8. prosince 2014

Podzimní tipy: Vína se super poměrem kvalita/cena

Blíží se konec roku a s ním chvíle pohody s našimi nejbližšími. Měl by být časem klidu, kdy si vydechneme, zapomeneme na celoroční pracovní shon a budeme si užívat. S dobrým jídlem a samozřejmě i dobrým pitím. Nabízím vám tipy na výborná vína s báječným poměrem kvality a ceny, navíc opět za zvýhodněných podmínek od dovozců. Přeji vám krásné a pohodové Vánoce.

Doporučená vína jsou tentokrát vybrána tak, aby si rozuměla s tradičními vánočními jídly, tedy různými druhy ryb, obalovanými řízky nebo třeba houbovým kubou. Vhodné kombinace jsem napsal k jednotlivým vínům.

Upozornění: Berte prosím v potaz, že dovozci jsou v tomto předvánočním čase zahlceni objednávkami. Objednáte-li si vína na poslední chvíli, může se stát, že je již nestihnou vyexpedovat před Vánocemi.

Weingut Hebenstreit, Grüner Veltliner „Fuchsenberg“, 2013 (Weinviertel, Rakousko)

Popis vína: Vůně je svěží, srovnaná, plnější, středně intenzívní, minerálně-ovocná (citrusy, citrónová kůra, náznak žlutých plodů) s náznakem medu. Chuť dokonale navazuje, přidává se žlutý meloun a jemná voskovost. Víno je dobře postavené, má šťavnatou kyselinku pobízející k dalšímu doušku, je srovnané, v těle plnější, s vyšší viskozitou a střední až delší perzistencí.

Příprava: Není nutná. Otevřete a přímo rozlévejte.

Teplota: 8 - 10 °C (Servírujte přímo z lednice a nechte teplotu dojít.)

Sklo: Riesling (viz první foto)

Gastronomie: Obalovaný kapr nebo jiná středně tučná sladkovodní ryba, řízek


Přihlašte se a čtěte celý článek.

 

vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.