Bordeaux styl vín v pojetí světových velmocí

Asi každý zná styl vín z Bordeaux. Cuvée Cabernetu Sauvignon a Merlotu, někdy s Cabernetem Franc a možnou porcí dalších odrůd. Jak ale vypadají podobná cuvée v podání top vinařství jinde v Evropě nebo v Novém světě? Pojďme to zjistit. Porovnat nadstandardní a hlavně nazrálá vína z Bordeaux, Toskánska, JAR, Kalifornie, Austrálie, Argentiny a Chile.

V další edukativně laděné degustaci RareWine jsme porovnávali styl a kvalitu vín z výše zmíněných vinařských oblastí. Nešlo o to najít nejlepší víno, ani adorovat samotné Bordeaux. I proto byla z této apelace vybrána vína spíše průměrná. A nepřekvapivě v degustaci „propadla“. Protože i v Novém světě setsakra umějí...

Château Lageborce Zede, AOC, 2000 (Margaux, Francie), (foto 1 a)
Víno z dnes již neexistujícího vinařství začleněného do dnešního Château Lageborce. Většina Cabernet Sauvignon plus Merlot a trocha Petit Verdot. Špičkový ročník, Robert Parker (dále jen RP) 94 bodů. Vůně je plnější, poměrně intenzívní, srovnaná, lehce nazrálá a animální, minerálně-ovocná (černý rybíz, ostružiny), s tóny koření a výrazným francouzským barikem. Chuť navazuje, dominuje jí dřevitost. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a vyvážené, v těle střední až mírně plnější, s výraznými vyzrálými taniny plus další spoustou taninů ze sudu, a střední až delší perzistencí. Za mě kategorie „víc dřeva než vína“. Škoda.

Château Gaudet, AOC, 1996 (St. Émilion, Francie), (foto 1 b)
Víno tentokrát z pravého břehu, malé vinařství, jen 5,5 ha, 75 % Merlot, 25 % Cabernet Franc, 18 měsíců v bariku (30 až 60 % nových), ročník slušný (RP 87). Vůně je plnější, intenzívní, nazrálá a vyvážená, minerálně-ovocná (švestky, třešně, jemná citrusová linka), s tóny kávy, mintu a dubového dřeva. Chuť navazuje, káva je výraznější. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a srovnané, dobře pitelné a tzv. na vrcholu, v těle plnější, s vyššímí hladkými taniny a delší až dlouhou perzistencí. Příjemný a rozhodně zábavnější exemplář než ten předešlý.

Michelle Satta, Piastraia, 2004 (Toskánsko, Itálie), (foto 2 a)
Víno z italského Bolgheri, 23 ha, cuvée Merlotu, Syrahu, Cabernetu a Sangiovese, vysázeno v roce 1991, zrání na francouzskách baricích (1/5 nových). Vůně je elegantní, nazrálá, plná, intenzívní a vyvážená, lehce animální, minerálně-ovocná (směs červených a tmavých plodů), s tóny bylin, čaje, vlhkého listí a skvěle integrovaného sudu. Chuť navazuje, přidávájí se rozinky a ve větší míře čaj. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je krásně šťavnaté, přirozené a harmonické, má vyšší vyzrálé ovocné taniny, plnější tělo a delší až dlouhou perzistenci. Velmi příjemné překvapení, protože na můj vkus Satta obvykle používá příliš dřeva a tohle je příjemné a velmi dobře pitelné.

Mont du Toit, Le Sommet, 1998 (Wellington, JAR), (foto 2 b)
Vinařství bylo založeno v roce 1996 a obhospodařuje 28 ha. Složení cuvée je Cabernet, Alicante Bouschet, Syrah, Cabernet Franc, Merlot, Petit Verdot. Vůně je elegantní, komplexní, nazrálá, spojitá a podmanivá, minerálně-ovocná (černý rybíz, ostružiny), s tóny koření, bylin a podtextem dřeva. Chuť navazuje, přidává se medová nasládlost, která vytváří příjemný kontrast s kořením. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je krásně šťavnaté, srovnané a v projevu hladké, s vyššími vyzrálými ovocnými taniny, středním až mírně plnějším tělem a dlouhou perzistencí. Krásné, temné a vycizelované víno.

Vasse Felix, Heytesbury, 1997 (Margaret River, Austrálie), (foto 3 a)
Zakládající vinařství (50 ha) na Cabernet geniálního regionu Margaret River v jihozápadní Austrálii. Jen 3 % australských vín, ale 20 % produkce prémiových modelů. Cuvée Cabernetů Sauvignon a Franc s Merlotem na francouzkých baricích. Vůně je noblesní, podmanivá, plná, intenzívní a nazrálá, minerálně-ovocná (černý rybíz, ostružiny), s tóny mintu a super sudem. Chuť dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, úchvatnou šťavnatost a jemnou texturu, je téměř dokonale komplexní a harmonické, v těle plnější, s vyšší vyzrálými ovocnými taniny a dlouhou perzistenci. Ufff. Tak tohle jsem nečekal. Velké představení, velké víno. Smekám až k australské zemi. A na Margaret River Cabs si posvítím...

La Jota, Cabernet Sauvignon „14th Anniversary Release“, 1995 (Kalifornie, USA), (foto 3 b)
Vinařství založeno v roce 1898 v Howell Mountains v Napě, znovuobnoveno v roce 1974, dnes 11 ha. Vinohrady až 700 mnm, cuvée Cabernetu, Merlotu a Francu, vynikající ročník (RP 94). Vůně je jemná, elegantní, nazrálá a vyvážená, minerálně-ovocná (ovocný kompot z tmavých plodů), s podtextem sudu. Chuť dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je jemné a šťavnaté, až na lehce vyšší alkohol srovnané, v těle plnější, má výrazné vyzrálé ovocné taniny a delší až dlouhou dochuť. Krásná ukázka vína z Napy, když dostane prostor nazrát do vrcholné formy.

Château Cheval Blanc & Terrazas de los Andes, Cheval des Andes, 2002 (Argentina), (foto 4 a)
Vinařství založeno v roce 1999 jako společný podnik Château Cheval Blanc a Terrazas de los Andes. Dnes 50 ha, štěrkovo-vápencová půda, 1070 mnm, keře vysázené v roce 1929. Cuvée 56 % Cabernetu, 40 % Malbecu a 4 % Petit Verdot. Ročník 2002 je druhý, který udělali. Od vůně totální noblesa, plnější, intenzívní, syrová (tváří se jako 5leté víno), minerálně-ovocná (černý rybíz, ostružiny, výrazná citrusová linka) s citelnou podporou ušechtilého dřeva. Chuť dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je úžasně šťavnaté, s jemnou texturou a všeobecnou noblesou, přes svou mladost až syrovost je harmonické a v projevu hladké, má plnější tělo, výrazné vyzrálé ovocné taniny a velmi dlouhou perzistenci. 18 let a tváří se jako žákyně ZŠ s potenciálem budoucí nositelky Nobelovy ceny. Byť zatím zoufale mladé, za mě vítěz večera.

Baron Phillippe de Rothschild & Vina Concha y Toro, Almaviva, 1996 (Chile), (foto 4 b)
Společný podnik Baron Phillippe de Rothschild a Vina Concha y Toro iniciovaný v roce 1997, 60 ha Almaviva – 650 mnm, nejstarší vinohrad z roku 1978. Cuvée 75 % Cabernetu, 19 % Carmenere a 4 % Caberent Franc, 16 měsíců ve francouzských baricích. Úplně první vyrobený ročník! Vůně je komplexní, nazrálá a ve všech směrech podmanivá, plná, intenzívní a vyvážená, minerálně-ovocná (směs tmavých plodů), s troškou koření a výrazným rámem ušlechtilého dřeva. Chuť dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je příjemně šťavnaté a elegantní, působí až neskutečně mladě, silně a opojně. V těle plnější, harmonické, s výraznými vyzrálými ovocnými taniny a dlouhou perzistencí. Velké víno s velkou budoucností.

Závěr

Obrovský zážitek a edukativní obohacení. Ve srovnání by mě zajímala hierarchicky výše postavená Bordeaux, protože tady ovocnost vín z Nového světa dominovala až příliš. Každé z nich má svou neopakovatelnou identitu a nádech originality. Celé je to o tom, jaký styl člověku sedí. Globálně jsem nejvýš posadil Cheval des Andes, který ale potřebuje ještě dlouhé zrání na lahvi, stejně jako Almaviva. A tak největším zážitkem pro mě zůstává Heytesbury 1997, které bych rád užíval pravidelně v týdenním intervalu.

Autor článku: PLI