12. dubna 2021

Franz Hirtzberger: Nejlepší Grüner Veltliner(y)?

Nazrálé Veltlíny z Wachau jsou hlavně v kategorii Smaragd natolik specifické, že není jiné víno, se kterým by se daly porovnávat. A tak jediné smysluplné srovnání je pouze v rámci místních vinařských mistrů a jednotlivých vinic. Pro mě je osobně tím nejlepším z nejlepších Franz Hirtzberger, vrcholem jeho vín pak Grüner Veltliner z vinice Honivogl...

To, že jsem napsal, že je pro mě Franz Hirtzberger wachauskou jedničkou, neznamená, že by vína dalších místních velikánů (třeba F. X. Pichler, Prager, Knoll a další) byla horší nebo že byste snad nemohli preferovat jiného vinaře. :-) Prostě mi při různých degustacích vychází jako ta, která mě oslovují nejvíc. Ale než se pustím do popisu vín, aspoň pár slov o vinařství…

Weingut Franz Hirtzberger

Rodinné vinařství Franz Hirtzberger patří k absolutní špičce nejen ve Wachau. Pracují na cca 20 ha vinic (byť se údaje jednotlivých zdrojů liší) a velmi úspěšně kombinují tradicionalistické (a mnohdy až historické) vinaření s moderními trendy. Základem jejich práce je redukce sklizně, (což znamená pro vína kategorie Smaragd výnosnost 30 až 35 hl/ha!), plus ruční sběr “naněkolikrát” s přísnou selekcí hroznů. Právě tyto aspekty jsou hlavním důvodem, proč jsou kvalitativně tam, kde jsou a vinařství dělá vína plná až opulentní, strukturovaná a hluboká, dlouhověká a… drahá. Ale ochutnejme…

Honivogl a “ti druzí”

Franz Hirtzberger, Grüner Veltliner Smaragd „Rotes Tor“, 2014 (foto 2a)
Vůně je plná, intenzívní, nazrálá a vyvážená, minerálně-ovocná (žluté plody, nakládané mandarinky a pomeranče v plechovce), s tóny pepře, medu a dotekem sudu. Chuť na vůni dokonale navazuje. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a srovnané, v těle plnější, v průběhu volnější (jakoby se trochu “vylévalo z břehů”), má delší až dlouhou perzistenci a jemnou citrusovou hořčinku v závěru. Na avizovaný (hodně) špatný ročník celkem zábavné, nazrálejší než bych čekal. Trochu mu chybí tah na branku, je takové “volnostřihové”.

Franz Hirtzberger, Grüner Veltliner Smaragd „Honivogl“, 2014 (foto 2b)
Vůně je elegantní, intenzívní, plná, vyvážená a poměrně komplexní, minerálně-ovocná (žluté plody, citrusy, mandarinky), s tóny medu, bylin, pepře, s pozadím sudu. Chuť dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je hodně šťavnaté, harmonické a docela plné, oproti předešlému precizní, s perfektně definovaným ovocným profilem, plnějším tělem a dlouhou perzistencí. Tak takový rozdíl jsem (zvlášť v tomto špatném ročníku) nečekal. Parádní kousek. Vyzrálejší a zábavné hned.

Franz Hirtzberger, Grüner Veltliner Smaragd „Axpoint“, 2009 (foto 3a)
Vůně je poměrně přísná, intenzívní, plnější a vyvážená, minerálně-ovocná (citrusy, grepy, pomelo), s tóny sladkého koření, bylin, pepře a dotekem sudu. Chuť navazuje, jen jde více do bílých grepů. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je hodně šťavnaté, harmonické, v průběhu přísnější, v těle střední až plnější, a má dlouhou perzistenci. Působí mnohem mladším dojmem než obě 2014. Jemnější, mladší, elegantní víno.

Franz Hirtzberger, Grüner Veltliner Smaragd „Honivogl“, 2005 (foto 3b)
Vůně je doslova noblesní, komplexní, elegantní, plná, intenzívní a vyvážená, minerálně-ovocná (meruňky, citrusy), s náznakem medu, pepře a sudem na pozadí. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je ideálně šťavnaté, totálně harmonické, zatím mladé (otevírá se postupně), má geniální kondici, plnější tělo a velmi dlouhou perzistenci. Pecka. Lehce nazrálé, úchvatné víno. A za 10 let… Hmmm.

Franz Hirtzberger, Grüner Veltliner Smaragd „Honivogl“, 2003 (foto 4a)
Vůně je elegantní, komplexní, vyvážená, plnější a poměrně intenzívní, minerálně-ovocná (citrusy, hrušky máslovky, šťáva z tropických plodů - bílý meloun), s tóny bílého pepře, medové plástve a sudu. Chuť dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté (ale “jen” s vyšší kyselinou), srovnané, v těle plnější, má dlouhou perzistenci. Chuťovým profilem jiné než předešlá, působí sladší, s lehkou hořčinkou v dochuti. Moc hezké víno, ale trochu vyšší kyselinka by mu slušela víc.

Franz Hirtzberger, Grüner Veltliner Smaragd „Honivogl“, 1998 (foto 4b)
Vůně je noblesní, komplexní, vyvážená, poměrně plná a intenzívní, minerálně-ovocná (meruňky, tropické plody, citrusy), s tóny medu, koření a podtextem sudu. Chuť navazuje, jen citrusy jsou výraznější. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je krásně šťavnaté a harmonické, v těle plnější, s dlouhou perzistencí. Je v úžasném stavu nazrálosti, super víno. Fakt by mě zajímalo, jak takhle starý Honivogl vypadá ve výjimečném ročníku.

Závěr

Můžete ochutnat Veltlín od kohokoli a z jakékoli trati, ale je jen jeden král. Honivogl. Možná díky (nebo kvůli) vinifikaci neoplývá přímočarou charakteristikou odrůdy, ale Veltlín v něm poznáte. A je to velký Veltlín. Plný, strukturovaný, podmanivý, s velkým potenciálem zrání.

Má takovou strukturu, že ani špatný rok jej nerozhodí. 2014 (Robert Parker hodnotí ročník 78 body) byla nezvykle nazrálá a nabušená, přestože elegance a detaily jí trochu scházely. Naopak velmi plná 2005 (RP 87) se po čase z výrazné svalnosti změnila na noblesu. 2003 (RP 89) byla naopak jemná a elegantní hned, postavená na bílém ovoci. A 1998 (RP 82)? Geniální nazrálost, která má ještě sílu pokračovat. Jak až dlouho? Vlastně těžko říct. Když se kouknu na hodnocení ročníků, žádný tu dnes nebyl vyloženě výjimečný (všechny pod 90 bodů). Hodně by mě zajímalo, jak by takový 20letý Honivogl z top ročníku vypadal… Tak snad někdy příště.

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.