18. října 2021

Jaroslav Osička: Jak jde čas s Chardonnay

Jara Osička. Pan vinař s uceleným pohledem na vinohradnictví i výrobu vína, chlap s šibalským úsměvem a zároveň budícím v Bílovicích rozporuplné a mnohdy až (zbytečně) vyhrocené postoje. Proč? Nevím, je-li zatím i něco jiného, ale jeho vína jsou jiná. Na místní standardy vlastně dost jiná. Dá se to popsat, ale dokud neochutnáte, stejně nebudete vědět nic.

Když jsem při stěhování sklepa narazil na pár Jarových Chardonnay, uzrál ve mně nápad doplnit jejich řadu vším, co se bude dát a pak to ochutnat vedle sebe na jedné degustaci. Tak vznikla kolekce Chardonnay od roku 2011 do roku 2016, některá i v kalných verzích. Ale nejdřív aspoň pár základních informací o vinařství samotném.

Vinařství a filozofie

Malé rodinné vinařství (cca 3 ha vinic) z Velkých Bílovic. Důraz kladou na práci ve vinici, pracují v organickém režimu, bez přidané chemie. Vinice jsou čisté, biodiverzní, veškeré práce probíhají ručně. Jejich hrozny kvasí spontánně a vína nepotřebují žádná další aditiva kromě malého množství síry (5 – 20 mg/l) při lahvování. Výtěžnost je (nejen na naše poměry) úctyhodných 40 hl/ha.

Podstatným faktorem pro sběr není jen cukernatost, ale celková vyváženost cukrů, kyselin, taninů a aromatických látek. Macerace probíhá s bobulemi a vína zrají 12 až 36 měsíců v dřevěných sudech. Výsledná vína se nefiltrují, jsou čistá, zdravá a živá.

Degustovaná vína

Chardonnay, 2016 (foto 1a)
Vůně je elegantní, výrazná, intenzívní, plnější a vyvážená, minerálně-ovocná (citrusy, žluté a tropické plody) s podtextem sudu (30 měsíců). Chuť dokonale navazuje. Víno je velmi dobře strukturované, krásně šťavnaté (vysoká kyselina), přes mladost vyvážené a chuťově výrazné, v průběhu přímé a přísné, v těle plnější, s dlouhou perzistencí. U výborných vinařů prostě platí otřepaná pravda: skvělý rok, skvělé víno.

Chardonnay k.o., 2016 (foto 1b)
Vůně je elegantní, podmanivá a neskutečně živá, intenzívní, plnější až plná, vyvážená, s náznakem flóru, minerálně-ovocná (citrusy, žluté plody), s podtextem sudu (30 měsíců). Chuť dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je ideálně šťavnaté a dokonale harmonické, v těle plnější, v průběhu zvláštně elegantní a zároveň ponoukající k dalšímu doušku, má jemnou texturu a velmi dlouhou perzistenci. Jsem nadšený. Bohužel jen do chvíle, než zjišťuji, že už se nedá koupit.

Chardonnay, 2015 (foto 2a)
Vůně je plná, vyzrálá, intenzívní a vyvážená, působí tepleji než 2016, jinak minerálně-ovocná (mirabelky, broskve, citrusy), s citelným sudem (24 měsíců). Chuť dokonale navazuje. Víno je velmi dobře strukturované, příjemně šťavnaté (vyšší až vysoká kyselinka) a harmonické, v těle je plnější a určitě svalnatější než 2016, a má dlouhou perzistenci. Perfektní práce i výsledek v teplém ročníku 2015.

Chardonnay k.o., 2015 (foto 2b)
Vůně je plná, intenzívní, krémová a vyvážená, stále s citelnými kvasinkami, minerálně-ovocná (meruňky, citrusy) s tóny máslového pečiva, bylinek a sudu (30 měsíců). Chuť dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je ideálně šťavnaté a harmonické, v těle plnjěší, s velmi dlouhou perzistencí. Parádní víno z extra teplého ročníku. Na 2016 mu něco chybí, ale delší čas k otevření se na lahvi mu hodně prospívá. Super.

Chardonnay, 2014 (foto 3)
Vůně je plnější, intenzívnější, srovnaná, poměrně přímá a pocitově chladná, minerálně-ovocná (žluté plody, citrusy) s jemnou vanilkou a podtextem sudu (24 měsíců). Chuť dokonale navazuje. Víno je velmi dobře postavené, hodně šťavnaté (vysoká kyselinka) a až na mírně vystupující alkohol srovnané, působí docela přísně, má plnější tělo a dlouhou perzistenci. Přísnější verze Chardonnay z chladného a deštivého ročníku, super čtvereček do mozaiky Jarových ročníkových příběhů.

Chardonnay Reserva, 2013 (foto 4a)
Vůně je plná, intenzívní, objemná a vyvážená, lehce nazrálá, minerálně-ovocná (žluté plody, meruňky, mirabelky) s tóny mintu, slaměnek a sudem na pozadí (24 měsíců + 24 měsíců na lahvi). Chuť dokonale navazuje. Víno je velmi dobře strukturované, parádně šťavnaté, přímé a harmonické, má poměrně plné tělo a dlouhou perzistenci. V těle hodně plné víno, s výrazným podílem dřeva.

Chardonnay k.o., 2013 (foto 4b)
Vůně je elegantní, podmanivá, plnější, intenzívní, vyvážená a zábavná, lehce nazrálá, minerálně-ovocná (citrusy, žluté plody) s lehkým podtextem flóru a sudem na pozadí (24 měsíců). Chuť dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je krásně šťavnaté (vysoká kyselinka) a harmonické, má plnější tělo, přímější průběh a delší až dlouhou perzistenci. Ve druhém kole se více otevírá a působí ještě mnohem lépe. Stejný výkonnostní koš s 2016.

Chardonnay, 2012 (foto 5a)
Vůně je nazrálá, intenzívnější, poměrně plná a srovnaná, minerálně-ovocná (žluté plody) s podtónem vanilky a sudu (24 měsíců). Chuť navazuje, jen jde více do citrusů. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté (vysoká kyselina), má vyšší alkohol, jinak srovnané, v těle plné, oproti předešlým nejdřív docela svalnaté, ale poměrně rychle se stává „trochu prázdnějším“, má delší perzistenci. Složitý ročník a moc hezké víno, které odpovídá jeho rysům.

Chardonnay, 2011 (foto 5b)
Vůně je elegantní, nazrálá, intenzívní, plnější a vyvážená, minerálně-ovocná (žluté plody, citrusy). Chuť navazuje, jde více do citrusů. Víno je velmi dobře postavené, ideálně šťavnaté (vysoká kyselinka), nazrálé, výborně pitelné a až na trochu vyšší alkohol harmonické, v těle plnější a má delší až dlouhou perzistenci. Krásný desetiletý exemplář Chardonnay z Moravy, byť v těle trochu méně intenzívní než ve vůni.

Závěr

Úžasná degustace, krásná mozaika, skvělá vína. A co mě baví nejvíc, je stejný nebo velmi podobný styl, který je modifikován jen vlivem ročníku. Takhle to má vypadat. Kéž by tak dokázalo na svou vinnou tvorbu nahlédnout více českých a moravských vinařů...

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.