Páteční okénko: Restaurant Chez Gado Gado (Bali)

Restaurant Chez Gado Gado je tichým koutem v jinak rušném městě, s úžasnou atmosférou, kde vám na terase přistávají pod nosem voňavé pokrmy různých místních stylů a úprav, a vaše oči se přitom utápějí v oranžovém zapadajícím kotouči Slunce. To vše spolu s pozornou a milou obsluhou vyvolává rozpoložení, které si chcete zachovat už napořád…

Prostředí

Elegantní restaurace, přímo s výhledem na pláž a úžasný západ slunce. Vnitřní část je zařízena moderně, od terasy je oddělena skleněnou stěnou. Terasa se nachází cca 2 metry nad úrovní pláže, resp. chodníku. Nedoléhá sem proto všudypřítomný ruch z projíždějících motocyklů. Navíc je terasa postavena mezi stromy, které vyrůstají jakoby z podlahy.

Obsluha

Profesionální, milá, vstřícná, jak má být. Someliér svému řemeslu rozuměl a byl během večera velmi pozorný.

Jídlo

Fůze mezi indonéskou a evropskou kuchyní, perfektně provedené, a … skvělé. Šéfkuchař pochází z Holandska a jeho ambicí je mít ve městě/na ostrově tu nejlepší kuchyni. A to se mu daří. Vybrali jsme si každý jiný druh menu (4 a 5 chodů). Jedno menu bylo navíc vegetariánské. Nejvíce nás zaujal pokrm Gado-Gado (dle něj je podnik pojmenován), úžasný steak a dezerty (kokosové créme brulée, fondant).

Víno

Na Asii velmi dobrý výběr vín z celého světa, žádný rozsáhlý vinný lístek, nicméně pečlivě sestavený. Víno bylo podáváno v odpovídajícím skle (Riedel). My jsme vybrali německý ryzlink od Dr. Loosena – „DR. L“ 2012, který se výborně hodil k jednotlivým pokrmům. K masu jsme poté, na doporučení sommeliéra, zvolili víno po sklence. Ceny, ostatně jako všude na Bali, byly o něco vyšší, ale vybrat se dá velmi dobře.

Dojem/Atmosféra

Zvláště večerní posezení na terase má skvělou atmosféru. Pohledu na zapadající slunce u dobrého jídla, se sklenkou vína v ruce, se toho moc nevyrovná.

Ceny (pouze orientační):

Dr. Loosen, Riesling „DR. L“ 2012: cca 1.400 Kč
Signature menu 5 chodů: cca 1100 Kč
Vegetarian menu 5 chodů: cca 850 Kč

Doporučení

Skvělá restaurace, pokud budete poblíž, doporučuji navštívit. Především západy slunce jsou kouzelné.

Hodnocení: **** (ze 4 možných)

Další informace: www.gadogadorestaurant.com

Autor článku: JFK