Bodegas Muga a kdy je čas ochutnat sklizeň

Vinařství Bodegas Muga je známé nekompromisní kvalitou svých vín a také ukázkovou prací s dubovými sudy, jež z vybraných stromů vyrábějí přímo ve vlastním bednářství. Velký ohlas ve světě vína způsobila na počátku sedmdesátých let 20. století jejich Gran Reserva s názvem Prado Enea. Jak se (nejen) toto víno vyvíjí v čase, jsme vyzkoušeli na nevšední degustaci…

Bodegas Muga sídlí ve španělské regionu Rioja Alta, hospodaří na cca 60 ha vinic a další hrozny nakupuje od pečlivě vybraných vinařů. Podnik aktuálně vedou bratři Manuel a Jorge Muga, kteří si zakládají na tradičním přístupu.

Jak už bylo řečeno, veškerá vinifikace probíhá v dřevěných sudech různých velikostí. Začíná sběrem do dřevěných bedýnek s kapacitou 20 kg hroznů. Následně se hrozny kontrolují, selektují a kompletně odstopkují. Kvašení probíhá na přirozených kvasinkách v dřevěných kádích, stejně jako malolaktická fermentace. Čiření provádějí vaječnými bílky, vína nefiltrují. Délka zrání v sudu (a následně v lahvi) určuje kategorii danou apelačním zákonem: Crianza, Reserva a Gran Reserva.

O vínech Bodegas Muga se hovoří jako o plných, chuťově bohatých, výborně strukturovaných a komplexních, s výrazným podílem dubu a obrovskou schopností pozitivně vyzrávat. A právě poslední vlastnost, potenciál zrání, jsme se na pár vínech vinařství rozhodli prozkoumat.

Blanco

Blanco „Barrel Fermented“, DOC, 2015 (foto 1a)
Cuvée 90 % Viura a 10 % Malvasia je od vůně plnější, poměrně intenzívní a svěží, ovocné (meruňky, peckovina, citrusy), s výraznými tóny mléčného karamelu, vanilky a mandlí. Víno je velmi dobře postavené, úžasně šťavnaté, až na vyšší alkohol srovnané, v těle plné, s delší až dlouhou perzistencí.

Blanco „Barrel Fermented“, DOC, 2009 (foto 1b)
Na nose intenzívnější než předešlé, lehce nazrálé, ovocné (meruňky, tropické plody), s tóny petroleje (podobné alsaskému rieslingu), vanilky a mléčného karamelu, který je hodně výrazný i v chuti. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a vyvážené, v těle plné, s dlouhou perzistencí a stále také potenciálem zrání.

Reserva

Muga Reserva, DOC, 2012 (foto 2)
Reserva je cuvée 70% Tempranillo, 20% Garnacha a 10 % Graciano + Mazuelo. Zraje 24 měsíců v dubových sudech, což je doba, která podle apelačního zákona dovoluje na etiketě nápis Gran Reserva. U Mugů je to ale trochu jinak…

Víno je od vůně plnější a poměrně intenzívní, ovocné (švetsky, višně), s tóny minerality, mintu, vanilky a koření. Je velmi dobře postavené, šťavnaté a až na mírně vyšší alkohol harmonické, působí hodně mladě, má výrazné vyzrálé taniny a dlouhou perzistenci s peckovinovým závěrem.

Muga Reserva, DOC, 2007
Působí striktnějí a příměji než předchozí, jde více do tmavých plodů (ostružiny, višně), s jemnou mineralitou, vanilkou a tóny ušlechtilého dřeva. Víno je velmi dobře postavené (s parádní texturou), šťavnaté, harmonické, v těle plnější, má citelné vyzrálé taniny a delší perzistenci.

Gran Reserva

Prado Enea, DOC, 2005 (foto 3a)
Prado Enea pochází z 80% hroznů Tempranillo a z 20% hroznů Garnacha, Mazuela a Graciana. Je označeno jako Gran Reserva a v bariku zraje 36 měsíců (+ dalších 36 měsíců na lahvi, než je uvolněno na trh).

Ten rozdíl v eleganci je oproti Reservě ohromný. Je to jako šlápnout na plyn v Tesle. Vůně je doslova noblesní, šťavnatá, intenzívní a homogenní, plnější, minerálně-ovocná (ostružiny, višně, jemná citrusová linka), s tóny ušlechtilého dřeva a kávy. Chuť dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté, v těle plné, s výraznými vyzrálými ovocnými taniny a dlouhou perzistencí. Vlastně ho vystihují dvě slova: jemné a silné.

Prado Enea, DOC, 2004 (foto 3b)
Ročník 2004 byl v oblasti Rioja výjimečný (dle Roberta Parkera 95 b. oproti 92 b. v roce 2005), toto víno ale zůstalo navzdory velkým prognózám za očekáváním. Od vůně je utlumené, s citelným alkoholem, ovocnost (třešně, višně) je potlačena kovovým projevem, jenž přebíjí výrazný sud. Víno je výborně strukturované, parametry velmi podobné ročníku 2005, ale hodně strohé hlavně v ovocnosti a plnosti projevu. Vadu nemá, a tak se nabízí špatná aktuální fáze (tzv. spánek vína), se kterým jsem se ale u vín z Rioja ještě nesetkal, nebo prostě chyba lahve (skladování, transport).

Prado Enea, DOC, 2001 (foto 4a)Výrazná, elegantní a plnější minerálně-ovocná (višně, třešně, citrusová linka) vůně s podtextem ušlechtilého dřeva a tóny mintu. Chuť navazuje, přidává se mléčný karamel. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté, harmonické, elegantní a homogenní, s výraznými vyzrálými ovocnými taniny, plným, tělem a dlouhou perzistencí. Vynikající a pro mě nejlepší kousek na degustaci.

Prado Enea, DOC, 1991 (foto 4b)
Ročník 1991 byl špatný (RP 76 b.), což ve spojitosti s 25 lety věku činí z tohoto vína téměř outsidera, ale pozor… Od vůně je samozřejmě nazrálé, ale zároveň elegantní. Tvoří jej směsice třešňového kompotu, peckoviny, badyánu, bylinek, čaje a kávoviny, s tóny ušlechtilého dřeva a dotekem mintu. Chuť dokonale navazuje, přidává se zábavná linka ořechovice. Víno je velmi dobře postavené, harmonické, v těle plnější, má hladké citelné taniny a delší perzistenci.

Závěr

Vína od Bodegas Muga mám hodně rád, hlavně pak Prado Enea a Torre Muga, které jsme tentokrát na degustaci neměli. Blanco je trochu specifické a ocení jej spíše příznivci plných barikových vín. Muga Reserva uspokojí i náročného konzumenta a doporučuji jej neotevírat, dokud nemá aspoň 8 let.

Prado Enea je ovšem jiná liga. Ta elegance a jemnost… 2005 super, 2004 z nějakého důvodu nedávala, 2001 geniální. Největší překvapení mi ale přichystala 1991.
Ano, je to víno (už) spíše pro vinné úchyly, prokazatelně za vrcholem, ale s úžasným představením všeho, co takto staré víno může v koktejlu své moudrosti nabídnout.

Autor článku: PLI