2. září 2019

Zářijové tipy vineval

Prázdniny jsou minulostí, začínají chladnější dny a tak je čas podívat se na červená. Ovšem taková, která léto stále připomínají. První myšlenka jde samozřejmě za Itálií. Takže mám pro vás tipy na vína z Piemontu a Toskánska, která potěší smysly i duši. A až dorazí babí léto, osvěžím vás ještě jedním krásným bílým z Kampánie, z lokální odrůdy Coda di Volpe.

 

Cantina del Taburno, "Amineo" Coda di Volpe, IGP, 2016

Kampánie, Itálie

Popis vína: Vůně je plnější, poměrně intenzívní, lehce nazrálá, vyvážená a komplexní, ovocná (meruňky, žlutý meloun, mango), s tóny medu, vanilky a slaměnek, s podtextem ořechů a mléčného karamelu. Chuť navazuje, přidávají se bylinky a minerální slanost. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté, harmonické a komplexní, v těle plnější, s delší až dlouhou perzistencí s ovocně-slanou dochutí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Cantina del Taburno, 'Amineo' Coda di Volpe, IGP, 2016
270 Kč   OBJEDNAT

 

Claudio Alario, Dolcetto di Diano d´Alba Superiore "Sori Pradurent", DOCG, 2017

Piemont, Itálie

Popis vína: Vůně je poměrně plná a intenzívní, elegantní a krémová, minerálně-ovocná (třešně srdcovky, maliny,ostružiny), s citelnou kořenitostí a dotekem sušených bylin. Chuť navazuje, přidává se citrusová linka. Víno je velmi dobře postavené, krásně šťavnaté a přes svou mladost vyvážené, v těle střední až plnější, s vyššími vyzrálými ovocnými taniny a delší až dlouhou perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Claudio Alario, Dolcetto di Diano d´Alba Superiore 'Sori Pradurent', DOCG, 2017
320 Kč   OBJEDNAT

 

Castello di Monsanto, Chianti Classico Riserva, DOCG, 2015

Toskánsko, Itálie

Popis vína: Vůně je plnější, intenzívní, podmanivá a vyvážená, spojitá, minerálně-ovocná (třešně, maliny, švestky, citrusová linka), s tóny koření a kávy. Chuť dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu a jemnou texturu, je úžasně šťavnaté a chuťově bohaté, v těle střední až plnější, s vysokými vyzrálými ovocnými taniny a dlouhou perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Castello di Monsanto, Chianti Classico Riserva, DOCG, 2015
590 Kč   OBJEDNAT

 

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.