6. června 2017

Červnové tipy na vína za zvýhodněnou cenu

V červnu si přijdou na své hlavně milovníci bílých vín, a to převážně Rieslingů. Je mi velikým potěšením představit v tipech vína z Alsaska, která dlouhodobě patří mezi má nejoblíbenější. Jsou od biodynamického vinařství, jemuž vládnou ženy, a které produkuje to nejlepší, co lze v Alsasku najít: Domaine Weinbach. Ochutnejte vína, která definují hranici vinařského ráje.

Červnové tipy jsou opět maličko jiné. Někteří z vás si přáli vína z „vyššího výkonnostního koše“, která jim (i v čase) ukážou, kam až může kvalita vín vystoupat. Teď se naskytla možnost, jak taková ochutnat, pro vás samozřejmě za zvýhodněné ceny. Na červen přináším tipy na opravdu VELKÁ (alsaská) vína s potenciálem zrání, která nejsou snadno dostupná. Věřím, že si je užijete, stejně jako tipy na prázdniny, které připravuji na červenec a srpen, a které zase budou finančně podstatně dostupnější…

Domaine Wienbach, Riesling „Cuvée Theo“, AOC, 2015

Alsasko, Francie

Popis vína: Vůně je plnější a poměrně intenzívní, mladá a vyvážená, minerálně-ovocná (citrusy, žluté plody, žlutá jablka). Chuť na vůni dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je úžasně šťavnaté, přes svou mladost vyvážené a harmonické, „na plech“ suché (s téměř německy „přísným“ minerálním projevem daným podložím z pískovce a žulového štěrku), plnějším tělem a dlouhou perzistencí.

Příprava: Otevřete aspoň 5 hodin před konzumací nebo přelijte na dvě hodinky do karafy.

Teplota: 11 až 13 °C
Sklo: Riesling ( foto 1)
Gastronomie: Sladkovodní ryby, tvrdé kravské sýry


Přihlašte se a čtěte celý článek.

 

vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.