1. prosince 2020

Vánoční tipy vineval

Je to tu. Poslední měsíc roku. Roku jiného než všechny ostatní... Přicházejí Vánoce, svátky klidu, pohody a rodinných setkání a já nám všem moc přeju, aby proběhly tak, jak je máme rádi, tedy tradičně. S rodinou a blízkými, s dárky, které rozzáří dětské oči. A k tomu vám posílám tipy na vína (nejen) k vánočním pokrmům, které zase rozzáří oči vám. Krásné a veselé!

 

Weingut Allram, Grüner Veltliner „Alte Reben“, DAC, 2019

Kamptal, Rakousko

Popis vína: Vůně je plnější, středně intenzívní a srovnaná, s typickou voskovostí Veltlínů z oblasti Kamptal, minerálně-ovocná (žluté a bílé plody), s tóny bílých květů a bílého pepře. Chuť na vůni navazuje, přidávají se citrusy, primárně žluté grepy. Víno je velmi dobře postavené a krásně šťavnaté (vysoká kyselina), přes svou mladost harmonické, v těle plnější, koncentrované, s delší perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Weingut Allram, Grüner Veltliner 'Alte Reben', DAC, 2019
389 Kč   OBJEDNAT

 

Weingut Tesch, „Laubenheimer Karthäuser“ Riesling trocken, 2017

Nahe, Německo

Popis vína: Vůně je hodně intenzívní a mírně plnější, podmanivá a lehce nazrálá, vyvážená, typicky Rieslingová a doslova závislostní, minerálně-ovocná (citrusy, žluté plody), s tóny bílých květů. Chuť na vůni navazuje, chuť jde ještě více do citrusů a minerální slanosti. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je úžasně šťavnaté (se slinosbíhavou kyselinou, která člověka ponouká k dalším douškům), harmonické a vysoce závislostní, s plnějším tělem a delší až dlouhou perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Weingut Tesch, 'Laubenheimer Karthäuser' Riesling trocken, 2017
369 Kč   OBJEDNAT

 

Nik Weiss, Riesling „Wiltinger“ Alte Reben, 2018

Mosela, Německo

Popis vína: Vůně je plná a intenzívnější, vyvážená, minerálně-ovocná (citrusy, žluté plody, žlutá jablka), s náznakem vanilky, medu a jemnými tóny bílých květů. Chuť na vůni navazuje, jen jde více do citrusů. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté (vysoká kyselina), harmonické a chuťově vyvážené, s citelnou sladkostí, v těle plnější až plné, s delších až dlouhou perzistencí a závěrem do sucha.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Nik Weiss, Riesling 'Wiltinger' Alte Reben, 2018
389 Kč   OBJEDNAT

 

Weingut Walter Glatzer, Blaufränkisch „Prellenkirchen“, 2017

Carnuntum, Rakousko

Popis vína: Vůně je poměrně intenzívní, plnější a vyvážená, s kratším otevřením rustikální, s delším naopak hladká, minerálně-ovocná (švestky, ostružiny), s citelnou kořenitostí, vanilkou, bylinkami a podtextem ušlechtilého dřeva. Chuť na vůni dokonale navazuje. Víno je velmi dobře postavené, příjemně šťavnaté (vyšší kyselina), přes svou mladost harmonické, moderní, hladké a zábavné, v těle plnější, s vyššími vyzrálými ovocnými taniny a dlouhou perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Weingut Walter Glatzer, Blaufränkisch 'Prellenkirchen', 2017
369 Kč   OBJEDNAT

 

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.