Vinařství Nepraš & Co.: Nová bílá ročníku 2018

Na trhu už chvíli jsou, povinnosti a další události v souvislosti s nouzovým Covid stavem mi však neumožnily se k nim dostat dříve. Věci se ale poskládaly, a tak je čas představit je z mého pohledu. Dva Sauvignony blanc podle poloh (dříve vinifikované společně), klasický vlašák, dva rýňáky v zaběhlých řadách (tentokrát jen „3“ a „7“). A s nimi červené Grande Cuvée 2016.

Na nová vína z Vinařství Nepraš & Co. jsem vždycky hodně zvědavý. Znávám je ze sudů, ale jejich výsledná podoba po nalahvování se může (méně či více) lišit. A teď jsou tu v ročníku 2018 (foto 1). Ročníku horkém a mnohde až „spáleném“, představujícím pro vinaře (převážně) bílých vín někdy až zápletkovou výzvu...

Sauvignon blanc „U Božích muk“, p. s., BIO, 2018 (foto 2a)
Vůně je na sauvignon zpočátku až atypicky utlumená, otevírá se až po delší době. Je více vyzrálá a méně aromatická, plnější, teplejší astředně intenzívní, srovnaná, ovocná (přezrálý angrešt, meruňky, jablka, jemná citrusová linka) s lehkou mineralitou, slaměnkami a dotekem sudu. Chuť navazuje, přidává se méně vyzrálý angrešt a jemná hořčinka. Víno je dobře postavené, příjemně šťavnaté, chuťově srovnané, ale hlavně na počátku mi v něm schází jiskra. Má plnější tělo a delší až dlouhou perzistenci s hořčinkově-citrusovým závěrem.

Sauvignon z hodně vyzrálých hroznů a s tím související potlačenou aromatikou. Je citelně suchý, se zbytkovým cukrem 2,3 g/l a alkoholem 13 %. Šťavnatost i struktura jsou výborné, mix chutí ale působí trochu nesourodě (hlavně při prvním nalití). Víno vyžaduje minimálně hodinu v otevřené lahvi před konzumací. Postupně se otevírá a stává se vyváženějším, přímějším a jde více do citrusů. Při teplotě nad 12 °C působí utlumeně a bez obvyklého spojitého průběhu a chuťových návazností. Jeho využití vidím v párování s vhodnou gastronomií, přičemž je potřeba držet jej při teplotách od 9 do 11 °C. Cena na vinařství je 270 Kč.

Sauvignonblanc „Steinriegel“, p. s., BIO, 2018 (foto 2b)
Vůně je přezrálá a „teplá“, přímá a přitom jakoby předčasně vyvinutá, nasládlá, plnější a středně intenzívní, jinak srovnaná, čistá a zároveň (na Moravu) sauvignonovsky netypická, minerálně-ovocná (meruňky včetně jader, přezrálý angrešt, dotek citrusové kůry), s citelnými tóny akátového medu a podtextem sudu. Chuť navazuje, přidává se minerální slanost. Víno je dobře strukturované, úžasně šťavnaté a přes lehkou nasládlost vyvážené, dobře pitelné, s plnějším tělem a delší až dlouhou perzistencí.

Sauvignon z přezrálých hroznů s jinou aromatikou než jakou u Sauvignonů blanc od Vinařství Nepraš znám. Díky minerální slanosti dané kamenitým podložím je chuťově vyvážené i přes „nějaký“ zbytkový cukr (vinařství neudává) byť s postupným „otevíráním se“ v lahvi sladkost pocitově klesá. Jeho chuťový profil je složitější a bude vyžadovat přístup „také it as it is“. Do gastra super (úžasný match s gratinovaným kozím sýrem - vyzkoušeno), samostatně může být dost subjektivní. Pro přípravu a teplotu platí totéž co pro předešlý. Cena na vinařství je 290 Kč.

Riesling vlašský „Spodenberg“, p. s., BIO, 2018 (foto 3)
Vůně je svěží, plnější a poměrně intenzívní, vyvážená a odrůdově typická, ovocná (máslové hrušky, physalis, meruňky včetně jader), se sušenými bylinkami a dotekem medu. Chuť navazuje, přidává se jemná hořčinka a na pozadí jemná citrusová linka. Víno je velmi dobře postavené, příjemně šťavnaté a až na mírně vyšší alkohol srovnané, v průběhu přirozené, má plnější tělo a delší perzistenci.

Pěkný vlašák, který potřebuje trochu času na lahvi, aby se jednotlivé chuťové vjemy a hlavně alkohol (13 %) lépe integrovaly. Typově je suchý a spíše přímější, s dobrou pitelností. Cena na vinařství je 250 Kč.

„Altenberg“ Ryzlink rýnský „3“, p. s., BIO, 2018 (foto 4a)
Vůně je poměrně intenzívní, středně plná až plnější, srovnaná a vyvážená, minerálně-ovocná (meruňky, peckovina, citrusová linka) s dotekem vanilky, slaměnek a sudu. Chuť navazuje, jde více do citrusů a slanosti. Víno je velmi dobře postavené, krásně šťavnaté, přes svou mladost harmonické, v průběhu přímé a poměrně přísné, v těle plnější, s dlouhou perzistencí s citrusově-minerálně-slaným závěrem.

Moc hezký rýňák (pro zasvěcené klon 239-25Gm) na počátku své cesty. Všechny aspekty má vyvážené, po překonání redukce po otevření (hodinka v otevřené lahvi mu hodně pomůže) se dá užívat hned, rok dva zrání na lahvi mu viditelně prospějí. Hodně suchý a řízný kousek, „3“ v názvu značí 3 g/l zbytkového cukru, alkohol je na 12 %. Já bych ho zatím nepil, bude lepší. Cena na vinařství je 290 Kč.

„Altenberg“ Ryzlink rýnský „7“, p. s., BIO, 2018 (foto 4b)
Vůně je plná a poměrně intenzívní, lehounce nasládlá a vyvážená, minerálně-ovocná (meruňky, peckovina, physalis, citrusová linka) s dotekem vanilky, slaměnek a sudu. Chuť navazuje, jde více do citrusů a minerální slanosti. Víno je velmi dobře postavené, parádně šťavnaté, harmonické a chuťově vyvážené (včetně mírně vyššího zbytkového cukru), který mu zároveň přidává na (plném) těle, má velmi dobrou pitelnost a dlouhou perzistenci.

Projevem dost jiné víno než předešlé (nejde jen o cukr 7 g/l a alkohol 13 %, jedná se i o jiný klon - 198-25Gm), sladkost mu pomáhá nabídnout harmonii téměř okamžitě. Výborně se pije, což má za následek i negativní stránku - dno láhve se přibližuje rychleji, než by vám bylo milé. Super společník do gastronomie, geniální ve spojení s candátem na másle - vyzkoušeno. Cena na vinařství je 330 Kč.

GrandeCuvée, v. z h., BIO, 2016 (foto 5)
Vůně je plnější a intenzívní, vyvážená a zpočátku působí až nasládle, primárně ovocná (nejprve jahodový kompot, postupně červený rybíz, višně a peckovina), s jemnou mineralitou, citelnými tóny vanilky a ušlechtilého dřeva. Chuť vůni dokonale kopíruje, jen působí trochu nazráleji. Víno je velmi dobře postavené, úžasně šťavnaté a vyvážené, v těle střední, s jemnými vyzrálými ovocnými taniny a delší až dlouhou perzistencí.

Trošku mi připomíná moře. Mění se. Chvíli se tváří nasládle v jahodách s vanilkou a chvíli až příliš šťavnatě (rozuměj s dominující kyselinou) v pásmu červeného rybízu a višní. Je hodně subjektivní a rozhodně doporučuji si na něj udělat vlastní názor. Jedná se o cuvée Merlotu a Cabernetu z naší nejteplejší trati Sahara (v BIO režimu). Zrálo 24 měsíců ve francouzských baricích a jak je ve vyspělých vinařských zemích u červených zvykem, bylo nalahvováno bez filtrace a k tomu s minimem síry. Za zmínku stojí i umírněných 12,5 % alkoholu. Osobně u něj nevidím nějaký větší potenciál na archivaci, v podstatě je k pití hned, byť nějaký ten rok dá. Na vinařství stojí 490 Kč, a pokud o něj máte zájem, je třeba z důvodu dostupnosti reagovat rychle.

Závěr

Teplejší (a to hlavně ve finální části sezóny) ročník 2018 ukazuje, jak kdo zvládne nastavit čas sběru a nakolik dokáže posbírané hrozny využít pro svůj styl. Za mě jsou tady rýňáky a vlašák věrné stylu Vinařství Nepraš & Co. tak, jak jej za ta leta znám. Hlavně rýňáky mě znovu baví a „výrazný“ rozdíl ve zbytkáči jen utvrzuje, jak tu s hrozny umějí pracovat.

Oba Sauvignony jsou pro mě stylově jiné, méně přímé a přísné, než jak se mi líbilo loni. Jsou „teplejší“, trochu do stylu Alto-Adige, zábavnější spíše v kombinaci s jídlem než na samostatné popíjení. Hned po otevření působí rozpačitě a potřebují chvíli času, než se „rozkoukají“ a předvedou své lepší já.

Grande Cuvée v ročníku 2016 je vínem, které by mohlo ukazovat nový trend pěstování Bordeaux odrůd u nás. Delší ležení na sudu mu dává už nyní nazrálé tóny a vysoká kyselina i střední tělo z něj dělají víno spíše pro zkušenější milovníky vín než nadšence oceňující prvoplánovou ovocnost a plnost. Když v úvahách dospěju až sem, je asi oprávněná i jeho (na naše poměry) vyšší cena.

Autor článku: PLI