popis vína: Vůně je plná, intenzívnější, spojitá a vyvážená, ovocná (tropické plody, kiwi, citrusy), s citelnými tóny delšího ležení na kalech, čaji, bylinkami a jemnou mineralitou. Chuť na vůni dokonale navazuje. Víno je velmi dobře strukturované, krásně šťavnaté, vyvážené, čisté, přirozené a zábavné, v těle plnější, a má delší až dlouhou perzistenci s citrusovou dochutí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Marina Palusci, 'Plenus' Pecorino, IGP, 2015
560 Kč   OBJEDNAT

 

Christian Tschida, Kapitel I, 2019

Burgenland, Rakousko

Popis vína: Vůně je elegantní, plnější a poměrně intenzívní, čistá, syrově ovocná (višně, ostružiny, švestky), s jemnou prachovou mineralitou, kořením, zemitostí a lehkým podtextem dřeva. Chuť na vůni dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je ideálně šťavnaté, harmonické a zvláštním způsobem vycizelované do detailu, přirozené, syrové a zároveň elegantní, v těle střední, s vysokými vyzrálými ovocnými taniny a dlouhou perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Christian Tschida, Kapitel I, 2019
730 Kč   OBJEDNAT

 

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.