7. prosince 2020

Roman Fabig a jeho první sekt

Když jsem se od Romana před časem dozvěděl, že plánuje udělat sekt, byl jsem hodně zvědavý. Jeho vína založená na vysoké kyselině mívají super vstupní materiál, otázkou ale bylo, jak se mu podaří vypořádat s výraznou aromatikou odrůdy a přirom zachovat všechny aspekty kvalitních bublin. A teď jsou tu. Klasická metoda, 18 měsíců na kalech, vinifikace v nerezu.

Během několika návštěv už jsem měl možnost ochutnat jej i v prenatálním věku a bylo jasné, že je nač se těšit. Velmi dobrá vstupní surovina, zkušenosti při vinifikaci a hlavně trpělivost při čekání na ten správný moment se vyplatily. Vzniklo víno, které má charakter, sebevědomí i duši.

Ne, nechci tvrdit, že je to víno pro každého a už vůbec ne pro davy. Má svá specifika. A pro mě jsou jeho silnou stránkou. Pokud ho člověk přijme takové, jaké je, a nebude jej chtít srovnávat s Champagne (ikdyž to perlení je hodně jemné) nebo Crémanty (či sekty) z jiných odrůd. A vlastně ani z té samé (třeba z Loiry). Prostě zapomeňte na předsudky a vnímejte jen odezvu chuťových pohárků. A předtím ho připravte, ať ho zažijete v jeho top formě. Jak? Čtěte dál...

Fabig, Sauvignon Blanc Sekt „méthode traditionelle“, Extra Brut, 2018 (foto 1)
Vůně je jemná, svěží, plnější, středně intenzívní a vyvážená, minerálně-ovocná (citrusy, meruňky, žlutá jablka, hrušky máslovky) s tóny pečiva, kvasinek (klasické cheesy-leesy), bílých květů a zpočátku až zmoklé skály. Chuť na vůni navazuje, jen jde více do citrusů, a přidávají se tóny „chininu“ (jako když pijete chito nebo tonic). Víno je velmi dobře postavené, krásně šťavnaté, harmonické a elegantní, má velmi jemné perlení a přesto poměrně přísný projev, střední až plnější tělo a delší perzistenci.

Baví mě, jak se ve skleničce neustále vyvíjí a vlastně chci říct, že druhý den je lepší než první. Po otevření je docela tvrdé, oslepené, nepřístupné a možná až lehce agresívní, a jeho popis by byl jiný. Postupně se ale spojuje, „uklidňuje“ a získává nadhled.

Co se mi na něm líbí asi nejvíc? Že to není prvoplánový Sauvignon, ale primárně sekt. Naslepo v něm vlastně Sauvignon ani hledat nebudete. A když se otevře (zpřístupní), okouzlí vás mistrným zpacováním a velmi jemným perlením (18 měsíců na kalech). To otevření se je u něj naprosto zásadní, protože dojmy z jeho dvou fází se hodně liší. Po otevření má hodně potlačenou ovocnou složku a nepůsobí kompaktně. Chuti dominuje mineralita a tóny z ležení na kalech.

Pokud si jej chcete opravdu užít, dejte mu na lahvi aspoň půl roku a následně otevřete tak dvě hodiny před konzumací. A podávejte při vyšší teplotě, protože podpoří jeho nejlepší vlastnosti (zapomeňte na 10 °C, protože to zajímavé začne nabízet až tak od 15).

Jo a ještě se chci zmínit o jeho ambaláži (foto 1, 2 a 3), protože je za mě hodně povedená a dotažená do posledního detailu. Včetně motta: „Sauvignon Blanc. Passion. Tastes.“ (foto 4).

Nakonec pár informací pro milovníky čísel: kyseliny 7,8 g/l, zbytkový cukr 3,8 g/l, alkohol 12 %. Cena na vinařství 455 Kč.

Závěr

Nakoupit? To nechám na vás. Vyzkoušet? Každopádně.

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.