4. května 2015

Raritní vína z italského Friuli (2/2)

Region Friuli Venezia-Giulia se nachází v severovýchodním cípu Itálie a sahá až k hranici se Slovinskem. Právě odtud, z apelací Carso a Collio, přijela do Prahy představit svá vína dvě vinařství: Castello di Rubbia s úžasnou kolekcí bílých autochtonních odrůd a Bressan Mastri Vinai s nazrálými čistými červenými. Bylo to představení zábavné a poučné zároveň.

Pokračování článku Raritní vína z italského Friuli (1/2).

Bressan Mastri Vinai

Počátky vinaření rodiny Bressan sahají do 18. století, a rozhodně to nebyla žádná selanka. Nejen na vinaření ve Friuli, ale určitě i na lidskou psychiku měly vliv historicky se střídající politická příslušnost k Itálii nebo Rakousku, stejně jako světové války. V současnosti vede vinařství Fulvio L. Bressan společně se svou ženou Jelenou Misina (viz foto 1), která představila vinařství i jeho produkty na degustaci dovozce Vins de France v Praze.

Vinařství Bressan si zakládá na přirozeném hospodaření bez užití jakýchkoli chemikálií. Veškeré práce na vinici provádějí ručně, jarními prořezy kontrolují počet hroznů na keři (pro vyšší koncentraci moštu) a provádějí přísnou selekci při výběru jen těch nejzdravějších vyzrálých hroznů. Vysázeno mají cca 5000 keřů na hektar, pracují s hektarovými výnosy kolem 25 hl/ha. Fermentace probíhá pouze na přirozených kvasinkách z vinice, samotná vína vyrábějí bez použití síry (vyjma minima při lahvování) a bez filtrace. Zajímavá byla debata s Jelenou na téma zakázaného zavlažování, které by mohlo způsobit snížení aromatiky a intenzity vín. A jak se tato filozofie projevila na vínech? Podívejme se na ně postupně:

Verduzzo Friulano, IGP, 2010 je od vůně svěží, čisté a přirozené, středně intenzivní, ovocné (sušené meruňky, kandovaná pomerančová kůra), s jemnou mineralitou, tóny bylinného extraktu a slunečnicových semínek. Víno je dobře postavené, šťavnaté a srovnané, působí ale poněkud subtilněji, a má pouze střední perzistenci. Chuťově i aromaticky pěkné víno, prospěla by mu vyšší koncentrace.

Carat, IGP, 2010 (80 % Friulano, 10 % Malvasia, 10 % Ribolla Gialla) je ve vůni poměrné plný a koncentrovaný, čistý a přirozený, s minerálně-ovocným profilem (kandované citrusy) a tóny jader a bylinného extraktu. Chuť navazuje, ale výsledek působí rozpačitě a ne úplně harmonicky. Víno je dobře postavené, šťavnaté, ale vzhledem ke koncentraci chuti „řidší“, se středním tělem, a střední až delší perzistencí.

Rosantico, IGP, 2012 (100 % Moscato Rosa) je hodně aromatické a intenzívní ve vůni, ovocné (červené plody, pomerančová kůra), s bylinkami a kořením, dotekem medu a jemnou mineralitou. Chuť navazuje, jen není tolik intenzívní. Víno je dobře postavené, šťavnaté, s jemným taninem a grepovou hořčinkou, v těle mírně plnější, s delší perzistencí. Hodně zajímavé víno, ne úplně typické. Milovníky aromatických vín asi dostane, ty „konzervativnější“ nezklame.

Schioppettino, IGP, 2007 (100 % Ribolla Nera) od vůně šťavnaté, intenzívní, výrazně kořenité (černý pepř), s ovocným pozadím tmavých plodů (ostružiny), linkou grepové kůry a tóny eukalyptu. Víno je velmi dobře postavené, v těle poměrně plné, s citelnými vyzrálými taniny a delší perzistencí. Velká zajímavost. Popravdě si neumím představit, že bych ho vypil celou lahev, na druhou stranu jako doprovod k červenému masu bude hodně zábavné. A ještě člověk ušetří za pepř.

Pinot Nero, IGP, 2008 je ve vůni středně intenzívní i plné, působí lehce nasládle (jako passito), s výrazným podílem bylinného extraktu, červeného kompotového ovoce s jemnou mineralitou. Chuť je pokračováním vůně, jen trochu ovocnější. Víno je dobře postavené, s mírně plnějším tělem, vyšším alkoholem a střední perzistencí. Popravdě je styl tohoto pinotu hodně nezvyklý a není mi blízký.

Merlot, IGP, 2003 je plnější, srovnané a ovocné (švestky, maliny) víno, s tóny koření (černý pepř), mintu a jemné minerality. Je velmi dobře postavené, báječně šťavnaté, v těle plnější, s citelnými vyzrálými ovocnými taniny, vyšším alkoholem a delší perzistencí. Moc hezký a čistý Merlot, žádné velké víno, ale potěší.

Cabernet Crown Domains, IGP, 2003 (50 % Cabernet Sauvignon, 50 % Cabernet Franc) je od vůně elegantní, čistý a srovnaný, minerálně-ovocný (ostružiny, černý rybíz) s tóny mintu, bylin a koření. Je velmi dobře postavený, šťavnatý a v těle plný, má výrazné vyzrálé ovocné taniny a delší až dlouhou perzistenci. Ano!

Ego, IGP, 2003 (Schiopettino + Cabernet) je elegantní, komplexní, plné a harmonické víno, ve vůni hladké, postavené na směsi tmavých plodů s citrusovou linkou na pozadí, jemnou mineralitou a dotekem bylin. Má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté, vyvážené a v těle plné, má citelné vyzrálé ovocné taniny, dlouhou perzistenci a potenciál k dalšímu zrání. Parádní víno s podmanivou noblesou a přitom jasným směrem, dobře uchopitelné, připravené nechat člověka užívat si.

N°3, IGP, 2003 (Cabernet Sauvignon, Pinot Nero, Schiopettino) je plné, šťavnaté, elegantní a trochu „temné“ víno, minerálně-ovocné (ostružiny, borůvky), s náznakem mintu. Má pevnou a přesnou strukturu, plnější tělo, lehce vyšší alkohol, citelné vyzrálé ovocné taniny a dlouhou perzistenci. Jeho složení je zvláštní kombinací odlišných odrůd, které u mě vyvolávalo spoustu otázek. Výsledkem je ale hodně zábavné víno, které překvapuje svou komplexitou.

Pignol, IGP, 2001 (100 % Pignolo) je plnější až plné, trochu zavřené, minerálně-ovocné (směs červených plodů), s tóny bylin, mintu a čaje. Má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté, elegantní a harmonické, má citelné vyzrálé hladké taniny a dlouhou perzistenci. Tak trochu složitější víno, které ocení spíše ti, kteří už mají s projevy různých vín nějaké zkušenosti. Je opakem všeho, co tu dnes bylo k ochutnání. Složitější k pochopení, náročnější na přípravu. Dostane-li ale dostatek pozornosti a prostoru, odmění vás nevšedním zážitkem.

Závěr

Vína z Bressanu si právem zasluhují pozornost. Jsou čistá, poctivá a přirozená, a umějí přinést příjemné zážitky. Co se týče bílých, čekal bych hlavně ve struktuře a koncentraci více. Naopak červena jsou hodně rozmanitá a dokážou zaujmout opravdu široké spektrum vínomilců. V podstatě mi stylově nesedí pouze Pinot Noir, vzhledem k cenové politice (všechna červená kromě Pignolu mají stejnou cenu) bych postupně ukázal na Ego, N°3 a Cabernet Crown Domains. A Pignol? Ten bych na dalších pár let schoval do sklepa a dělil se pouze s přáteli, kteří na něj chuťově dosáhnou.

Takže stejně jako u vinařství Castello di Rubbia zbývá odpovědět poslední otázku. Zaplatí český zákazník za kvalitu vín z Friuli nebo sáhne jinam?

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.