1. října 2020

Říjnové tipy vineval

Nastává regulérní podzim a tohle období roku fakt miluju. Spadané listí, chladná rána a odpolední slunce, které hřeje, ale už nepálí. Plus má nejoblíbenější odrůda, která právě teď ožívá: Pinot Noir. Takže co? Takže si ho dáme. Pod názvem Spätburgunder, od Němců. Fakt? Ano. Ochutnejte. Nebudete litovat. Mám hned tři... tři regiony, tři odlišné filozofie, tři „objevy“.

 

Julia Bertram, Dernauer Spätburgunder, 2017

Ahr, Německo

Popis vína: Vůně je svěží a mladistvá, plnější a intenzívní, krásně vyvážená, výrazně minerální a ovocná (červené plody: lesní jahody, třešně, grepová kůra), s květinovými tóny a podtextem ušlechtilého dřeva. Chuť na vůni navazuje, přidává se grepová linka a ještě výraznější minerální slanost. Víno je velmi dobře postavené, úžasně šťavnaté, přes svou mladost harmonické, v těle střední, se středními vyzrálými ovocnými taniny, a delší perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Julia Bertram, Dernauer Spätburgunder, 2017
590 Kč   OBJEDNAT

 

Chat Sauvage, Pinot Noir „Lorch“, 2016

Rheingau, Německo

Popis vína: Vůně je plnější, intenzívní a úžasně srovnaná, vlastně vás naslepo jako první napadne Burgundsko, minerálně-ovocná (primárně třešně včetně peckoviny), s tóny vanilky, na pozadí ušlechtilé dřevo. Chuť na vůni navazuje, přidávají se jahody, lehká citrusová linka a citelnější vanilka. Víno je velmi dobře strukturované, krásně šťavnaté, chuťově vyvážené ve všech aspektech, v těle plnější, s vyššími vyzrálými ovocnými taniny, a delší až dlouhou perzistencí s třešňemi a peckovinou v dochuti.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Chat Sauvage, Pinot Noir 'Lorch'“, 2016
770 Kč   OBJEDNAT

 

Rienhold & Cornelia Schneider, Spätburgunder „Engelsberg“, 2016

Baden, Německo

Popis vína: Vůně je plná, hutná a intenzívní, podmanivá a elegantní, minerálně-ovocná (třešně, višně, peckovina), s citelnou vanilkou a pozadím z ušlechtilého dřeva. Chuť na vůni dokonale navazuje, přidává se jemná citrusová linka. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je ideálně šťavnaté, až na lehce vyšší alkohol harmonické, v těle plnější, s vyššími vyzrálými ovocnými taniny, a dlouhou perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Rienhold & Cornelia Schneider, Spätburgunder 'Engelsberg', 2016
770 Kč   OBJEDNAT

 

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.