8. března 2021

Bruno Giacosa: Nebbiolo a Barolo 2003

Když jsem před pár lety seděl v degustační místnosti u Bruna Giacosy, kolovaly tam zvláštní, klidné energie. A ta historická almara vyloženě zářila. A pak jsme chutnali mladá vína a já byl unešen. I jako milovník starých Barol jsem po ochutnání těch mladých skvostů uvažoval o jejich nákupu. Stály skoro o půlku víc, než byla má představa. Tenkrát jsem „ušetřil“...

Bruno Giacosa

Bruno Giacosa patří mezi absolutní legendy a nejvíce respektované (tradicionalistické) vinaře (nejen) v Piemontu. Neměl vinařské vzdělání, tedy nebyl vystudovaným enologem, a vinaření se naučil od svého dědy a táty. Od Boha dostal další skvělé vlastnosti: až encyklopedickou schopnost pamatovat si detaily, a taky cit na výběr ideálního terroir pro různé odrůdy.

Byl také vizionářem, který chápal unikátnosti jednotlivých cru a podporoval jejich vyjádření skrze lahvování vína z jednotlivých single vinic. Zároveň ale tuto filozofii praktikoval jen v těch nejlepších ročnících, a pokud hrozny nenaplnily jeho nejvyšší standard, deklasifikoval je do „základního“ Nebbiola nebo je prostě „nechal spadnout na zem“.

Dnes vede vinařství jeho dcera Bruna a pokračuje v odkazu a filozofii, které zde velký mistr zanechal. A tak i dnes po letech můžeme o vínech s etiketou Bruno Giacosa napsat: precizní, energická, elegantní.

Ročník 2003

Ročník 2003 byl v Piemonte, stejně jako všude jinde v Evropě, horký a suchý. Robert Parker jej ohodnotil pouhopouhými 83 body, ovšem lokální hodnocení ročníku zas tak přísná nejsou. Pro bílé a níže pěstované odrůdy (Dolcetto a někde i Barbera) bylo samozřejmě horko a některá jsou hodnocena jako „upečená“, ovšem výše položená Barola a Barbaresca (převážně ze starých keřů) si s počasím poradila velmi dobře a spousta vín je hodnocena jako perfektně vyzrálá až výjimečná.

Není třeba pochybovat o tom, že právě Bruno Giacosa dokázal z hroznů (zase) dostat maximum. A to mě obloukem vrací k úvodu tohoto článku. Tenkrát jsem byl vlastně i trochu rád, že jsem „ušetřil“. Kdybych byl jen tenkrát tušil, jak moc půjdou (nejen) Giacosova vína cenově nahoru, možná bych se k tomu postavil jinak. No, minulost se neopakuje a já jsem vděčný, že dnes mohu jeho vína ochutnat.

Bruno Giacosa, Nebbiolo, DOC, 2003 (foto 2a)
Vůně je jemná, elegantní, plnější, intenzívnější a nazrálá, minerálně-ovocná (jahody, třešně), s tóny růží, bylinných extraktů, medové plástve a perfektně dávkovaným sudem na pozadí. Chuť navazuje, přidává se peckovina. Víno je velmi dobře strukturované, krásně šťavnaté a podmanivé, jemné a zároveň silné, až na vyšší alkohol (14 %) harmonické, v těle střední až plnější, s vysokými vyzrálými ovocnými taniny a dlouhou perzistencí. Vinikající Nebbiolo, které zastíní i spoustu Barol. Je ho plná pusa a jeho štavnatost a vyváženost člověku rozzáří oči. Působí stále docela mladě a určitě není na vrcholu. Nádherné víno od vinaře z nejvyšší ligy. Vlastně má jen jednu pihu na kráse... měl jsem jen jedinou lahev.

Bruno Giacosa, Barolo „Falletto“, DOCG, 2003 (foto 2b)
Vůně je jemná a noblesní, něco jako modrá krev, plná, intenzívní, přirozená, vyzrálá a komplexní, minerálně-ovocná (jahody, třešně, peckovina), s tóny růží a asfaltu, náznakem framykoinové masti, medové plástve a ušlechtilého dřeva. Chuť na vůni dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, jemnou texturu, je ideálně šťavnaté a komplexní, až na mírně vyšší alkohol (14,5 %) harmonické, elegantní a přirozené, v těle plné, s vysokými vyzrálými ovocnými taniny a velmi dlouhou perzistencí. Stále daleko před svým vrcholem a přesto už plně zábavné. Jako žena na vrcholu sil, užívající si život bez pochybností. S jemnými vráskami kolem očí svědčících o prožitých zkušenostech dobrých i zlých, a přesto plná optomizmu a těšící se ze života. Vrcholné představení Barola z velmi teplého ročníku. Nepotkáváme se naposledy. A už teď se těším na další setkání.

Závěr

Obě dnešní vína jen potvrzují, že nejpodstatnějším údajem na etiketě je jméno producenta. Protože špičkový producent prostě dělá špičková vína v jakémkoli ročníku. Ano, charakteristika ročníku je patrná, (stejně jako filozofie a styl vinařství) a třeba se jen zkrátí potenciál zrání. Výhodou pak je, že se na víno můžeme těšit v kratším časovém horizontu.

Co je ale ještě zajímavější, je to, že když ochutnáte Giacosovo Nebbiolo, vyrazí vám dech. Máte pocit, jako byste pili velmi dobré Barolo. Se stylem, elegancí a úžasnou vyvážeností (i v teplé 2003). Všechno vám dojde, až když se napijete jeho Barola. Ta textura a půvab jde o dimenzi výš. Víno vás pohltí a okouzlí. Chvíli tomu ani nerozumíte. A celé se to poskládá, až se znovu nepijete Nebbiola. Je krásné, jenže už na něj koukáte z jiné perspektivy. Tuhle požehnanou lekci přeju každému. A díky, Bruno...

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.