19. ledna 2015

Bubliny ze Champagne a Sussexu naslepo

Na loňském ProWeinu mě dost zaujala šumivá vína z Anglie, země s velkou tradicí v popíjení vína, spoustou odborníků, historických obchodních kontaktů a různých vinařských škol. A zároveň země, kde by spousta z nás vinice vůbec nehledala. Díky teplému Golfskému proudu tu ale vinice přece jen jsou. Dělají tu šumivá vína metodou Champagne. Jaká jsou?

Na zmíněném ProWeinu, největším vinařském veletrhu na světě, pořádaném každoročně v německém Düsseldorfu, se mi z anglických bublin hodně líbila čtyři vína od vinařství Ridgeview, a z nich nejvíce jejich Cavendish 2011. Podařilo se mi lahev sehnat a napadlo mě jej naslepo srovnat s víny z Champagne v podobné cenové kategorii. Prostě si bez ovlivnění etiketou zkusit, kam jej zařadit a jak ve srovnání s Champagne dopadne. Takto to probíhalo včetně dojmů…

Vzorek první

První, čeho jsem si všimnul, bylo, že vzorek má viditelně naoranžovělou barvu. Vůně je hodně svěží, minerálně-ovocná (náznak jahod a třešní, citrusy, s poměrně výrazným aroma pomerančů včetně kůry), přebíjející jemné kvasinkové aroma. Chuť navazuje na vůni, přidávají se další citrusy a citrusová hořčinka. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a srovnané, v těle mírně plnější, má středně jemné perlení a delší perzistenci s pomerančovo-minerální dochutí.

Jsem přesvědčený, že tohle víno nemůže být z Champagne. Přestože je mladé, schází mu ta typická „cheesy-leesy“ kvasinková podstata a hlavně větší komplexnost a plasticita v těle. Přesto parádní šumivé víno.

Vzorek druhý

Vůně je intenzívní, elegantní, srovnaná a šťavnatá, s citelnou chlebovinkou a kvasinkami, ovocná (ryngle, špendlíky, citrusy, dotek jablek) s jemnou mineralitou. Chuť je dokonalým pokračováním. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté a harmonické, má jemné perlení, plnější tělo, čistý a vyvážený projev, a delší až dlouhou perzistenci.

Tohle víno se mi moc líbí. Navíc je s každým dalším napitím homogennější a komplexnější. A je to určitě Champagne. Podle stylu jej tipuji na Delamotte.

Vzorek třetí

Víno je od vůně hodně intenzívní, nazrálé, šťavnaté a vyvážené, s tóny briošek, ovocností žlutých plodů (meruňky), citrusů i sušených tropických plodů, mineralitou, a tóny medu a ořechů. Chuť navazuje na vůni, v ovocné složce jde více do citrusů. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a srovnané, v těle plné, se středně jemným perlením a dlouhou perzistencí.

Hlavou mi běží: „Krásné nazrálé Champagne“. S dalším napitím u mě ale trochu ztrácí body za nižší eleganci na úkor plnosti těla bez detailů. Toto víno neznám, nepamatuji si, že bych ho kdy pil. A tak logicky píšu Jacquesson.

Vzorek čtvrtý

Víno je od vůně nazrálé, podmanivé, hodně intenzívní, komplexní a harmonické, minerálně-ovocné (žluté plody, sušené tropické plody, na pozadí citrusy, rozinky), s výrazně kořenitým aroma, medem a klasickými tóny briošek. Má pevnou a přesnou strukturu, je dokonale harmonické, v těle plné, homogenní a vyzrálé, má středné jemné perlení a dlouhou perzistenci.

Tento vzorek poznávám, protože mě hodně zaujal na jedné nedávné degustaci. Rád bych jej pil znovu, ale tohle byla poslední lahev zakoupená kamarádem na aukci. Moje srdce plesá a ruka zapisuje Louis Massing.

Závěr

Vína se ke mně dostala za ceny kolem 1000 Kč (cca 850 až 1100) za lahev, byť některé ceny jsou výprodejové. Myslím, že degustace svůj účel splnila, ikdyž výsledek je pro mě překvapivější, než jsem čekal. Pověst a hlavně cena vín z Anglie mě možná ovlivnila víc, než jsem si připouštěl. Takže jsem si vážně nemyslel, že ten rozdíl bude natolik zřejmý a od první chvíle jasný.

Aby to ale nevyznělo špatně. Ty bubliny ze Sussexu jsou parádní. Jedná se o Ridgeview, Cavendish Brut, 2011, který je připraven metodou Champagne a vyroben ze 31 % Chardonnay, 38 % Pinotu Noir a 31 % Meunier. Za cenu kolem 900 Kč (na vinařství) jsem ale schopen přivodit si větší nadšení.

Druhý vzorek, Delamotte, Champagne Brut, NV (50 % Chardonnay, 30 % Pinotu Noir a 20 % Meunier), je pro mě hlavně elegance. Za necelý litr z aukce fakt potěší. Kdykoli, kdekoli.

Třetí vzorek, Jacquesson Champagne „Cuvée 735“ Brut, NV (47 % Chardonnay, 33 % Pinotu Noir, 20 % Meunier), je pro milovníky plnějších a komplexnějších vín. V chuťovém profilu se mi moc líbí, ale tělo pro mě postupně ztrácí detail, je takové „neforemné“ a ubírá vínu na eleganci.

Poslední vzorek, Louis Massing, Champagne Blanc de Blancs, Brut, Grand Cru, NV. Přátelé, toto mohu. V chuti je (nejen nazrálostí) podobné předešlému (plus kořenitost), ale elegancí a formou mu dává na frak. Škoda, že už není…

Ale abych nekončil smutně. Je tu spousta dalších vín, se kterými jsem zatím neměl tu čest se seznámit, a které už klepou na dveře. :-)

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.