3. února 2020

Únorové tipy vineval

Při letošním únoru zatím pole příliš nesílí a tak jsem pro vás vybral sílu ve vínech: nadstandardní až špičkové kousky z Německa a Rakouska. Něco typického, jako Grüner Veltliner z Wachau nebo Blaufränkisch z Burgenlandu, ovšem od top vinařů a taky něco u nás trochu překvapivého: Spätburgunder (Pinot Noir) z Rheingau od velkého pána z Erste Lage vinice.

 

F. J. Gritsch, Grüner Veltliner „Axpoint“, Federspiel, 2018

Wachau, Rakousko

Popis vína: Vůně je plnější a poměrně intenzívní, srovnaná, výrazně minerální a ovocná (hrušky, plus na pozadí meruňky), s tóny mandlí a bylinek. Chuť na vůni dokonale navazuje, přidává se typická voskovost a minerální slanost. Víno je velmi dobře postavené, úžasně šťavnaté, totálně suché a harmonické, v těle plnější, a má delší až dlouhou perzistenci s ovocně-voskově-slaným závěrem.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
F. J. Gritsch, Grüner Veltliner 'Axpoint', Federspiel, 2018
534 Kč   OBJEDNAT

 

Weingut Künstler, Spätburgunder „Hochheimer Stein“ Trocken, Erste Lage, 2015

Rheingau, Německo

Popis vína: Vůně je podmanivá, elegantní, vyvážená, plnější a poměrně intenzívní, minerálně-ovocná (třešně, višně, jemná peckovina, na pozadí jahody a citrusová linka), s tóny vanilky, bylin, tabáku a ušlechtilého dřeva. Chuť na vůni dokonale navazuje, v závěru se přidává lehká zemitost. Víno je výborně strukturované, krásně šťavnaté a přes své mládí harmonické, má jemnou texturu a působivý projev, střední až plnější tělo, vyšší vyzrálé ovocné taniny a delší až dlouhou perzistenci.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Weingut Künstler, Spätburgunder 'Hochheimer Stein' Trocken, Erste Lage, 2015
712 Kč   OBJEDNAT

 

Anita Nittnaus Hans, Blaufränkisch „Altenberg“, DAC, 2016

Burgenland, Rakousko

Popis vína: Vůně je mladá a noblesní, výrazná a poměrně plná, minerálně-ovocná (višně, ostružiny, citrusová linka), s tóny koření (primárně pepř), vanilky a ušlechtilého dřeva. Chuť na vůni dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu a jemnou texturu, je geniálně šťavnaté (s osvěžující citrónovou linkou), přes své mládí je skvěle vyvážené, má plnější tělo, hladké vyšší až vysoké ovocné taniny, moderně elegantní projev a dlouhou perzistenci.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Anita Nittnaus Hans, Blaufränkisch 'Altenberg', DAC, 2016
916 Kč   OBJEDNAT

 

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.