Dubnové tipy vineval

K dubnu patří Velikonoce a proto jsem měl v plánu doporučit hlavně vína klasická, přímá, s dobrou (až návykovou :-) pitelností. Osud tomu ale chtěl jinak a nastrčil mi pod nos dvě extrémní zajímavosti, o které se chci s vámi podělit. Jedná se o dva Cabernety Sauvignon z Číny, které mi ve svých kategoriích vyrazily dech. A nepřijdete ani o ten návykový moselský Riesling...

 

Weingut Bastgen, Riesling „Steilhang“ trocken, 2017

Mosela, Německo

Popis vína: Vůně je poměrně intenzívní, svěží, středně plná a vyvážená, ovocná (citrusy, meruňky), s příjemnou mineralitou. Chuť navazuje, jen mineralita je ještě citelnější. Víno je velmi dobře postavené, krásně šťavnaté, srovnané a slinosbíhavé, úžasně pitelné, v těle střední až plnější, s delší až dlouhou perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Weingut Bastgen, Riesling 'Steilhang' trocken, 2017
290 Kč   OBJEDNAT

 

Chateau Nine Peaks, Cabernet Sauvignon, 2013

Shandong, Čína

Popis vína: Vůně je plná, intenzívni, elegantní a nazrálá, minerálně-ovocná (černý rybíz, ostružiny, maliny), s tóny koření, kouřové nasládlosti a ušlechtilého dřeva. Chuť na vůni dokonale navazuje. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a srovnané, chuťově vyvážené, v průběhu přímé, s výraznými vyzrálými ovocnými taniny, středním až plnějším tělem a delší až dlouhou perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Chateau Nine Peaks, Cabernet Sauvignon, 2013
380 Kč   OBJEDNAT

 

Chateau Nine Peaks, Cabernet Sauvignon „Reserve“, 2013

Shandong, Čína

Popis vína: Vůně je od prvního přivonění podmanivá a noblesní, lehce nazrálá, poměrně plná a intenzívní, vyvážená, jemná a hutná zároveň, minerálně-ovocná (černý rybíz, ostružiny), s tóny koření (pepř), mintu, kouřové nasládlosti a ušlechtilého dřeva. Chuť na vůni dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté a harmonické, s jemnou texturou, výraznými vyzrálými ovocnými taniny, s plnějším tělem a dlouhou perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Chateau Nine Peaks, Cabernet Sauvignon 'Reserve', 2013
580 Kč   OBJEDNAT

Autor článku: PLI