24. dubna 2018

Merlot d’Or: Bourgogne Millésimes 2009 až 2016

19. a 20. dubna proběhla další každoroční průřezová degustace bílých a červených burgundských vín společnosti Merlot d’Or. Tentokrát byla na programu vína z ročníků 2009 až 2016. Střešní Salon Bellevue se opět zaplnil milovníky vína a krásný výhled na Prahu doprovázely sluneční paprsky. Ale k vínům… Jaká byla k ochutnání? A jak se aktuálně prezentují?

Střešní Salon Bellevue (foto 1) mám rád pro jeho zvláštní světelnou magii, pro ten výhled na Prahu a v neposlední řadě také proto, že se tu degustují výborná vína. „Merloti“ mají na víno „čuch“ a vždy mi připraví aspoň jedno překvapení…

Rozpačitý jsem tentokrát byl ze zvolených sklenic. Větší kalichy by spoustě vín napomohly k mnohem zajímavějšímu představení. A taky některá vína by zasloužila delší čas na provzdušnění. Na druhou stranu, kdo chodí degustovat víno v 10 ráno, že?

Část první: 13 bílých vín

Poměrně rozsáhlá skladba vín od Chablis až po Puligny, se jednou parádní zastávkou v Nuits-Saint-Georges. Ano, čtete správně. Mluvím o Chardonnay. Vína obecně čerstvě otevřená, s reduktivními tóny. Ze začátku nedávala a musel jsem se postupně vracet, abych si je užil. Líbilo se mi dobře strukturované a v projevu ještě chladnější než obvykle Chablis 1er Cru "Mont de Milieu" 2014 od Billaud Simon (foto 2a), vyvážený, přísný a na ročník 2015 krásně šťavnatý Saint-Romain od Thierry Matrot.

Trošku zaskočený jsem byl oxidativními tóny u plnějšího a nazrálejšího Maranges blanc 2012 od Chevrot. Pokud to není chyba jedné lahve, je čas jej rychle dopít, ideálně k nějakému jídlu. Zajímavý pro mě naopak byl nasládlejší a chuťově bohatý Meursault 2013 od Davida Butterfielda. Mé preference jsou sice trošku jinde, ale tohle působilo připraveně a koncentrovaně.

Z dalších vín se mi moc líbí styl Chavy-Chouet, Puligny-Montrachet „Les Enseignères“ 2016 (foto 2b), vyvážené, elegantní a šťavnaté, se skvělým poměrem kvality a ceny. Za 915 Kč je to prostě skvost. Parádní bylo také Puligny-Montrachet 1er Cru „Les Champs Gains“ 2015 (foto 3a) od Michel Bouzereau, tedy za pár let. Vrcholem pak bylo (nepřekvapivě) víno od Lucien Le Moine, Niuts-Saint-Georges 1er Cru „Les Terres Blanches“ 2012 (foto 3b) z naopak překvapivé polohy v N-S-G, podmanivé a plné víno s jemnou texturou, bohatostí a potenciálem zrání.

Část druhá: 12 červených z Côte de Beaune

Červená vína byla bohužel více či méně výrazně v zavřených fázích svého vývoje, což je u Pinotu Noir běžná záležitost. Projevuje se sníženou mocností v chuti a naopak výraznou šťavnatostí v tenčím těle. Vína pak působí, jakoby stála jen na kyselině. Ale není třeba zoufat. Podzim je zase přehoupne do kladné části vývojové sinusoidy a bude větší důvod k radosti.

Největším pozitivním překvapením tady bylo víno od Caroline Morey, manželky mága z Chassagne Pierra-Yvese. Její Santenay „Les Cornieres“ 2015 (foto 4a) je elegantně vybalancovaná ženská záležitost, která prostě chytí za srdce. Moc se mi líbil také Aloxe-Corton 2015 od Tollot-Beaut (foto 4b). Aloxe je poloha dávající vína poměrně štíhlá, s vysokou kyselinou, v mládí příliš hubená a nekamarádská. Toto víno mě naopak baví už takto mladé, byť čas bude určitě pracovat pro něj.

V přístupném stavu bylo také Albert Morot, Beaune 1er Cru „Les Cent Vignes“ 2013 (foto 5a) z jedné z nejlepších poloh v Beaune, a samozřejmě Lucien Le Moine, Pommard 1er Cru „Les Grands Epenots“ 2011 (foto 5b), které svou strukturou a projevem spadá do vyšší výkonnostní skupiny.

Část třetí: 5 červených z Côte de Nuits

Tady to byl z pophledu aktuální přístupnosti vín doslova průšvih a žádné z vín, včetně Vosne-Romanée 2009, neukázalo víc než půlku svých kvalit a schopností. Na nose jsou vína pěkná, ale jak už jsem psal výše, chuť je téměř bez ovoce a stojí primárně na kyselině. Prostě je lepší tahle vína teď zapomenout ve sklepě a přihlásit se o ně později, nejdřív v říjnu.

Řízená degustace

V rámci řízené degustace jsme ochutnali dvě vína (foto 6) z Hospice de Beaune, obě z dílny Luciena Le Moine. Prvním byl Pommard "Billardet" 2010 z keřů starých 30 až 40 let. Třetina je z 1er cru pozemků, dvě třetin z Village poloh. Jedná se o parádně udělané víno, řekl bych až „naturálního“ stylu, živý, plný, stále mladý, s dlouhou perzistencí a potenciálem zrání. Ležel 24 měsíců na kalech, je nefiltrovaný a s minimem přidané síry. Není to úplně typický Pommard, ale je to určitě krásné víno.

Druhým vínem bylo Meursault Charmes 1er Cru "Baherze de Lanlay" 2010, které jsem tu měl loni v říjnu, a tenkrát prostě nedávalo. Letos? Jízda. Výrazné, extraktivní, přirozené víno s ovocností, mineralitou a jogurtovými tóny, vynikající strukturou, harmonií, vybalancovaným tělem a dlouhou perzistencí. Tohle je radost. Vlastně terpve za pár let bude… ;-)

Závěr

Ceny burgundských vín jsou rok od roku blíže k nebi a logicky tak nastává doba, kdy stále větší část lidí bude mít možnost je ochutnat pouze na degustacích. Akce Bourgogne Millésimes mají nejen svou kvalitu, ale také své kouzlo. Člověk na nich ochutná vína z různých částí regionů a má možnost přímého srovnání včetně ročníkové rozdílnosti.

A tak jediné, co by mohlo jarním termínům akcí prospět, je z mého pohledu jejich posun o měsíc dříve, kdy Pinot Noir ještě nezavře svá pomyslná vrátka přístupnosti. Nebo udělat Pinoty na podzim a Chardonnay v dubnu…

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.