4. května 2020

Květnové tipy vineval

S květnem se hlásí teplejší počasí, které láká do přírody se skleničkou osvěžujícího bílého. Dá se k tomu ale přistoupit i červeně s podvečerním grilováním, které se zase spojuje víc s červeným. Co s tím? Rozhodl 17. duben, den odrůdy Malbec. Mám pro vás hned dva, v odlišných vinifikacích. A k nim od téhož vinaře víno z Pomerolu. Chápete? Argentinec v Bordeaux?

 

Bodega Monteviejo, Malbec „Festivo“, 2018

Mendoza, Argentina

Popis vína: Vůně je plnější, čistá, elegantní, přirozená a poměrně intenzívní, vyvážená, minerálně-ovocná (tmavé plody, ostružiny, višně). Chuť na vůni dokonale navazuje. Víno je velmi dobře postavené, příjemně šťavnaté a harmonické, spojité a krémově hladké, má plnější tělo, střední až vyšší vyzrálé sametové taniny a delší až dlouhou perzistenci.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Bodega Monteviejo, Malbec 'Festivo', 2018
389 Kč   OBJEDNAT

 

Bodega Monteviejo, Malbec „Petite Fleur“, 2017

Mendoza, Argentina

Popis vína: Vůně je plná, intenzívní, noblesně podmanivá a hladká, hutná, vyvážená a lehce nasládlá, minerálně-ovocná (tmavé přezrálé bobule: ostružiny, borůvky), s jemnou kořenitostí a podtextem ušlechtilého dřeva. Chuť na vůni dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté, přes svou mladost harmonické, v těle plnější, s vyššími vyzrálými ovocnými taniny a dlouhou perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Bodega Monteviejo, Malbec 'Petite Fleur', 2017
765 Kč   OBJEDNAT

 

Château La Graviere, AOC, 2014

Lalande de Pomerol, Bordeaux, Francie

Popis vína: Vůně je podmanivě elegantní, vyvážená, plnější a intenzívní, výrazně minerální a ovocná (červené plody: švestky, lesní jahody), s podtextem ušlechtilého dřeva. Chuť na vůni navazuje, přidává se jemná citrusová linka a ještě výraznější minerální slanost. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je nádherně šťavnaté, harmonické a lehce nazrálé, v těle střední, s vyššími vyzrálými ovocnými taniny, a delší až dlouhou perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Château La Graviere, AOC, 2014
718 Kč   OBJEDNAT

 

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.