14. prosince 2020

Corton-Charlemagne: Krása, která přichází později

Corton, jméno světoznámého kopce ležícího severně od městečka Beaune v Burgundsku, dává jméno dvěma Grand Cru polohám. Název Corton je určen pro červená z odrůdy Pinot Noir, Corton-Charlemagne pak pro bílá z odrůdy Chardonnay. Dnes se podíváme na bílá, která bývají v mládí uzavřená a parfémová, a eleganci a vznešenost získávají až s věkem.

Ta parfémovost, o které se zmiňuji, souvisí primárně s vinifikací v barikovém sudu. Sud totiž dává vínu kromě stability (díky mikrooxidaci přes póry ve dřevě), plnějšího těla a delšího potenciálu zrání také typické čichové a chuťové vjemy vanilky, mléčného karamelu, dřeva a dalších. Vína z Grand Cru poloh většinou zrají kompletně v nových baricích a proto jsou v mladém věku těmito tóny dost nabitá. Někdo tyto vůně a chutě vyhledává, pro mě osobně by měly být spíše doplňkem podporujícím víno a je potřeba nechat vína nazrát. Proč?

Tyto aspekty se v čase do vín lépe integrují a ta získávají spojitost, komplexitu, harmonii a některá dokonce noblesu a vznešenost. Právě o takových bude dnes řeč. O vínech, která procházejí maturitou v podobném věku jako člověk. A podíváme se i na to, jak se vyvíjejí dále.

Představím vína od top producentů; rodinných vinařství s dlouhou historií a každoročními (hodně) vysokými hodnoceními i velkého négocianta, který má také obrovské renomé (a samozřejmě i vlastní vinice). Vína jsou v ročnících 2005 až 1992 (foto 1).

Mohlo by se zdát, že jsou vína podle ročníků seřazena nesourodě, ale každé z nich má pořadí dané pečlivým posouzením. Všechna vína byla z důvodu „získání nejlepší aktuální formy“ otevřena 26 hodin před degustací.

Louis Jadot, Corton-Charlemagne, Grand Cru, 1994 (foto 2a)
Jeden z nejznámějších negociantů; ročník 1994 byl žalostný (RP 77). Víno je od vůně plné, nazrálé a intenzívní, stále ovocné (žluté a tropické plody) s tóny medu, bylinek, vanilky a výrazným sudem, v chuti navíc rozinkami. Pevná struktura, krásně šťavnaté, vyzrálé a poměrně srovnané, jen s dominujícími tóny sudu a vanilky na úkor ovocnosti, v těle plnější, s delším závěrem a jemnou hořčinkou v dochuti. Stále zajímavé víno, ale pro mě spíše jako doprovod k rybě ve smetanové nebo máslové omáčce než na (radostné) samostatné popíjení.

Domaine Bertagna, Corton-Charlemagne, Grand Cru, 1996 (foto 2b)
Mé oblíbené vinařství (hlavně Clos Vougeot a Clos de la Perriére 1er Cru), ročník 1996 výborný (RP 92). Vůně je plná, intenzívní, nazrálá, vyvážená a komplexní, minerálně-ovocná (žluté plody, bílý grep, mandarinka), s tóny medu, mintu, oříšků, mléčného karamelu, soli a sudu. Chuť navazuje, přidávají se rozinky. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je úžasně šťavnaté, komplexní, vrstevnaté a harmonické, hodně plné a svalnaté, s dlouhou perzistencí. Úplně jiný příběh než předešlé, víno má eleganci a vrstevnatost, a baví mě v celém průběhu.

Bruno Clair, Corton-Charlemagne, Grand Cru, 2001 (foto 3a)
Bruno Clair je majitelem top vinic v Cote de Nuits. Miluju jeho červená, ale kromě toho, že je mistrem apelace Marsannay, umí překvapit i obyčejným Aligoté. Ročník 2001 byl trochu horší (RP 86), ale vína se nakonec oproti předpokladům vyvinula mnohem lépe. Vůně je výrazná a prudce elegantní, plnější a hodně intenzívní, minerálně-ovocná (přezrálé meruňky, bílý meloun, citrusy), s tóny medu, květů hluchavky a podtextem sudu. Chuť navazuje, ale působí dost utaženě (reduktivně). Víno má pevnou a přesnou strukturu, je poměrně šťavnaté a srovnané, zároveň ale působí utlumeně, má plnější tělo a delší perzistenci. Tváří se spíše novosvětsky, baví mě jeho vůně a dochuť (bílý čaj s akátovým medem), ale průběh chuti je pro mě rozpačitý.

Jacques Prieur, Corton-Charlemagne, Grand Cru, 2005 (foto 3b)
Specifický vinař s čitelným rukopisem, jeho bílá nazrávají do sena a slaměnek. Ročník 2005 na bílá lehce nadprůměrný (RP 88). Vůně je elegantní, plnější a středně intenzívní, mladá, minerálně-ovocná (bílé tropické plody), s tóny bílých květů, dotekem medu, sudu a slaměnek. Chuť navazuje, přidává se slanost a kamenitost. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je nádherně šťavnaté, elegantní, jemné a čisté (styl „Roulot“), v těle plnější, až na mírně vyšší alkohol srovnané, s dlouhou perzistencí. Krásný exemplář čisté a přirozené krásy a elegance. Úplně jiný styl než předešlá, baví mě moc.

Louis Jadot, Corton-Charlemagne, Grand Cru, 2005 (foto 4a)
Vůně je podmanivá, intenzívní, plnější, komplexní a vyvážená, minerálně-ovocná (žluté plody, citrusy), s výrazným podtextem mokré skály, střelného prachu a soli; se super sudem. Chuť dokonale navazuje, jen jde ještě více do citrusů a soli. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté a harmonické, mladé, s plnějším tělem a dlouhou perzistencí. Pecka. Šíleně mě baví. Už dnes, po 15 letech po nalahvování. To lepší nás ještě čeká, ale dnes bych si vzal domů tohle.

Bonneau du Martray, Corton-Charlemagne, Grand Cru, 2005 (foto 4b)
Bonneau du Martray je, teda spíš byl, na Cortonu ten největší pán. Bohužel neměl následníka a vše prodal. Aktuálně má údajně jeho bývalé vinice v pronájmu Domaine de la Romanée-Conti. To je super pro vína, ale smůla pro ty, kdo by si je chtěli koupit. Ale k vínu… Vůně je noblesní, plnější, intenzívní, úžasně kamenitá a komplexní, minerálně-ovocná (citrusy, žluté plody), s tóny zmoklé skály, střelného prachu, ušlechtilého dřeva a dotekem medu. Chuť dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je ideálně šťavnaté, komplexní a harmonické, elegantní a vrstevnaté, v těle plnější, s extrémně dlouhou perzistencí a dalším potenciálem zrání. Velké víno. Přemýšlím, proč mu nedat plný počet. Možná jedině proto, že… Montrachet.

Bonneau du Martray, Corton-Charlemagne, Grand Cru, 2002 Magnum (foto 5a)
2002 je 2005 v mnoha směrech hodně podobná, ale je o hodně zavřenější, což způsobuje (aspoň částečně) velký formát lahve. Víno se vlastně začalo více otevírat až na konci druhého kola, kdy doslova vykvetlo. Pokud ho máte, s pocitem trumfového esa jej držte minimálně 10 let na zadním okraji vaší paměti. Odmění se vám výletem na Olymp.

Bonneau du Martray, Corton-Charlemagne, Grand Cru, 1992 (foto 5b)
Ročník 1992 byl nadprůměrný (RP 90), byť mezi Burgunďany zas tak vychvalovaný není. Od vůně úchvatná nazrálost, komplexita a provázanost všech složek, plnější, intenzívnější a vyvážené, minerálně-ovocné (citrusy, mandarinky, citróny a tropické plody; v chuti výraznější citróny a citrónová kůra) , pevná a přesná struktura, šťavnatost a elegance, působí zvláštní chladivou elegancí, v těle je plnější a má velmi dlouhou perzistenci. Skvělá zkušenost s projevy špičkového vína v této věkové kategorii. Baví mě moc, přesto mám navzdory hodnocení ročníků od 2002 a 2005 ještě větší očekávání.

Uff. Dnes to bude bez závěru. Zalykám se blahem a lapám po dechu...

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.