17. listopadu 2014

Svatomartinské: Místo bílého koně husa a vinná batolata

Stánky s rozkvašeným burčákem jsou pro letošek již naštěstí definitivně pryč (můžeme se na ně „těšit“ zase příští rok v srpnu) a na podzimní trůn usedlo první letošní víno. Svatomartinské je nové víno určené k rychlé spotřebě. Sklepmistři doporučují vypít jej do Velikonoc. Jen tak si totiž nejlépe vychutnáte jeho svěžest a ovocnost.

Celý kolotoč každoročně vypuká 11. 11. v 11 hodin dopoledne (extremisté s otevřením lahve čekají na 11. minutu a 11. vteřinu). Ačkoliv by se dle četnosti reklamních sloganů mohlo zdát, že svatomartinské víno je výdobytkem dneška, není tomu tak. Moravští vinaři nová vína z poslední sklizně tradičně ochutnávali poprvé začátkem listopadu, symbolicky 11. listopadu na den sv. Martina.

Tou dobou se již víno v sudech vyčistilo a díky koštu se spojilo příjemné s užitečným. Sklepmistři si ověřili kvalitu ročníku a zároveň zakončili sezónní práce. Nové víno začalo být jako svatomartinské označováno již v 18. století na dvoře Josefa II. Díky podzimní hojnosti si jej lidé mohli začít spojovat s husí pečínkou, která k příjezdu svatého Martina neodmyslitelně patří.

Na rozdíl od živelného rozlévání kvašeného moštu má produkce mladého vína jasně stanovená pravidla. Všechna Svatomartinská vína se prodávají pod společným logem, které znázorňuje svatého Martina jedoucího na koni, a před uvedením na trh musí být schválena odbornou komisí.

K výrobě Svatomartinského mohou vinaři použít výhradně vína raných odrůd, jako jsou Müller Thurgau, Veltlínské červené rané a Muškát moravský pro bílé, Modrý Portugal a Svatovavřinecké pro červené a Modrý Portugal, Zweigeltrebe a Svatovavřinecké pro růžové. Důvod je zřejmý. K výrobě mladého vína, jež má být k pití připravené již v první polovině listopadu, se nejlépe hodí odrůdy, které dozrávají časněji.

Letos je v nabídce přes tři sta vín z více než stovky vinařství. Řada z nich se představila i na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze. Celou akci doprovázela hudba, vůně pečené husy a davy lidí. Pro setkání s přáteli po práci zajímavé zpestření běžné návštěvy vinného baru. Vzhledem k velikosti rozlévaných vzorků se však o degustaci hovořit nedalo. Nicméně musím podotknout, že na požádání nalévali vinaři i vzorky poloviční. Příjemnou aromatickou a svěží ovocnou chutí mě zaujal Müller Thurgau od Spielberga. Šťavnaté a plné ovoce je i jeho rosé z Modrého Portugalu.

Dát si sklenku Svatomartinského vína je spíše o náladě, tradici a datu… Berme jej proto s lehkostí jemu vlastní a nechtějme po něm něco, co nám nemůže dát.

Autor článku: JDV

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.