13. června 2016

Co znamená netradiční bílé víno?

Když jsme plánovali tuto degustaci, chtěli jsme vyzkoušet „něco jiného“. Vína z nepříliš rozšířených odrůd, netypická pro danou oblast nebo prostě jen vinifikovaná jinak, než jsme obecně zvyklí. Slovo „netradiční“ v názvu je ale možná trochu nadnesené. Protože vína, která jsme nakonec do ochutnávky zařadili, jsou vlastně taky tradiční. Jen z trochu dávnější doby…

Degustace byla v podstatě naslepo, takže k ní i popisem přistupuji stejně:

Vinné sklepy Kutná Hora, Wine Punk, Zero Brut, 2013 Mělnicko, Čechy (foto 1a)
Vůně svěží, srovnaná, ovocná (pomeranč, pomelo, růžový grep, jablečný kompot) s kvasinkovým nádechem. Chuť navazuje, přidávají se jablečné křížaly, intenzita chuti je ale o dost nižší. Víno je dobře postavené, šťavnaté, v těle střední, s hrubším perlením a střední perzistencí. Chuťově zajímavé, za údajné čtyři stovky bych si ale představoval více muziky. Hlavně ve struktuře, hloubce a chuťové intenzitě.

Salvetta, Nosiola, IGT, 2013 Trentino, Itálie (foto 1b)
Od vůně intenzívní, plnější a šťavnaté víno s minerálně-ovocným profilem sušených meruněk, lískových ořechů, bylin, koření a slaměnek na kvasinkovém pozadí. Chuť navazuje, má báječnou slanost. Víno je velmi dobře postavené a poměrně šťavnaté, má plnější tělo a delší perzistenci. Chuťově netradiční, výborně udělané víno, které mě hodně baví.

Strekov 1075, Veltlín SE, 2011 Južnoslovenská oblasť, Slovensko (foto 2a)
Vůně je intenzívní a výrazná, lehce oxidativní, zpočátku animální, později minerálně-ovocná (citron, pomelo), s tóny heřmánku a dalších bylin. Chuť navazuje, přidávají se kvasinky. Víno je velmi dobře postavené, hodně šťavnaté (s vyšší kyselinkou), v těle střední až plnější, a má delší perzistenci. Zajímavé nefiltrované víno, moc dobře se pije, jen mi ve střední chuťové fázi připadá takové “propadlejší”. Skoro jakoby se trochu stydělo… Jo, SE znamená Special Edition. :-) Prý vyrobeno na osobní přání.

Sébastien Riffault, Sancere „Auksinis“, AOC, 2011 Loire, Francie (foto 2b)
Vůně je plná a výrazná, svěží, minerálně-ovocná (pomerančová kůra, jablka), s výrazným medem a tóny hřebíčku, čaje a parafínu. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté a až na vyšší alkohol srovnané, v těle plné, s citelnou taničností a dlouhou perzistencí s medovo-kořenitým závěrem. Skvěle udělané víno, na můj vkus ale příliš “heavy-weight”. Jen je třeba zapomenout na svá očekávání o Sancerre (víno se netváří ani jako Sancerre, ani jako Sauvignon Blanc).

Sepp Moser, Grüner Veltliner „Minimal“, 2013 Kremstal, Rakousko (foto 3a)
Vůně je šťavnatá a středně plná, lehce oxidativní a srovnaná, minerálně-ovocná (citrusy, jablečný kompot), s tóny bylinek. Chuť dokonale navazuje. Víno je velmi dobře postavené, úžasně šťavnaté, koncentrované a chuťově bohaté, v těle plnější, a má dlouhou perzistenci. Výborně pitelné víno, které se dá užít hned nebo za pár let. Baví.

Burja, Bela „Vieilles Vignes“, 2013 Vipavska dolina, Slovinsko (foto 3b)
Vůně je intenzívnější a středně plná, minerálně-ovocná (meruňky, tropické plody), s tóny mandlí a sudu. Chuť skvěle navazuje. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté, v těle střední a má delší perzistenci. Organické cuvée z Vlašáku, Ribolly a Malvasie (na třetiny) je zábavné a výborně pitelné, přesto mi mezi ostatními tak trochu zaniká.

Čotar, Vitovska grganja, 2011 Kras, Slovinsko (foto 4a)
Vůně je poměrně výrazná, přímá, elegantní a srovnaná, minerálně-ovocná (pomeranče), s tóny bylin. Chuť dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté a harmonické, v těle plnější, výborně se pije (doslova poňouká k dalšímu doušku) a má dlouhou perzistenci. Tohle mě baví moc. Píšu si na seznam “Wanted”.

Dobrá Vinice, Oxana, 2007 Znojemsko, Morava (foto 4b)
Vůně je zavřenější, výrazná, plná, šťavnatá a výrazně oxidativní, kvasinkově-ovocná (citrusy, tropické plody, ananas). Chuť skvěle navazuje. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté, vyvážené a v těle plnější, až na vyšší alkohol srovnané a má dlouhou perzistenci. Výborně udělaný kousek, který ale potřebuje dlouhý čas na přípravu. Nám se nepodařilo jej plně otevřít ani po 11 hodinách v karafě. Takže za pár let…

Gravner, Ribolla, IGT, 2007 Giullia, Itálie (foto 5)
Vůně je jemná, elegantní a spojitá, minerálně-ovocná (mandarinky, postupně pomerančová kůra), s tóny bylin, sladkého koření (badyán) a mintu, s náznakem medu a mléčného karamelu. Chuť dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté, harmonické a homogenní, má hladké jemné taniny, plnější tělo a dlouhou perzistenci. Krásný příklad naturálního vína, které zrálo cca půl roku v amfoře a šest let na velkém sudu. Pil jsem ho čtyři dny a jsem jím unešen. Cena? Za sto Eur je asi jen pro vinařské úchyly a kvůli vyrobenému množství ještě vyvolené…

Závěr

Degustovaná vína spadají do kategorie, která dělí většinu milovníků vína do dvou kategorií: “To chci!” a “Co to je?”. Nemám v úmyslu hrát si na soudce nebo chytrého, ale právo na názor si ponechám. Z mého pohledu je dost naturálních vín (pyšnících se třeba certifikátem Demeter), kterým jejich naturální původ ke struktuře ani průběhu nepomáhá (viz Wine Punk nebo Veltlín SE). Jsou i takové, které se naopak prezentují dost “přebujele” (třeba Sancerre „Auksinis").

A pak jsou vína, která (možná) běžně nepijeme, ale která mají od prvního okamžiku co říci. Projev Oxany zná asi každý, ale jsou tu i další kousky, které hodně pozitivně překvapily a rozhodně pobavily. Třeba Nosiola od Salvetty, Moserův Minimal, Čotarova Vitovska grganja nebo Gravnerova Ribolla. A tak napíšu to, co říkám už dlouho… Nezáleží na stylu, ale na charakteru!

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.