Seznamka: Sauvignon Blanc

Aromatická odrůda Sauvignon Blanc oplývá vyšší až vysokou kyselinkou a umí podle lokality vinice a péče vinohradníka předvést „pochutnanou“ od k smrti nudné až po hodně zábavnou. Stylů projevu je podle místa původu a vinifikace také spousta, a tak jsem se rozhodl vzít pár vín a trochu si s nimi pohrát. Čím se liší a jak moc je ovlivňuje třeba zrání na sudu?

Sauvignon Blanc je jedna z nemnoha odrůd, které sluší jístý podíl „nedozrálosti“, tady tzv. zelených tónů. U nás jsou se Sauvignonem často spojovány kopřivy, což mi ale zní poněkud pejorativně. Pokud jsou totiž primárním (neřkuli jediným) poznatkem z vína kopřivy, jedná se dle mého soudu o víno nedozrálé. Sauvignonu ale sluší od každého trocha a proto u komplexnějších vín můžeme najít (také) žluté plody (meruňky, broskve) a/nebo tropické plody (citrusy, mango, ananas). Jsou-li vína takto chuťové vyvážená, začínají být zajímavá.

Jak se ale u Sauvignonů dosáhne toho, aby mělo výsledné víno tóny nedozrálosti (listy černého rybízu, zelený angrešt) a zároveň (třeba) projev přezrálých tropických plodů? Za prvé lze vysázet keře na vinici tak, aby na část hroznů svítilo slunce po většinu dne a na druhou část pouze omezeně, čehož se dá docílit také mírou zalistění keřů. A za druhé lze hrozny sbírat ve fázích různé vyzrálosti (cukernatosti). Jsou vinaři, kteří své hrozny sbíraji až v pěti fázích.

Aby si člověk udělal představu, jakže může Sauvignon Blanc vypadat, je třeba najít vína z různých zeměpisných pásem a podloží. Platí, že čím méně úrodná půda s minerálním obsahem (vápec, žula, opuka, písky, pazourek), tím je výsledné víno zajímavější. Vína z čistě hlinitých či jílovitých půd mají sice větší tělo, ale jsou volnější ve struktuře. A tak jsem pro porovnání vybral vína z oblastí, které jsou pro Sauvignon Blanc nejtypičtější, a to od vín základních, které lze koupit v Supermarketech až po kousky, které jsou nedostatkovým zbožím.

Tarapacá, Sauvignon Blanc, 2014 Chile (foto 1a)
Od vůně šťavnaté, poměrně intenzívní, ovocné (citrusy), s trochou zelených tónů, srovnané, dobře postavené, se středním tělem a střední perzistencí. Na inoxu, základní víno z velkovinařství, za dvě stovky v marketu použitelné.

Fabig, Sauvignon Blanc, 2014 Velkopavlovicko, Morava (foto 1b)
Vůně je zpočátku lehce utlumená, srovnaná a primárně ovocná (angrešt, žluté plody). Chuť navazuje. Víno je dobře postavené, šťavnaté a vyvážené, má střední až plnější tělo, a delší perzistenci. Ročník 2013 byl výrazně lepší, ale na poměrně složitou 2014 velmi dobrá práce. Možná se z tohoto vinařství v budoucnu dočkáme zajímavých překvapení.

Dashwood, Sauvignon Blanc, 2014 Marlborough, Nový Zéland (foto 2a)
Od vůně hodně aromatické a intenzívní víno, šťavnaté, minerálně-ovocné (zelený angrešt, citrusy, náznak tropických plodů). Je velmi dobře postavené, srovnané a chuťově výrazné, stylově mezi Novým Zélandem a Sancerre, v těle plnější, má delší až dlouhou perzistenci. Mezi lidmi na degustaci hodně dobře přijímané.

Bergdolt-Reif & Nett, Sauvignon Blanc „Black Edition“, 2013 Pfalz, Německo (foto 2b)
Vůně je z počátku lehce animální, působí nazrálejší, srovnaná, minerálně-ovocná (meruňky, tropické plody – papája, physalis). Chuť navazuje, přidává se bílý grep. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a harmonické, v těle plnější, s delší až dlouhou perzistencí. Velmi dobře udělané, těží z vápenatého podloží, oslovuje široké publikum.

Peter Dipoli, Sauvignon „Voglar“, DOC, 2009 Alto-Adige, Itálie (foto 3a)
Vůně je nazrálá, s oxidativními tóny, minerálně-ovocná (jablečný kompot, hrušky máslovky, ananas). Chuť navazuje, přidávají se citrusy a hořčinka jablečných jader. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté, srovnané, v těle plnější, s delší perzistencí. Víno je za vrcholem, ale podle ročníku usuzuji spíše na “chybu” konkrétní lahve.

Weingut Tement, Sauvignon Blanc „Sausaler“, 2014 Štýrsko, Rakousko (foto 3b)
Vůně je elegantní, přímá, vyvážená a homogenní, minerálně-ovocná (meruňky, citrusy), s citelnou slaností. Chuť dokonale navazuje, včetně minerální slanosti. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je slinosbíhavě šťavnaté a harmonické, v těle plnější, má velmi dlouhou perzistenci. Parádní kousek, který by asi bavil i zavilé odpůrce této odrůdy. Při delší přípravě se dá pít hned, čas na vyzrání mu ale rozhodně prospěje.

Chateau Favray, Puilly-Fumé, AOC, 2013 Loire, Francie (foto 4a)
Od vůně šťavnaté, plnější a poměrně intenzívní, vyvážené, minerálně-ovocné (citrusy, meruňky, žlutý angrešt). Velmi dobře postavené, srovnané, v těle plnější, s delší perzistencí. Typický představitel apelace Pouilly-Fumé. Za cenu cca 370 Kč dobrá volba.

Ferruccio Sgubin, Sauvignon, DOC, 2014 Collio, Friuli, Itálie (foto 4b)
Od vůně plné, vyvážené a intenzívní, minerálně-ovocné (bílý grep, ananas), s tóny slaměnek. Chuť navazuje. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a srovnané, v těle plnější, s delší perzistencí. Hodně zajímavý kousek, od prvního okamžiku zábavné víno. Cenově trochu výš, ale... Vítejte v Colliu. :-)

G de Giraud, DOC, 2014 Bordeaux, Francie (foto 5a)
Od vůně hodně plné a výrazné, ovocné (žluté a tropické plody), s citelným vlivem sudu. Je velmi dobře postavené, svěží a srovnané, v těle plné, má dlouhou perzistenci a solidní potenciál pro další vývoj. Jediné víno na degustaci, které není čistý Sauvignon. V cuvée je ho 50 %, druhou půlku tvoří odrůda Semillon. Přesto myslím, že sem díky svému stylu patří. A navíc je to krásné víno za hodně dobrou cenu, které dokáže zrát třeba 10 let.

Chateau Favray, Puilly-Fumé „La Dame de Favray“, AOC, 2010 Loire, Francie (foto 5b)
Vůně je hodně expresívní a intenzívní, vyvážená, minerálně-ovocná (sušené meruňky, jablka, citrusová kůra), s výrazným sudem a tóny medu, slaměnek a mandlí. Chuť navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté, harmonické a vyvážené, v těle plnější až plné, a má dlouhou perzistenci. Krásný příklad Pouilly-Fumé na sudu, vynikající víno do gastronomie.

Clos Henri, Sauvignon Blanc, 2005 Marlborough, Nový Zéland (foto 6a)
Vůně je elegantní, nazrálá, intenzívní a vyvážená, minerálně-ovocná (mandarinky, ananas, liči), s výborně integrovaným sudem. Chuť navazuje, přidává se slanost a hořčinka kandované pomerančové kůry. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté a harmonické, v těle plnější až plné a má dlouhou perzistenci. Parádní kousek v lahvové zralosti. Skvělý vstupní material a výborná práce vinaře. Většina lidí na degustaci jej sice shodila, že už je za vrcholem, ale to by byla chyba lávky. Je na vrcholu formy, jen je možná zmátl ten sud. Kdo má, doporučuji ochutnat teď.

Franco Terpin, Sauvignon, IGT, 2007 Collio, Friuli, Itálie (foto 6b)
Vůně je plná, výrazná a vyvážená, minerálně-ovocná (kandovaná pomerančová kůra, citrusy), s jemnými tóny sudu. Chuť dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté, přes svou mladost harmonické, chuťově bohaté, s jemným taninem, plnějším tělem a dlouhou perzistencí. Krásná práce Franca Terpina, jediné oranžové víno na degustaci. Přirozené, složité, mladé. Užil jsem si ho náramně i přesto, že poznat v něm Sauvignon podle klasických měřítek je prakticky nemožné.

Závěr

Tolik stylů, tolik chutí. Myslím, že říkat, že Sauvignon Blanc je nudná odrůda, je stejné, jako pronášet závěry typu “bílí muži neumějí skákat”. Ano, možná je jich menšina, ale tvrdím, že jsou. Stačí nepodlehnout názorům jiných a zkoušet…

Autor článku: PLI