3. května 2021

Květnové tipy vineval: d’Arenberg

Tak nám snad konečně přichází oteplení a s ním i větší chuť na bílá vína. Minule jsem sliboval edukativní specialitky a jsou tady. Všechny tři z jednoho dost známého australského vinařství, d’Arenberg. A o co že jde? Primárně o to, jak Australané vnímají a přistupují k typicky evropským odrůdám: Marsanne, Viognier a Roussane z Rhony a (německému) Rieslingu.

 

d’Arenberg, „The Money Spider“ Roussane, 2019

McLaren Vale, Austrálie

Popis vína: Vůně je příjemná, středně plná a intenzívnější, přímá a vyvážená, minerálně-ovocná (citrusová kůra, tropické plody), s tóny bílých květů a citrónové trávy. Chuť na vůni navazuje, jen jde více do citrusů. Víno je velmi dobře postavené, krásně šťavnaté a harmonické, s přímým, ale vůbec ne přísným projevem, jemnou texturou, plnějším tělem a delší perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
d’Arenberg, 'The Money Spider' Roussane, 2019
465 Kč   OBJEDNAT

 

d’Arenberg, „The Hermit Crab“ Viognier Marsanne, 2018

McLaren Vale, Austrálie

Popis vína: Vůně je plná, intenzívní a vyvážená, zvláštně elegantní, minerálně-ovocná (trpické plody, žlutý a bílý meloun, bílé broskve), s florálními tóny, vanilkou a jemným podtextem dubového dřeva. Chuť na vůni navazuje, vanilka je trošku výraznější než u vůně. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je ideálně šťavnaté, harmonické a zábavné, v těle poměrně plné, s delší až dlouhou perzistencí. Vyzkoušejte!

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
d’Arenberg, 'The Hermit Crab' Viognier Marsanne, 2018
405 Kč   OBJEDNAT

 

d’Arenberg, „The Dry Dam“ Riesling, 2020

Jižní Austrálie

Popis vína: Vůně je podmanivá a zábavná, typicky rieslingová, poměrně intenzívní, plnější a vyvážená, minerálně-ovocná (citrusy, jablka, meruňky). Chuť na vůni dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je úžasně šťavnaté, harmonické (lehký zbytkový cukr a pouhých 10 % alkoholu), výborně pitelné, v těle plnější, s delší až dlouhou perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
d’Arenberg, 'The Dry Dam' Riesling, 2020
425 Kč   OBJEDNAT

 

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.