4. března 2019

Březnové tipy vineval

Ikdyž to zatím vypadá jen jako termín v kalendáři, v březnu se nám zima láme do jara. A tak pokračuji v nastoleném trendu poznávání nových vinařských končin a nabízím na zahřátí Valpolicellu Ripasso, na příjemný večer prudce elegantní vinařskou dámu z Řecka a úžasnou a osvěžující celoroční zábavu ohozenou do jarního hávu: minerálně slané Grillo ze Sicílie.

 

Planeta, „Terebinto“ Grillo, DOC, 2017

Sicílie, Itálie

Popis vína: Vůně je intenzívní, aromatická, plnější a vyvážená, minerálně-ovocná (meruňky, růžové grepy, tropické plody), s citelnou slaností. Chuť navazuje, jde ještě více do grepů, minerální slanosti. Víno je velmi dobře postavené, krásně šťavnaté, harmonické a až podmanivě osvěžující, v těle plnější, s delší až dlouhou perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Planeta, 'Terebinto' Grillo, DOC, 2017
404 Kč   OBJEDNAT

 

Kir-Yanni, „Kali Riza“ Xinomavro Vieilles Vignes, PDO, 2016

Naoussa, Řecko

Popis vína: Vůně je elegantní, jemná, intenzívnější a plnější, vyvážená, minerálně-ovocná (jahody, třešně, jemná citrusová linka), s tóny sušených bylin, soli a ušlechtilého dřeva. Chuť na vůni navazuje, paleta začíná na lesních jahodách a končí u třešňového kompotu. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a elegantní, žensky jemné a zároveň silné, přes svou mladost vyvážené a svůdné, v těle střední až plnější, s vysokými vyzrálými ovocnými taniny, delší až dlouhou perzistencí, a potenciálem zrání na dalších minimálně 5 let.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Kir-Yanni, 'Kali Riza' Xinomavro Vieilles Vignes, PDO, 2016
417 Kč   OBJEDNAT

 

Castelforte, Valpolicella Ripasso, DOC, 2014

Veneto, Itálie

Popis vína: Vůně je aromatická, plnější až plná a poměrně intenzívní, vyvážená a mírně nasládle lákavá, minerálně-ovocná (lesní ovoce, hodně ostružin, trocha malin, na pozadí trocha přezrálých žlutých plodů a jemná citrusová linka), s tóny koření (pepř) a dubového dřeva. Chuť na vůni dokonale navazuje. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a harmonické, přístupné a chuťově vyvážené, v těle plnější, s citelnými vyššími taniny a delší perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Castelforte, Valpolicella Ripasso, DOC, 2014
327 Kč   OBJEDNAT

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.