14. listopadu 2014

Páteční okénko: Grund Resort Restaurant (Mladé Buky)

Grund Resort restaurant se nachází v Mladých Bukách v Krkonoších, v těsném sousedství lyžařského areálu a golfového hříště. Místní restaurace nabízí kvalitní jídla připravovaná ze sezónních surovin podle aktuálního ročního období. Vyhlášená je ale hlavně díky vyzrálým hovězím steakům, které připravuje z masa dodávaného rodinnou ekofarmou s BIO certifikátem.

Prostředí

Moderní interiér, poměrně útulný, cela jedna stěna restaurace je prosklená s výhledem na golfové hřiště a tréninkové plochy. Pro golfové nadšence prostě ráj. Při vstupu do restaurace z hotelového lobby se prochází kolem baru a chlazené vitríny s víny, kde si již člověk může předem vybrat, jakým směrem se při výběru vydá. V létě je možno využít přilehlou terasu, kde si lze užít čerstvého horského vzduchu a rozhledu do krajiny.

Obsluha

Profesionální, vstříčná a ochotná, snažící se splnit jakékoli vaše přání. Možná někdy až příliš používající dekantační nádoby na víno pro efekt.

Jídlo

V době naší návštěvy bylo nabízeno dýňové menu. Hodně nás zaujal salát z marinované dýně. Dále jsou v nabídce v jídelním lístku steaky z vyzrálého lokálního hovězího, které jsme nemohli nevyzkoušet. A byli jsme velmi potěšení, chuť i stupeň úpravy byly vynikající. Z nabídky dezertů jsme ocenili opět dýni, tentokrát nakládanou, v kombinaci s tvarohem a bazalkovým pestem – zajímavá a chutná kombinace.

Víno

Střídmý vinný lístek, některé položky navíc nebyly k dispozici. Naopak jiná vína jsme ve vitríně objevili sami, jen chvíli zabralo dopátrat se ceny :-). Vyzkoušeli jsme argentinský Malbec, Zinfandel od Coppoly a Gewurtztraminer od Trimbacha. Prostor na zlepšení dále vidím v použití lepšího skla, ne vždy odpovídalo danému typu vína.

Dojem/Atmosféra

Obzvláště efektní je restaurace ve dne, kdy si můžete vychutnat krásný výhled do krajiny. Večer zaujme poměrně komorní atmosférou a měkkým osvětlením.

Ceny (dle aktuálního lístku):

Králičí paštika: 185 Kč
Krkonošská bramboračka: 60 Kč
Bio Rump steak: 395 Kč
F. F. Coppola, Director´s Cut, Zinfandel: 960 Kč

Doporučení

V regionu se jedná o jednu z lepších restaurací. Budete-li v okolí, doporučuji navštívit zejména v případě, že hrajete golf.

Hodnocení: ** (ze 4 možných)

Další informace: www.grundresort.cz

Autor článku: JFK

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.