9. srpna 2021

Alain Voge: Saint-Péray 2005 a 2004

Apelace Saint-Péray je nejjižnější oblastí severní Rhony a pěstují se tu pouze bílé odrůdy (Marsanne a Roussanne). U vín z nich vyrobených se povětšinou udává archivační potenciál do 10 let, ale zajímavější jsou i mnohem později. Jaký je tedy jejich skutečný „rozsah“? Malou nápovědu nabízejí vína z ročníků 2005 a 2004 od oceňovaného rodinného vinařství Alain Voge.

Vinařství Alain Voge patří k předním vinařstvím na Severní Rhoně. Hospodaří na vinicích v apelacích Cornas, Saint-Péray a Saint-Joseph a jako první začali pěstovat hrozny ve vyšší nadmořské výšce, což se v době oteplování jeví jako velmi dobrý nápad. Jejich vína jsou oceňovaná předními kritiky a zároveň jsou vynikajícím společníkem do gastronomie, což z nich dělá vyhledávaný artikl v michelinských restauracích.

Saint-Péray

V apelaci Saint-Péray vlastní Domaine Alain Voge cca 4 ha vinic s jílovito-vápencovým a žulovým podložím, které dává vínům citelnou minerální složku. Soustřední se převážně na odrůdu Marsanne (cca 95 %), doplněnou 5 % Roussane, ze které připravují tři odlišná cuvée a jeden Crémant (šumivé).

Odrůda Marsanne

Než ale zmíním charakteristiku jednotlivých poloh a vín, přidám ještě pár slov o odrůdě Marsanne. Dává totiž extrémně plná až hutná vína s vysokým alkoholem a pouze střední kyselinou, nazrává do hluboké barvy a prezentuje se těžkým projevem, tolik oceňovaným v kombinaci s jídlem založeným na smetanových omáčkách. Samozřejmě si jej báječně užijete i s tučnými francouzskými sýry.

Charakteristika vín

Alain Voge, Saint-Péray „Harmonie“, AOC, 2005 (foto 1)
Jedná se o cuvée z vinic Le Plantier, Prieuré a Chamblard a zosobňuje odrůdu Marsanne. První ročník Harmonie vynikl v roce 2001. Keře mají v průměru 30 let, podloží je žulové a jílovito-vápenaté. Sběr probíhá samozřejmě výhradně ručně (těžko přístupné vinice na svazích), fermentace hroznů za nízkých teplot v betonových nádržích, následuje malolaktická fermentace a zrání na kalech cca 10 měsíců (rovněž v betonu). Vinařství uvádí archivační potenciál 5 let.

Vůně je nazrálá, robustní a výrazná, velmi plná, intenzívnějšíí a srovnaná, minerálně-ovocná (mirabelky a postupně meruňky), s tóny bílých květů a náznakem medu a čerstvých vyloupaných mandlí. Chuť navazuje, přidává se jemná hořčinka. Víno má pevnou a přesnou strukturu a střední kyselinu, je komplexní a až na lehce vyšší alkohol vyvážené, působí až olejnatým dojmem, má plné tělo a dlouhou perzistenci. Víno na vrcholu, lepší už nebude, ale klidně takto ještě pár let vydrží. Pil jsem ho ve třech kolech a stále se zlepšovalo.

Alain Voge, Saint-Péray „Cuvée Boissé“, AOC, 2004 (foto 2)
Tuším v roce 2015 bylo toto víno přejmenováno na „Ongrie“, pochází totiž z 1,5 ha vinice z historické lokality Hongrie. První víno bylo vyrobeno v roce 1984 a bylo prvním vínem, které se začalo připravovat v malých dřevěných sudech. Stáří vinic je kolem 50 let, podloží s vysokým obsahem žulové drti. Fermentace a zrání probíhá v baricích a 400litrových sudech, 30 % je nových. Ležení na kalech 13 měsíců. Uváděný potenciál je 5 až 7 let.

Vůně je extrémně plná, velmi nazrálá s patrnou oxidázou, intenzívní, vyvážená směsice bylinných čajů s broskvovým Nestie (ne tak sladká), s tóny medu, sušených bylin, vanilky, mandlí, citelnou slaností a dotekem sudu, postupně se přidávají tóny kávy. Chuť dokonale navazuje včetně hořčinky bylinných čajů. Víno má pevnou a přesnou strukturu a střední kyselinu, je komplexní a vyvážené (lehce vyšší alkohol), je robustní, výrazné a hodně plné, a má velmi dlouhou perzistenci. Lepší už bylo, škoda té oxidázy. Na druhou stranu korek byl méně těsný, takže soudíc podle stavu dalších dvou vín se asi jedná o chybu lahve. Prověřím, uvidím. Se sýrem typu Brie nebo Brillat Savarin i tak opojné.

Alain Voge, Saint-Péray „Fleur de Crussol“, AOC, 2004 (foto 3)
První víno bylo připraveno v roce 1999 Alainem Vogem a Lyonským sommelierem Danielem Denisem. Pochází z 1,5 ha jihovýchodně orientované polohy s 80letými keři, které jsou nejstarší v apelaci. Podloží je primárně vápencové smísené s žulovou drtí. Fermentace a zrání je stejné jako u předešlého vína, jen na kalech leží déle (16 měsíců). Uváděný potenciál zrání 10 let.

Vůně je elegntní, nazrálá, vyvážená a komplexní, plná a intenzívní, minerálně-ovocná (meruňky včetně jader, sušená mandarinková kůra, mandarinky), s tóny sušených květů (divizna), medu, mléčného karamelu, dotekem sudu a citelnou minerální slaností. Chuť navazuje, přidává se jemná hořčinka. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je příjemně šťavnaté (vyšší kyselina), koncentrované a dokonale harmonické, elegantní!, v těle hodně plné, s jemnou texturou a velmi dlouhou perzistencí. Uff. Geniální víno na vrcholu, které se od těch výše liší primárně nepřehlédnutelnou elegancí. Víc takových...

Závěr

Parádní zážitek. Vlastně jsem vždycky pil vína ze Saint-Péray maximálně do deseti let stáří. Ale tato nazrálá jdou ještě dál, do větší komplexnosti. Takže dnešek beru jako potvrzení toho, že na uváděný potenciál zrání není třeba brát vždy zřetel. Zvlášť když máte rádi nazrálá vína. A pokud někdy budete mít tu možnost, rozhodně ji (nejen) u těchto vín využijte...

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.