Páteční okénko: Grill Restaurant U horkých kamenů (Jilemnice)

Restaurant U horkých kamenů je malý rodinný podnik, kde je skoro pořád plno. Bez rezervace se sem prakticky nedostanete. Když jej ale jednou navštívíte, budete se vracet. Domácké prostředí, vynikající maso z místních i zahraničních chovů, které si můžete sami připravit na lávových kamenech, zajímavé přílohy. A pak přijde majitel s ještě kouřícím voňavým štrúdlem na plechu…

Prostředí

Restaurant se nachází v Jilemnici, na úpatí Krkonoš. Už zvenčí vypadá pohodově a úhledně (foto 1). Když ale vejdete, ocitnete se v jiném světě. V lehkém přítmí s hořícím krbem a příjemným osvětlením podtrhující atmosféru pohody (foto 2). Na malém prostoru je pouze šest stolů. Tipuji, že se sem celkem pohodlně vejde cca 36 lidí. Interiéru dominují přírodní materiály, bytelné dřevěné stoly a židle, a také kamenný krb, který dodává pocit tepla a domova.

Obsluha

Vzhledem k tomu, že je podnik rodinný, je obsluha až na pár výjimek vlastně stejná. Sehraný tým, milý a usměvavý přístup vám dává pocit, že jste doma. Vždy vám rádi poradí nebo třeba předvedou, jak si správně připravit maso na lávovém kameni. A pokud kámen vystydne dříve, než máte maso hotové, ochotně přinesou nový.

V minulosti se nám stalo, že jsme měli chuť na sorbet, který právě nebyl hotový. Ochotně nám ho na přání připravili. Zároveň umějí zavtipkovat, jsou neformální a u stolujících slaví zasloužený úspěch.

Jídlo

Grill restaurant je primárně o mase a toho tady mají opravdu velký výběr. Z jídelního lístku si můžete vybrat různé variace hovězího, vepřového, krůtího i kuřecího, které si sami připravíte na lávovém grilu. Mají také nabídku mas z roštu, která vám připraví sám majitel (foto 3).

Ochutnat ale můžete i zvěřinu, která je aktuálně v denní nabídce. Tentokrát jsme měli možnost zkusit daňčí kotletky a kýtu (foto 4). Byly vynikající. Přesto je mou nejoblíbenější volbou hovězí svíčková z krkonošského chovu na roštu (foto 5a). Parádní šťavnaté a jemné maso, kterému dávám přednost před dováženým uruguayským.

V nabídce mají také vynikající čerstvé saláty (doporučuji – foto 6), spoustu příloh (ochutnejte Slzy paní domácí), výborné domácí polévky a myslí i na děti (třeba špagety).

A pak je tu speciální denní nabídka. Čerstvě upečený koláč, štrúdl s vanilkovou zmrzlinou nebo citrónový sorbet (foto 7). Na ten upozorňuji zvlášť, protože vám po něm slehne a cítíte se příjemně nasycení, ale ne přejedení. A pokud by vám ani to nepomohlo, dejte si na závěr hruškovici. :-)

Víno

Ve vinném lístku jsou primárně vína z produkce Znovín Znojmo. Můžete je koupit po lahvi nebo dle aktuální nabídky po skleničce. Vždy je ale dobré se zeptat a nechat si nabídnout. Tentokrát jsme si dali Crianzu (foto 5b) ze španělské oblasti Rioja, která byla k masu velmi dobrou volbou.

Dojem/Atmosféra

Přátelská, domácí a uvolněná, zároveň ale máte pocit, že o vás každý ví a přijde v okamžiku, kdy si chcete něco objednat nebo si nechat poradit. Rozhodně doporučuji se sem zastavit a nechat se chvíli rozmazlovat.

Ceny vybraných jídel a vín:

Předkrmy: 70 až 100 Kč
Polévky: 30 až 35 Kč
Masa na lávovém kameni / roštu: 130 až 300 Kč
Zeleninové saláty (k masu na kameni v ceně): 70 až 100 Kč
Přílohy: 20 až 45 Kč

Vína Znovín Znojmo z vinného lístku: 140 až 160 Kč
Víno Marqués del Puerto, Crianza, 2011 (Rioja): 390 Kč

 

Hodnocení: **** (ze 4 možných)

Další informace: www.grillrestaurant.cz

Autor článku: PLI