Listopadové tipy vineval

S listopadem přichází první závan zimy a tak mám pro vás tentokrát vína, která zahřejí. Na těle i na duši. Porovnáme tři odrůdy od tří různých vinařství z Chile a Argentiny, která úžasně spojují specifické vlastnosti prostředí, odkud pocházejí hrozny, a zároveň vinifikační zkušenosti evropského přístupu k vinaření. Na co se těšit? Cabernet Sauvignon a Franc, a taky Malbec.

 

Bodega Volcanes De Chile, „Tectonia“ Cabernet Sauvignon, 2016

Maipo Valley, Chile

Popis vína: Vůně je intenzívní, plnější a vyvážená, minerálně-ovocná (černý rybíz, ostružiny), s tóny koření, kouře a dotekem sudu. Chuť dokonale navazuje. Víno je velmi dobře postavené, krásně šťavnaté, harmonické a přes svou mladost velmi dobře pitelné, v těle střední až mírně plnější, s vyššími vyhlazenými ovocnými taniny a delší až dlouhou perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Bodega Volcanes De Chile, 'Tectonia' Cabernet Sauvignon, 2016
458 Kč   OBJEDNAT

 

El Enemigo, Cabernet Franc, 2015

Mendoza, Argentina

Popis vína: Vůně je elegantní, plnější a intenzívní, krémová, vyvážená a podmanivá, minerálně-ovocná (ostružiny, třešně, dotek papriky, citrusová linka), s tóny zemitosti, pepře a dotekem vanilky. Chuť navazuje, jen jde více do třešní a pecek. Víno je velmi dobře postavené, příjemně šťavnaté a harmonické, v těle střední až plnější, s vyššími vyzrálými sametově jemnými taniny a delší až dlouhou perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
El Enemigo, Cabernet Franc, 2015
495 Kč   OBJEDNAT

 

Bodega Furlotti, Malbec "Familia Furlotti", 2015

Mendoza, Argentina

Popis vína: Vůně je temná, hladká a přirozená, plnější a středně intenzívní, vyvážená, minerálně-ovocná (směs tmavých plodů), s tóny sušených bylin, koření, tmavé čokolády a ušlechtilého dřeva. Chuť navazuje, jen je ještě trochu více kořenitá. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a harmonické, v průběhu elegantní, v těle plnější až plné, s výraznými vyzrálými hlkadkými ovocnými taniny a dlouhou perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Bodega Furlotti, Malbec 'Familia Furlotti', 2015
490 Kč   OBJEDNAT

 

Autor článku: PLI