19. července 2018

Chile: Vlajkové lodi vinařství a jejich potenciál zrání

Vína z Chile dělí společnost na dva tábory. Jedni je milují pro jejich ovocnost, plnost a určitě i cenu, jiní zatracují pro prvoplánovost a přehnanou „navoněnost“ dubovým dřevem. Ano, to jsou atributy levnějších, snadno dostupných vín v marketech. Jak je to ale s opravdovou špičkou? Jaké jsou vlajkové lodi chilských vinařství? A má smysl je archivovat?

Chile je (vinařsky) tak trochu izolovaná země, kam nepronikla ani Phylloxera, tedy hmyz živící se kořeny révy vinné, kterou tím úplně zničí. Pacifik od západu (5.000 km pobřeží) a Andy (až 7.000 metrů vysoké hory) od východu definují území s různými (teplotními) podmínkami pro pěstování vína. Ty nejzajímavější regiony jsou soustředěny v centrální části a chceme-li najít to nejlepší, co se dá v Chile udělat, je potřeba začít právě zde.

Když se ve vinařských kruzích řekne Chile, asi každému se vybaví odrůda, kterou tamější vinařství celosvětově proslavila: Carmenere. O Carmenere ale tento článek není. Vlastně je primárně o odrůdě, která má ve světě mnohem větší ohlas: Cabernetu Sauvignon. Tomu se totiž v Chile daří náramně a není náhodou, že právě tahle odrůda je základem většiny velkých červených vín z Chile.

Proč základem? Chile je známé tím, že dělá primárně jednoodrůdová vína. A Cabernet je jednou z nemnoha odrůd, které dokážou s věkem nazrávat do nádherné komplexnosti. A přesto, chcete-li udělat něco opravdu výjimečného, může jiná odrůda Cabernetu na cestě k dokonalosti ještě pomoci. Merlot, Cabernet Franc, Syrah nebo Petit Verdot na to parametry rozhodně mají, a díky svým vlastnostem dokážou cabernetovský profil ještě rozšířit.

A jak je to s potenciálem zrání? Pojďme se na to podívat...

Causino Macul, Lota, 2004 (foto 2a)
Špičkové víno velkého jména. První ročník vznikl v roce 2003, ročník 2004 je cuvée ze 77 % Cabernetu Sauvignon a 23 % Merlotu. Vůně je plná, intenzívní, nazrálá a lehce nasládlá, minerálně-ovocná (černý rybíz, ostružiny), s tóny sladkého koření (skořice, badyán), listy černého rybízu a dotekem mintu. Chuť navazuje, přidává se zemitost. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a srovnané, v těle plnější, má citelné vyzrálé střední až vyšší taniny a střední perzistenci. Hezké víno, kterému Merlot trochu ubral na potenciálu a lepší už bylo. I tak stále zábavné víno.

Errazuriz, Don Maximiano „Founder’s Reserve“, 2003 (foto 2b)
Cuvée Cabernetu Sauvignon s trochou Syrahu, víno zrálo v různých typech sudů. Hrozny pocházejí ze single vinice, keře byly v té době staré 31 let. Vůně je plná, intenzívní, nazrálá a vyvážená, minerálně-ovocná (černý rybíz), s tóny lékořice a bylinných extraktů. Chuť navazuje, přidává se zemitost. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté a harmonické, v těle plnější, má vyzrálé vyšší taniny, super texturu (hutnost), a delší perzistenci. Je ve výborné kondici, akorát k pití. Krásný příklad výborného nazrálého chilského Cabernetu na vrcholu.

Concha Y Toro, Don Melchor „Private Reserve“, 1997 (foto 3a)
100 % Cabernet Sauvignon. Vůně jde bez zamíchání až do eukalyptu, jinak plnější a poměrně intenzívní, nazrálá, komplexní, minerálně-ovocná (černý rybíz, citrusová linka), s tóny bylinných extraktů a kůže. Chuť navazuje, přidává se zemitost. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a chuťově vyvážené, má plnější tělo, vyšší vyzrálé ovocné taniny a dlouhou perzistenci. Oproti předchozímu dalších 6 let navíc a Cabernet stále báječně drží. Palec nahoru.

Montes Alpha, Santa Cruz „M“, 1996 (foto 3b)
Ultra prémiové víno, cuvée z 80 % Cabernetu Sauvignon, 80 % Merlotu, 5 % Cabernetu Franc a 5 % Petit Verdot; zrálo ve francouzských barikových sudech. Vůně je plná, intenzívní a vybalancovaná, minerálně-ovocná (směs černých a červených plodů, citrusová linka), s tóny čaje, bylin a černého pepře. Chuť dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté a harmonické, v těle plnější, ná vyšší vyzrálé taniny a delší perzistenci. V prvním kole nádherně pitelné a podmanivé, ve druhém se bohužel pomalu vytrácí. Stále hezké, ale lepší už bylo. A kdo ho náhodou má, je třeba jej rychle vypít.

Santa Rita, Casa Real Cabernet Sauvignon, 1996 (foto 4a)
Absolutně top víno, 100 % Cabernet Sauvignon. Vůně je od prvního přivonění noblesní a podmanivá, plná, intenzívní, vyvážená a stále mladě působící, minerálně-ovocná (černý rybíz, višně, citrusová linka), s dotekem koření a mintu. Chuť dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté, harmonické a v těle plnější, s výbornou texturou a pitelností, elegantním projevem, sametově vyzrálými ovocnými taniny a dlouhou perzistencí. Nádherné víno na vrcholu, na němž ještě nějaký ten pátek vydrží. Smekám a chci znovu pít.

Chadwick, Sena, 1996 (foto 4b)
První ročník byl vyroben v roce 1995, svého času asi nejlepší červené víno Chile. Cuvée z 91 % Cabernetu a 9 % Carmenere. Vůně je srovnaná, plná a poměrně intenzívní, minerálně-ovocná (směs tmavých plodů s vystupujícím černým rybízem), a tóny koření a zelené papriky. Chuť navazuje, bohužel jde více do „zelena“. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a srovnané, výborně udělané, ale s výrazným tónem nedozrálosti na ovocném pozadí; v těle střední až plnější, se středními až plnějšími ne úplně dozrálými taniny a delší perzistencí. No, tady jsem dosty rozpačitý a rozhodně jsem čekal víc.

Závěr

Ne že bych byl bezuzdným fanouškem chilských vín, ale je třeba říct, že tam víno umějí. Modernizací vinifikačních postupů a zařízení v posledních 15 letech zase poskočili vzhůru a jsem si jist, že se ještě dočkáme dalších pozitivních překvapení.

Co se týče potenciálu zrání, pak u velkých vín 15 až 20 let není problém. Samozřejmě je potřeba sledovat jejich vývoj na lahvi, protože soudě podle těch, o kterých dnes píšu, není to podle pověsti jednotlivých kousků úplně spolehlivé. I tak dostalo 5 vín z 6 hodnocení přes 90 bodů a hlavně Casa Real 1996 od vinařství Santa Rita je opravdovou lahůdkou.

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.