Říjnové tipy vineval

Byl první říjen, Pinotu Noir čas... Říjnové tipy na vína jsou první podzimní, a jakým jiným vínem tento čas uctít lépe než těmi z Burgundska. Přináším vám dvě červená: jedno základní, vinifikované úplně bez síry, a druhé, plnější, z monopolní 1er Cru polohy v Givry. A pak tu mám ještě jedno úchvatné bílé rovněž z 1er Cru polohy v Saint-Aubin. Je čas sklizně a užívání si.

 

Domaine Rion, Bourgogne „Les Bons Batons“, AOC Rouge, 2017

Burgundsko, Francie

Popis vína: Vůně je středně plná a poměrně intenzívní, mladá, čerstvá a „rozdováděná“, minerálně-ovocná (třešně višně), s podtóny jogurtu, kvasinek a dotekem sudu. Chuť navazuje, přidávají se maliny a jemná peckovina. Víno jevelmi dobře postavené, krásně šťavnaté, mladé a nespoutané, v těle střední, se středními vyzrálými ovocnými taniny a delší perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Domaine Rion, Bourgogne 'Les Bons Batons', AOC Rouge, 2017
435 Kč   OBJEDNAT

 

Domaine Desvigne, Givry 1e Cru „Clos de Vernoy“, Monopole, 2016

Burgundsko, Francie

Popis vína: Vůně je plnější, poměrně intenzívní, hutnější a vyvážená, minerálně-ovocná (třešňovo-višňový kompot, peckovina), s tóny vlhkého dřeva, tóny kávy a tabáku, a dotekem vanilky. Chuť navazuje, přidává se citrusová linka. Víno je velmi dobře postavené, příjemně šťavnaté, přes svou mladost harmonické, má jemnou texturu, střední tělo, citelné vyzrálé ovocné taniny a delší až dlouhou perzistenci.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Domaine Desvigne, Givry 1e Cru 'Clos de Vernoy', Monopole, 2016
578 Kč   OBJEDNAT

 

Sylvain Langoureau Saint-Aubin 1er Cru „Les Frionnes“, 2017

Burgundsko, Francie

Popis vína: Vůně je poměrně plná i intenzívní, zábavná, hravá a srovnaná, minerálně-ovocná (citrusy, lehce žluté plody), s tóny zmoklé skály, vanilky a ušlechtilého dřeva. Chuť navazuje, přidává se ještě vyšší minerální slanost. Víno je velmi dobře postavené, úžasně šťavnaté, mladé a přesto nebývale vyvážené, v těle plnější, lehce tanické, s delší až dlouhou perzistencí s ovocně-slanou dochutí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Sylvain Langoureau Saint-Aubin 1er Cru 'Les Frionnes', 2017
607 Kč   OBJEDNAT

 

Autor článku: PLI