5. listopadu 2014

Picpoul de Pinet: Šťavnatost citrusů a slanost moře

Pro vína pěstovaná v severních oblastech je řízná kyselinka typická. Pokud se ale objeví ve vínech, která vznikají na vinicích, ze kterých vidíte Středozemní moře, okamžitě to vyvolá pozornost a otázky. Zvláště když jim pískové podloží dodává slanost, která tak báječně ladí se všemi rybami a dalšími mořskými plody, jež se ještě ráno plácaly ve vlnách.

Picpoul nebo Piquepoul je typickou odrůdou pěstovanou v Languedocu v Jižní Francii. První zmínky o jejím výskytu se objevují již v 17. století. Její popularita byla sice zahalena příchodem phylloxery, vzhledem k její toleranci k písečnému podloží se ale stala znovu vyhledávanou.

Picpoul de Pinet je název jedné z nejdynamičtější oblasti (Cru) v regionu Coteaux de Languedoc. Spadá pod něj jen pár vinařských družstev (např. v Pinet či Pomerols) a několik málo dalších vinařství. I proto jsou místní vína velmi rychle rozebrána záplavou turistů, kteří zde každoročně tráví dny odpočinku a pohody.

Odrůda samotná dává vína s výraznou kyselinkou, díky níž dostala přezdívku „stahovač rtů“. Milovníky ryzlinků z Německa nebo mladých Chardonnay z Burgundska zase tolik nezaskočí, ovšem jen do doby, než zjistí, odkud pochází. Z některých vinic lze totiž zahlédnout Středozemní moře.

Teplota v kraji je typicky přímořská, ochlazovaná jen větrem vanoucím od moře. Ten pomáhá dotvářet vína minerálně-ovocná, s profilem citrusů, bílých broskví, někdy i s náznakem tropických plodů, slaně minerální, doplněná vůní bílých květů, u nazrálejších kousků medem, slaměnkami nebo kandovanými citrusy.

Degustace, kterou pořádala společnost Riesling & Co., měla rozhodnout o tom, která z vín budou do Česka dovážet. Ochutnali jsme následující kousky:

  • Cave l’Ormarine, Picpoul de Pinet „Carte Noir“, AOP, 2013,
  • Domaine Gaujal, Picpoul de Pinet, AOP, 2012,
  • Gaujal de Saint Bon, Picpoul de Pinet „Cuvée de Dammes“, AOP, 2012,
  • Gaujal de Saint Bon, Picpoul de Pinet „Cuvée Lou Peyrette“, AOP, 2012,
  • Chateau de Pinet, Picpoul de Pinet „Eleve En Fût de Chêne“, AOP, 2010,
  • Domaine Morin-Langaran, Picpoul de Pinet „Etiquette Noir“, AOP, 2013,
  • Domaine Morin-Langaran, Picpoul de Pinet „Etiquette Blanc“, AOP, 2013.

Z nich mě nejvíce zaujala čtyři vína:
Gaujal de Saint Bon, Picpoul de Pinet „Cuvée de Dammes“, AOP, 2012 je ve všech směrech vyvážené, s minerálně-citrusovým projevem, plnějším tělem a delší až dlouhou perzistencí. Za cca 6 Eurokorun na vinařství se dá nazvat dobrým kaufem, navíc mě subjektivně bavilo asi nejvíc.

Chateau de Pinet, Picpoul de Pinet „Eleve En Fût de Chêne“, AOP, 2010 bylo jediným vínem na degustaci, které zrálo (asi rok) v sudu. Velmi zajímavý exemplář, trošku kontroverzní, přesto harmonický, s čerstvými i kandovanými citrusy a jejich kůrami, šťavnatý a poměrně tělnatý, rovněž s delší až dlouhou perzistencí. Cena 8,20 Euro na vinařství je hodně férová. Pěkný exemplář za předpokladu, že máte rádi víno ze sudu a nechcete od něj jen prvoplánovou službu.

Domaine Morin-Langaran, Picpoul de Pinet „Etiquette Noir“, AOP, 2013 je od vůně šťavnaté, minerálně-ovocné (citrusy, na pozadí tropické plody), s jemnou kořenitostí. Je dobře postavené, srovnané, má střední tělo a delší perzistenci s grepovo-slanou dochutí. Báječný společník k mořským plodům, ústřicím, grilovaným rybám, sushi, svatojakubským mušlím nebo kozím sýrům. Zábavné víno s lákavou cenovkou.

Domaine Morin-Langaran, Picpoul de Pinet „Etiquette Blanc“, AOP, 2013 je šťavnaté, ovocné (jablka, citrusy), s citelnou mineralitou. Víno je dobře postavené, v těle poměrně plné, srovnané a má delší perzistenci. Vhodný doprovod k tučnějším grilovaným rybám, krevetám a bílému masu. Tohle víno je plnější než předešlé, ale vzhledem k typu ovocného projevu pro mě spíše do gastronomie.

Rozdíl ve dvou posledních vínech s různou barvou etikety je údajně ve vyšší cukernatosti druhého vína, která ale není nijak výrazná. Přijde mi, že je víno spíše tělnatější a v profilu jinak ovocné.

Závěr

Prezentovaná vína patří k naprosto typickým vínům oblasti. Jsou přímá a nekomplikovaná (až na „Eleve En Fût de Chêne“ vinifikované na sudu), snadno uchopitelná, nejsou na dlouhé skladování (cca do tří let) a spíše vás potěší, než přinutí přemýšlet. Zároveň jsou ale skvělými průvodci pokrmů připravených z plodů moře: ústřicím, mušlím, krevetám nebo humrovi, a také k rybám na různý způsob.

Dovozce se nakonec rozhodl dovážet vína z vinařství Domaine Morin-Langaran, takže je nyní můžete ochutnat také.

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.