4. února 2015

Supertoskánští pulci

Supertoskánská vína dnes přitahují celosvětovou pozornost. Jejich začátky ale nebyly úplně snadné a dodnes je tento název neoficiální. Přesto do této kategorie spadají i vína skvostná, slavná a finančně hůře dostupná. Má-li člověk možnost ochutnat několik zástupců absolutní špičky vedle sebe, byla by škoda ji nevyužít. A to i když jsou čerstvě vylíhlá…

Trocha historie

Historie supertoskánských vín se začala psát na konci 60. let minulého století. Skupinka předvídavých vinařů doznala, že striktní vinařské zákony brzdí vývoj jejich vín. A tak začali svá vína vyrábět jinak. Začali používat francouzské barikové sudy a kromě lokálních odrůd (primárně Sangiovese) používali i odrůdy světové, jako Cabernet Sauvignon nebo Merlot. Tím jejich vína samozřejmě nebyla zařazena do kvalitativně nejvýše vnímaných kategorií DOC a DOCG, a byla sesazena do nejnižšího výkonnostního koše s názvem VdT (Vino di Tavola, neboli stolní víno).

Prvním hmatatelným výsledkem kvalitního vína této skupiny byla v roce 1968 Sassicaia od Tenuty San Guido, následovaná v roce 1971 další ikonou Tignanello od Antinoriho. V následujících letech přibývala řada dnes velkých jmen: Solaia, Flaccianello, Ornellaia, Masseto nebo později Paleo či Messorio.

Indicazione Geografica Tipica

Až v roce 1992 zareagovali italští tvůrci apelačních pravidel zavedením nové kategorie IGT (Indicazione Geografica Tipica), která umožňuje producentům používat i světové odrůdy pěstované na italských vinicích. V Toskánsku tak Supertoskány konečně dostaly kategorii šitou na míru. Někteří z ní přesto po dvou letech vystoupili a od té doby spadají pod v roce 1994 vzniknuvší DOC Bolgheri.

Vína této kategorie musí samozřejmě pocházet z oblasti Bolgheri, ale výsledná cuvée mohou obsahovat maximálně 70 % Sangiovese, 10 až 80 % Cabernetu Sauvignon, maximálně 80 % Merlotu a dalších červených odrůd (např. Syrah, Petit Verdot nebo Cabernet Franc). Nesplní-li tyto předpisy, spadají automaticky pod IGT.

Na degustaci ve Flavour Wine & Deli jsme ochutnali

Fattoria Pogni, Gorgoli, IGT, 2010 (70 % Sangiovese, 30 % CS)
Svěží, čisté a ovocné (jahody, třešně), s jemnou mineralitou a sudem. Dobře postavené, šťavnaté, v těle střední, spíše přímé, s výrazným alkoholem, citelnými tvrdšími taniny a střední perzistencí. Ve druhém kole degustace se trochu zlepšilo, přesto o dvě třídy níže než následující vína.

Tenuta San Guido, Guidolberto, IGT, 2009 (60 % CS, 40 % M)
Vůně je výrazná až parfémová, květiny, ovoce (ostružiny, višně), zemitost, koření, dotek mintu, sud. Chuť navazuje. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté, srovnané a v těle plné, má výrazné vyzrálé ovocné taniny, dlouhou perzistenci a potenciál dalšího zrání. Pěkná klasika.

Tenuta dell‘ Ornellaia, Le Serre Nuove, DOC, 2011 (57 % M, 17 % CS, 14 % PV, 12 % CF)
Od vůně elegantní, komplexní a srovnané, ovocné (třešně, švestky, ostružiny), mineralita, mint, dokonale dávkovaný sud, lehká zemitost. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté a v těle plnější, má hodně výrazné vyzrálé taniny, zatím trochu tvrdší projev, dlouhou perzistenci a velký potenciál zrání. Dvojka z Ornellaii je prostě skvělá. A půjde ještě dost nahoru. Jen to chce chvíli čas. Ne, není laciná, ale vezmeme-li poměr výkon/cena k samotné Ornellaii, není nad čím přemýšlet.

Rocca di Frassinello, IGT, 2010 (60 % Sangiovese, 20 % CS, 20 % M)
Šťavnaté, ve vůni až líbivé víno s ovocným profilem (třešně, višně, peckovina), mineralitou a pěkným sudem. Je dobře postavené, šťavnaté, v těle mírně plnější, má citelné zemitě-ovocné taniny a delší perzistenci. Body u mě ztrácí za disproporci mezi líbivou vůní a zemitějšími taniny, navíc ve druhém kole šlo trochu dolů. Přesto jde o víno hodné zájmu.

Antinori, Tignanello, IGT, 2011 (80 % Sangiovese, 15 % CS, 5 % CF)
Elegance, přirozenost, čistota, ovocnost (třešně, jahody), mineralita, dotek mintu, jemné čajové tóny, bylinky, sud. Má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté, přes svou syrovost harmonické, má citelné vyzrálé ovocné taniny, plnější tělo, dlouhou perzistenci a obrovský potenciál zrání. Nádhera. Tignanelo mě svým stylem oslovuje ze Supertoskánů vždy nejvíc. A ani dnes to pocitově není jinak.

Fattoria di Magliano, Poggio Bestiale, IGT, 2009 (55 % M, 35 % CS, 7 % CF, 3 % PV)
Svěží, nazrálé, plnější víno, ovocné (sušené švestky, ostružinový džem) s jemnou mineralitou a tóny bylinných extraktů a sudu. Velmi dobře postavené, až na lehce vyšší alkohol srovnané, stylově trochu „selštější“, přirozené, s citelnými vyzrálými taniny a delší perzistencí. Tohle víno je zatím jediné, které už by se dalo dobře pít. Stylově se mi líbí, není to žádný model, spíš příjemný společník.

Tenuta San Guido, Sassicaia, DOC, 2010 (85 % CS, 15 % CF)
Elegance, šťavnatost, tak trochu „modrá krev“, mladé, ovocné (černý rybíz, ostružiny, třešně), mineralita, ušlechtilé dřevo. Pevná a přesná struktura, šťavnaté, harmonické, v těle plnější, s citelnými vyzrálými ovocnými taniny a dlouhou perzistenci. Tohle víno je super, ikdyž teď je ještě trochu „zakřiknuté“. Má obrovský potenciál a zcela jistě mu dostojí. Když dostane prostor.

Tenuta dell‘ Ornellaia, Ornellaia, DOC, 2009 (55 % CS, 22 % M, 21 % CF, 2 % PV)
Další z velkých. Elegance, svěžest, harmonie už od vůně, ovocnost (ostružiny, moruše), mineralita, mint, dotek koření a bylin, ušlechtilé dřevo. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté, harmonické a v těle plné, má výrazné vyzrálé ovocné taniny a dlouhou perzistenci. Přestože rovněž oplývá velkým potenciálem zrání, je v aktuální podobě přístupnější než Sassicaia. Parádní víno, přesto se nemůžu zbavit určitých rozpaků. Ne z vína, ale z jeho ceny.

Závěr

Ach ty ceny. U některých vín se mi zdá, že nemají limit. Ok, vezmu jako fakt, že jsou takové, jaké trh akceptuje. Vína jsou to v každém případě skvělá. Když se nad nimi zamyslím v kontextu mých chutí, baví mě najvíc ta, kde je většinový podíl Sangiovese. A tu je pro mě favoritem Tignanello.

Vezmu-li Supertoskány s majoritním zastoupením Cabernetu nebo Merlotu, vnímám je spíše jako povyražení. Hezký večer venku. Doma je mít nemusím. Stylově mi totiž více sedí Bordeaux. A když přece jen vezmu aktuální cenu čtyři pět let starých Supertoskánů, koupím si raději na aukci lahev Bordeaux z 90. let.

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.