7. prosince 2015

Epický večer s víny ze Champagne

Občas se v životě vyskytnou situace, kdy do sebe zapadne úplně všechno. Super parta, skvělá nálada, vynikající vína a nekonečná zábava. Přesně takový byl i večer s kolekcí vín ze Champagne: několik non-vintages a spousta ročníkovek 2005 až 1985. Bylo jich tolik, že ani korek v jedné z nich slzy nepřinesl. O překvapení nebyla nouze. I tak se králem Salónu stal Salon.

Na začátku byl bezelstný požadavek na jedno konkrétní nazrálé ročníkové Champagne na vánoční stůl. Jenže které vybrat? Varianty se nabalovaly, až vznikl nápad udělat si předvánoční večírek a radost sdílet (foto 1). Nominovaných vín se sešlo tolik, že by se daly udělat druhé pražské „Velké dny Champagne“. A tak vznikl příběh splněných přání (foto 2)…

Diebolt-Vallois, Blanc de Blancs, Brut, 2005 (Magnum) (foto 3a)
Plné, intenzívní a dokonale vyvážené víno, spojující citrusy a žluté plody s minerálními solemi, mléčným karamelem a typickými tóny briošků. Výborně strukturované, šťavnaté, s jemným perlením a dlouhou perzistencí. Pro mě asi největší překvapení večera.

Bonnaire, Blanc de Blancs, Extra Brut, NV (foto 3b)
Od vůně jemnější, minerálně-ovocné (jablka, žluté plody), chlebovinka. Velmi dobře postavené, hodně šťavnaté, v projevu přímé až syrové, s mírně plnější tělem, hrubším perlením a střední až delší perzistencí.

Bonnaire, Variance, Blanc de Blancs, Brut, NV (degorzáž 2012) (foto 4a)
Lehce nazrálé, hodně do bylinek (heřmánek, podběl), s tóny mléčného karamelu a čaje, na pozadí žluté plody. Velmi dobře postavené, spíše svěží než šťavnaté, v těle plnější, s hrubším perlením a delší perzistencí.

Bonnaire, Variance, Blanc de Blancs, Brut, NV (degorzáž 2008) (foto 4b)
Nazrálejší než předešlé, charakteristikou skoro stejné, jen se objevují jablečné tony, dotek medu a jemná oxidativnost. Víno působí spojitěji a homogenněji, má jemnější perlení.

Delamotte, Blanc de Blancs, Brut, 1999 (foto 5a)
Čistota a elegance par excellence. Víno je minerálně-citrusové, s tóny květů, bylinek a briošků. Má pevnou a přesnou strukturu, plnější tělo, jemné perlení, šlechtický projev a dlouhou perzistenci. Veliká paráda.

Delamotte, Blanc de Blancs, Brut, 1991 (foto 5b)
Hodně vyvedené překvapení podávané naslepo. Plné, nazrálé, intenzívní, minerálně-ovocné (pomelo, mandarinky, mango) víno, s tóny vanilky a medu. Má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté, homogenní a dokonale harmonické, v těle plné, s dlouhou perzistencí. Díky jemnému perlení má člověk pocit, jakoby se rozplývalo na jazyku.

Mailly, Exception Blanche, Blanc de Blancs, Brut, 1999 (foto 6a)
Od vůně plné a hodně výrazné, nazrálé, s primární vůní nazrálejšího sýra Comté, lexce do oxidativna, s tony žlutých plodů, mléčného karamelu a minerální slaností. Má pevnou a přesnou strukturu, je vyvážené, v těle plnější až plné, s příjemným jemným perlením a dlouhou perzistencí.

Salon, Blanc de Blancs, Brut, 1997 (foto 6b)
Od vůně doslova noblesní, jemné a zároveň intenzívní, homogenní, minerálně-ovocné (citrusy, žluté a tropické plody), briošky, dotek mléčného karamelu, tóny jogurtové kultury. Má pevnou a přesnou strukturu, svůdnou šťavnatost, je harmonické, v těle plnější až plné a má velmi dlouhou perzistenci. Mé první setkání s tímto vínem. Stačilo první přičichnutí, aby se stalo osudovým.

Bonnaire, Blanc de Blancs, Brut, 2005 (foto 7a)
Od vůně poměrně intenzívní, lehce oxidativní, s ovocným projevem jablek a žlutých plodů, tóny medu a briošků. Je velmi dobře postavené, svěží a tělnaté, se středně jemným perlením a dlouhou perzistencí.

Bonnaire, Blanc de Blancs, Brut, 2004 (degorzáž 2012) (foto 7b)
Od vůně srované, minerálně-ovocné (jablka, hrušky, tropické plody), s jemnou oxidativností. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté, v těle plnější, srovnané, se středné jemným perlením a dlouhou perzistencí.

Bonnaire, Blanc de Blancs, Brut, 2002 (foto 7c)
Od vůně působí sevřeně, jakoby otevřené v nevghodné fázi vývoje. Je nazrálé, s citelnými tóny medu, mléčného karamelu a vanilky, minerální slaností a dotekem žlutých plodů. Má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté, kvůli scházející ovocnosti působí přísně. Má plnější tělo a delší až dlouhou perzistenci.

Bonnaire, „Prestige“ Brut, 2000 (foto 8a)
Šťavnaté, nazrálé a plné víno s výraznými tony briošků, minerálně-ovocné (jablka, žluté plody). Má pevnou a přesnou strukturu, je srovnané, v těle plnější až plné, se středně hrubým perlením a dlouhou perzistencí.

Bonnaire, „Collection“ Brut, 1995 (foto 8b)
Bohužel podlehlo “nepřehlédnutelné” nadvládě TCA.

Bonnaire, „Collection“ Brut, 1985 (foto 8c)
Od vůně hodně nazrálé, aromaticky až do švestkových povidel, s citelnou mineralitou. Má pevnou a přesnou strukturu, výraznou šťavnatou kyselinku, plnější až plné tělo, středně jemné perlení, vyvážený projev a dlouhou perzistenci.

De Venoge, „Grand Vin des Princes“, Blanc de Blancs, Brut, 1993 (foto 9a)
Od vůně hodně nazrálé, plné a intenzívní, podmanivě ovocné (meruňky, citrusy), s tóny mléčného karamelu, medu a minerální slanosti. Má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté a harmonické, s velmi dlouhou dochutí. Nádherné víno demonstrující sílu a přitažlivost vyzrálých Champagne.

Fleury, Rosé de Saignée, Brut, 1999 (foto 9b)
A na závěr víno z úplně jiného soudku. 14 let na kalech se válející Pinot Noir, degorzáž loni. Ta jemnost a podmanivost kvasinek se nedá přehlédnout. Šťavnaté víno s širokou škálou ovoce (bílý rybíz, jeřabiny, pomeranče), tónů šípkového čaje a bylin. Je výborně strukturované, harmonické, má velmi jemné perlení, plné tělo a dlouhou perzistenci.

Závěr

Pánové, bylo to velké a „dlouhé“. Děkuji za super zážitek. Všem vám přeji krásný zbytek roku a těším se na brzké pokračování. :-)

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.