26. ledna 2015

Lednové tipy na vína za zvýhodněnou cenu

Rok 2015 se nezadržitelně rozeběhl, a přestože nás (alespoň ve městech) sníh příliš neoblažuje, počasí a venkovní teplota přinášejí spíše představu vín červených, která pohladí a zahřejí. Proto jsou lednové tipy věnovány převážně jim. Čtyři červená a jedno bílé. Všechna, již tradičně, za časově omezených zvýhodněných podmínek, které překvapí a potěší.

Za poslední měsíc jsem opět ochutnal spoustu vín. Představuji vám pět z nich, které mi svým profilem (vůči ročnímu období) a cenou od dvou do cca tří set přišly v dané kvalitě nejzajímavější. Ke každému z nich uvádím postup a podmínky, za kterých si jej v aktuální podobě maximálně užijete. Ať potěší i vás…

Weingut Bergdolt-Reif Nett, Olé Olá Black Edition, 2011

Cabernet/Merlot; Pfalz, Německo (viz první foto)

Popis vína: Vůně je šťavnatá, elegantní, spojitá a moderní, minerálně-ovocná (maliny, ostružiny, a postupně višně, s velmi příjemnou a osvěžující grepovou linkou), s tóny tmavé čokolády a výborně dávkovaným sudem. Chuť dokonale navazuje na vůni. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a harmonické, v projevu jemně smetanové, v těle střední až plnější, s hladkými vyzrálými ovocnými taniny a delší perzistencí.

Příprava: Otevřít cca 2 hodiny před konzumací, nebo přelít na hodinku do karafy.

Teplota: 16 °C

Sklo: Cabernet Sauvignon (viz první foto)

Gastronomie: Zvěřina, zvěřinové klobásy s hříbky


Přihlašte se a čtěte celý článek.

 

vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.