1. března 2021

Březnové tipy vineval: Cabernet Sauvignon

Březnové tipy jsou určeny hlavně milovníkům nejrozšířenější modré odrůdy, Cabernetu Sauvignon. Zároveň ale přinášejí možnost porovnání stylů jejich producentů z Nového světa, konkrétně z Kalifornie, Austrálie a Chile. A aby nebylo dobrých zpráv málo, všechny jsou ze stejného ročníku 2016, tedy již ve stavu lahvové nazrálosti. Doporučuji zkusit všechna tři vedle sebe.

 

Bodega Volcanes De Chile, „Tectonia“ Cabernet Sauvignon, 2016

Rapel Valley, Chile

Popis vína: Vůně je šťavnatá, nazrálá, plnější, intenzívní a vyvážená, minerálně-ovocná (černý rybíz, moruše, citrusová linka), s jemnou vanilkou, kořením a výborně zakomponovaným sudem. Chuť na vůni dokonale navazuje. Víno je velmi dobře postavené, úžasně šťavnaté a harmonické, akorát nazrálé, v těle plnější, má vyšší vyzrálé ovocné taniny a dlouhou perzistenci.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Bodega Volcanes De Chile, 'Tectonia' Cabernet Sauvignon, 2016
458 Kč   OBJEDNAT

 

Cockfighter´s Ghost, Cabernet Sauvignon "Reserve", 2016

McLaren Vale, Jižní Austrálie

Popis vína: Vůně elegantní, méně výrazná než u prvního vína, lehce nazrálá, hladká, intenzívnější, plnější a vyvážená, minerálně-ovocná (černý rybíz, černé třešně), s dotekem vanilky a příjemným podtextem dubového dřeva. Chuť na vůni navazuje, přidává se jemná citrusová linka. Víno je velmi dobře strukturované, ideálně šťavnaté a geniálně vyvážené, má střední až plnější tělo, vyšší hladké vyzrálé ovocné taniny a dlouhou perzistenci.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Cockfighter´s Ghost, Cabernet Sauvignon 'Reserve', 2016
535 Kč   OBJEDNAT

 

Sebastiani, Cabernet Sauvignon „North Coast“, 2016

Kalifornie, USA

Popis vína: Vůně je nazrálá, jemná, elegantní a vyvážená, plnější a poměrně intenzívní, minerálně-ovocná (třešně, višně, černý rybíz), s hodně zajímavou mineralitou a ještě zajímavějším tónem framykoinové masti, který mi připomíný top Brunello, a ušlechtilým dřevem na pozadí. Chuť na vůni navazuje, přidává se citrusová linka a výraznější vanilka. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je krásně šťavnaté, harmonické a v ideální lahvové zralosti, má střední až plnější tělo, vyšší vyzrálé ovocné taniny a dlouhou perzistenci.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Sebastiani, Cabernet Sauvignon 'North Coast', 2016
535 Kč   OBJEDNAT

 

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.