Jeden svah, dvě vinařství: Díl druhý, Gotberg

Novomlýnské nádrže nejsou jen o Pálavě. Svědčí o tom vinohrady zvedající se nad obcí Popice nedaleko Hustopečí. Vrch Slunečná si o osázení vinnou révou přímo říká. Díky jižní a jihozápadní orientaci má ideální expozici, podloží tvoří spraše, nadmořská výška lehce přesahuje 200 metrů. Mezi vinice jsou tu vetknuty dva moderní vinařské domy: Sonberk a Gotberg…

Mezi vinicemi nemůžete zbrusu novou budovu vinařství Gotberg přehlédnout. Přesto budete mít pocit, jako by tam patřila odedávna. Je s okolní krajinou v dokonalém souznění. Možná to bude tím, že její existence je s vinohradem a výrobou vína těsně propojena. Přírodní materiály, které byly na její výstavbu použity, tento dojem ještě podtrhují.

Vinařství Gotberg shlíží nejen na Pálavu a Novomlýnská jezera, ale také na třiačtyřicet hektarů vinic, na nichž pod podzimním sluncem sládnou hrozny, které se pak v jeho útrobách postupně promění v lahodné víno. Gotberg se v produkci soustředí na přívlastková vína z odrůd, které jeho terroir nejlépe odpovídají. Vedle Pálavy, Ryzlinku rýnského, Tramínu červeného, Chardonnay a Muškátu moravského pěstuje i další bílé odrůdy, z červených tu najdete Pinot Noir, Merlot a Frankovku.

Okolní příroda, vše živé i neživé, hraje při výrobě vína významnou roli. Každý keř šípku, lékořice či planá višeň má svou nezastupitelnou úlohu. Gotberg se totiž rozhodl jít cestou ekologického a biodynamického způsobu péče o vinohrad. V charakteru vína se odráží na minerály bohaté jílovitosprašové půdy a osobitost viničních tratí Panenský kopec, Svidrunk a Sonberk. Neméně důležitou ingrediencí rozhodující o výsledné podobě zdejšího vína je tradice. Nejde však jen o tradici vinohradů, které zde byly založeny již ve středověku, ale také o rodinnou tradici výroby vína, kterou do Gotbergu vnesl sklepmistr Stanislav Málek.

Právě on byl naším průvodcem během návštěvy vinařství. Měli jsme štěstí, že jsme se zcela náhodou mohli připojit ke skupině návštěvníků, kteří v rádiové soutěži vyhráli víkendový pobyt na Gotbergu. Sice jsme již nestihli prohlídku vinic, ale hrozny, které tam pan Málek natrhal a dával návštěvníkům k ochutnání, se na nás dostaly. Bylo velmi zajímavé pod zasvěceným vedením zkušeného enologa zkoumat chutě a vůně hroznů ještě před tím, než se promění ve víno. Některé odrůdy jsme rozpoznali ihned, jiné nám daly zabrat. Sklepmistr nás provedl výrobní částí budovy od místa přejímky hroznů, které se dle zásad gravitačního způsobu zpracování nachází nejvýše, až po etiketování lahví. Vysvětlil nám celý proces výroby a prohlídku jsme zakončili v degustační místnosti, kde v sudech víno zraje.

Vinařství založené roku 2003 jako první představilo vína z ročníku 2009. Slunné počasí dalo vzniknout především polosuchým a polosladkým vínům, v následujícím roce se nepřízeň počasí zasloužila o vína suchá a u konceptu převážně suchých vín od té doby již vinařství zůstalo.

Závěrem degustace nám pan Málek poskytl unikátní možnost ochutnat nové víno, které v té době ještě nebylo uvedeno na trh. Jednalo se o Rulandské modré z ročníku 2011. Jde o přívlastkové víno, výběr z bobulí, které se rozhodl udělat do polosucha. Nezvyklá podoba Pinotu Noir mě zaujala a určitě bych si jej dovedla představit jako elegantní závěr večera, nicméně dál zůstanu vyznavačem suchého Pinotu se srdcem v Burgundsku. Víno je sametové, sytě červené s ovocnou vůní. Kouřové tóny patrné v chuti získalo díky scelení vína zrajícího v klasickém a barriquovém sudu. Vyznačuje se plností a jemností, kterou jistě řada milovníků vína ocení.

Autor: JDV

 


Vinařství Gotberg: fotogarafie poskytnuta vinařstvím Pohled na vinice: fotogarafie poskytnuta vinařstvím Vinařství Gotberg Vinařství Gotberg Rulandské modré, v. z h., 2011: fotogarafie poskytnuta vinařstvím